Close

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 141
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Stąd pewnie psy, do pomocy w obsikiwaniu.

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
    No właśnie !!!

  2. #122

    Domyślnie

    Ja długo szukałem ogniskowych dla siebie. Po zamianie 35 na 24 i 50 jestem zadowolony. Też przez pewien czas nie lubiłem używać ogniskowej 50 w nikkorze 24-70 ale zakup stałki sigmy art zmienił moje podejście. Dzięki 50tce nie muszę tak blisko podchodzić i to jest na plus. W ciasnych pomieszczeniach 24 jest lepszym rozwiązaniem niż 35 także gorąco polecam 24 i 50 art.

  3. #123

    Domyślnie

    I wszystko jasne

    Btw ja wstrzymałem sie z zakupem T45 .
    Trafiłem na plotki ze Nikon w tym roku wypuści nowe szkło 50 1.4E

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Chcę się przeprosić z ogniskową 50mm. Chociaż po Nikkorach 50 1.8G i 1.4G mam kiepskie wspomnienia z tą ogniskową, przez to że były generalnie słabymi szkłami, leżały u mnie większość czasu w torbie i później sprzedane. Ale chciałbym zobaczyć sobie, jak to jest pracować na FF z takim dobrym standardem 50mm Zastanawiam się nad kupnem używki S50 - ale widzę mało używek, a jak jest to praktycznie nie różni się od ceny sklepowej. W sklepie 3200-3300 na allegro używane 2800-3000zl. Także pójdzie nowa, bo raczej za używanymi nie przemawia cena

    Z drugiej strony, martwię się tym że wcześniejszymi 50tkami nie polubiłem się, i tu zastanawiam się czy to dlatego że te Nikkory nie miały aż takiej mocy i nie chciało mi się ich używać, głównie 50 1.8G w którym AF wariował i nawet w dobrym świetle szatanśko nie trafiał, a jak trafił to jakieś mydło było i trzeba było otwierać minimum 2,2-2,5 żeby coś ostro było, podobnie w wersji 1.4 - przyzwoita ostrość od 2.2 - chociaż używałem go sporadycznie. Czy to dlatego że ogniskowa mi nie odpowiadała. Może jest ktoś z Wrocławia kto ma tą Sigme ?

    Ja trafiłem na dobry egzemplarz 50 1.8G
    Pięknie rysuje juz od 1.8 . Zdjecia ostre i kontrastowe.
    Na ostatnich wakacjach używałem 50 1.8g na przemian z S18-35 Art
    Powiem szczerze ze przy oglądaniu materiału zdarzyło sie kilka razy ze musiałem sprawdzić exif w celu upewnienia sie jakim szkłem zostało wykonane zdjecie
    R | 35 | 50 | 135

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    No bądź tu czlowieku mundry ło co jemu chodzi
    Oczywiście chodziło mi w przypadku pierwszego o 50 1.8G
    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Jak się moczy Sigmę 50/1. 4 Art? ?

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
    A sobie powtarzam zawsze po sto razy - jak piszesz z telefonu, to przeczytaj sobie dwa razy
    Już się poprawiłem i zawstydzony poczerwieniałem...

  5. #125

    Domyślnie

    Trzeba czegoś więcej od ostrości?!
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  6. #126

    Domyślnie

    No już sprawdzałem. Generalnie kolejne genialne szkło Sigmy ale jeszcze się zastanawiam nad wymianą 85. Więc zobaczymy czy fundusze uzbieram na 50mm. @emet_b ale u Ciebie widzę że "Clarity" nie ma wybacz

  7. #127

    Domyślnie

    @emet_b

    Takie bliskie kadry niewiele powiedzą o ostrości
    To jest 85 1.4 D (pierwsze z brzegu - robione na plenerku i kacu więc podejrzewam lekuchne "kiwanie się" )

  8. #128

    Domyślnie

    Grüß Gott, kupilem Sigme 50 art, wyslalem do serwisu. Fokusuje przez wizjer (nikon 810) raz bardzo dobrze a raz zle. Przez LV bez zarzutu- zalozyc, ze ktos w Rödermark (jedyny servis point Sigmy w DE) mial zly dzien, kupic dock i zrobic dobrze samemu czy przyjac do wiadomosci, ze tak ma byc? pzdr.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #129

    Domyślnie

    Ja bym wolał ustawić to samodzielnie dockiem. A serwis nie udziela gwarancji na swoje usługi w zakresie kalibracji?

  10. #130

    Domyślnie

    Udziela, ale ja sie obrazilem. Sprobuje dockiem. Pytanie pozostaje jednak: skad roznica?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •