Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 141
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norty Zobacz posta
    ja używam i jestem zadowolony ale niestety mój aparat jest czerwony, tak naprawdę to pewnie gorzej bo korpusy canona nie przepadają za kundelkami
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  2. #22

    Domyślnie

    aż tak dobrze nie jest - sprzedaż na allegro malutka żeby nie powiedzieć zerowa ?
    jaś - niezrozumiałe przeze mnie emocje ? Dlaczego nazywasz go kundelkiem - przecież to ciężkie i sporej wielkości szko, znacznie większe od stałek nikkorów ?
    Dziwnym zbiegiem okoliczności na allegro wzrosła podaż 50 -ek Sigmy i Nikkora - czyżby cisza miała na celu właśnie wyprzedanie powiedzmy "takich sobie" jakościowo obiektywów ?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Foto-Dorotka Zobacz posta
    ... przepraszam zapomniałam zapytać o coś dla mnie najistotniejszego... bokeh ? gdyż przeznaczeniem jego będzie portret.
    Troche nie na temat: do grona znajomych i przyjaciol Najlepszej Zony Swiata nalezy urodzona w kraju kwitnacej wisni zona wlasciela jednej z lokalnych restauracji. Slowo "bokeh" nie istnieje w jezyku japonskim i zostalo wymyslone przez Amerykanow. Istnieje natomiast slowo "boke" 暈け ぼけ "nieostry". Pochodzi ten wyraz od slowa 暈ける (bokeru) co oznacza "stawac sie mniej ostrym. 写真は暈 (shashin wa boke desu) fotografia jest nieostra. milego weekendu.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 05-07-2014 o 10:03
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beliverman Zobacz posta
    aż tak dobrze nie jest - sprzedaż na allegro malutka żeby nie powiedzieć zerowa ?
    jaś - niezrozumiałe przeze mnie emocje ? Dlaczego nazywasz go kundelkiem - przecież to ciężkie i sporej wielkości szko, znacznie większe od stałek nikkorów ?
    Dziwnym zbiegiem okoliczności na allegro wzrosła podaż 50 -ek Sigmy i Nikkora - czyżby cisza miała na celu właśnie wyprzedanie powiedzmy "takich sobie" jakościowo obiektywów ?
    też bym przez allegro pewnie nie kupił, jak kupowałem w sklepie to był gość z nikonem też brał tą sigmę - myślę że sprzedaż jest spora przy tej cenie - ludzie chcą przeczekać podatek od nowości (pewnie z 500zł w moim przypadku), też bym tak zrobił ale miałem już dość przeczekiwania.

    Bez emocji - kundelek to "prawie oficjalna" terminologia na szkła niezależnych produdentów w czerwonym systemie - szkło jest świetne, nie trzeba pisać okrągłych marketingowych eufemizmów "używalne na 1.4", czy "kontrast poprawia się po lekkim przymknięciu" nic takiego nie musi następować jest jest świetnie od maksymalnego otworu, brak aberracji rzuca się w oczy, dobra separacja planów, bokeh bardzo kremowy może nawet w niektórych przypadkach za bardzo ale ogólnie nie narzekam.

    Co do podaży/popytu na allegro to się nie wypowiem jest lato ludzie kupują na potęgę więc pewnie inni chcą sprzedać na potęgę - kiedy jak nie teraz. Podaż używanych 50L też wzrosła wiem bo chciałem kupić więc od pewnego czasu obserwowałem rynek.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #25

    Domyślnie

    jaś - dziękuję konkretnie skonstruowana i zadowalająca mnie odpowiedz- o to chodzi !! w tym kraju gdzie matactwo i niejasność wypowiedzi jest nawet na szczytach- niedawno słyszeliśmy o pewnej restauracji / oczywiście nie tej o której wspomina sufenta /
    Może jeszcze ktoś wyrazi swoją opinię ? - będzie bardziej miarodajnie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beliverman Zobacz posta
    jaś - dziękuję konkretnie skonstruowana i zadowalająca mnie odpowiedz- o to chodzi !! w tym kraju gdzie matactwo i niejasność wypowiedzi jest nawet na szczytach- niedawno słyszeliśmy o pewnej restauracji / oczywiście nie tej o której wspomina sufenta /
    Może jeszcze ktoś wyrazi swoją opinię ? - będzie bardziej miarodajnie
    Może jeszcze dodam że szkła jest ciężkie i duże, wolałbym coś mniejszego i lżejszego ale jeśli to cena za właściwości optyczne to raczej nie będę miał z tym problemu (wolę ciężkie ale dobre optycznie niż lekkie ale wymagające przymknięcia). Trzymając w ręce to raczej się ma wrażenie że się trzyma zooma typu 24-70/2.8 bo szkło waży sporo, szkła o takiej wadze są używane więc jak ktoś chce mieć dobrze niestety przy tej stałce też musi nosić.

    Mnie wystarczałoby dobre szkło typu 1.8, chętnie zapłaciłbym mniej, ale takiego w czerwonym systemie brak, dodam ze nie chodzi mi o używalne 1.8 tylko o dobre 1.8 i nie interesuje mnie jak takie szkło zachowuje się po przymknięciu bo go nie będę przymykał więc z mojego podkreślam mojego punktu widzenia istotne jest jak takie szkło zachowuje się pomiędzy 1.4 a 2.8 reszta jest mało interesująca, bo po pierwsze primo i tak będzie dobrze, a po "drugie primo" jeśli ktoś nie potrzebuje tak jasnego szkła to kupuje zooma 2.8 i ma problem z głowy.

    Wykonanie i materiały samego obiektywu oceniam wysoko, niektórzy narzekają na "plasticzaniść" dekielka i osłony - może rzeczywiście materiał użyty do wykonania osłony mógłby bardziej przypominać ten użyty do wykonania obiektywu, jeśli chodzi o dekielek to tak jest "plasticzany" ale z drugiej strony osiągnięcie podobnej funkcjonalności dekielka firmie canon zajęło 20 lat więc ogólnie to mało mnie to rusza, ale zamszowej wyklejki w osłonie przeciwsłonecznej brak i taki fanboy elek jak ja od razu to czuje.

    Jeszcze dodam że od razu kupiłem usb docka (bo stwierdziłem że to już nie rzutuje na całokształt), i używałem go, jakby ktoś miał jakieś pytania.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 05-07-2014 o 14:20
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    .

    Mnie wystarczałoby dobre szkło typu 1.8,.
    no to pomyśl o poprzedniej wersji tej sigmy. Mam ją od jakichś dwóch lat i jedyne co mogę o niej powiedzieć, to że jest rewelacyjna, a z tego co widziałem to kosztuje połowę ceny tej nowej wersji (tyle, że chyba zostały już tylko używki. Nowa kosztowała coś koło 1900 zeta)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez look Zobacz posta
    no to pomyśl o poprzedniej wersji tej sigmy. Mam ją od jakichś dwóch lat i jedyne co mogę o niej powiedzieć, to że jest rewelacyjna, a z tego co widziałem to kosztuje połowę ceny tej nowej wersji (tyle, że chyba zostały już tylko używki. Nowa kosztowała coś koło 1900 zeta)
    Dzięki ale w temacie 50mm zakończyłem myślenie, jestem zadowolony.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  9. #29

    Domyślnie

    Wtrącę i ja kilka słów ... a raczej opinii i zapytań
    Sigma 35 1.4 A - jest bardzo, bardzo dobrym obiektywem do ślubnych zastosowań - mam ją już 2 rok więc wiem co piszę.
    Pytanie moje dotyczy opinii porównawczej ; czy nowa 50 - ka jest równa starej 35- ce ?
    Czy plastyka i bokeh na FF jest taka sama czy może lepsza lub gorsza ?
    Co do AF - z 35 - ką bez najmniejszy problemów - i jak się domyślam tak będzie w 50 -ce

    Jak na razie tylko Pan " jaś " "pochwalił się " / w dobry znaczeniu / posiadaniem przedmiotowego obiektywu.
    Czy wśród nikoniarzy nikt więcej nie posiada 50 - ki ART.

    Jeszce jedno pytanie ? można kupić na zachodzie z roczną gwarancją nową za 2700 - 2800 zl - czy warto ????

    Dziękuje wszystkim którzy pomogą mi na forum w podjęciu decyzji i dorzucą kilka ciekawych opinii i rad

    pozdrawiam D.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Foto-Dorotka Zobacz posta
    Jeszce jedno pytanie ? można kupić na zachodzie z roczną gwarancją nową za 2700 - 2800 zl - czy warto ????
    Dla tylko 400-500zł nie warto.
    Sigma słynie z tego że lubi się psuć mając kilka latek, a wymiana np. napędu HSM to jakieś 600-700zł.
    Poza tym Sigma w PL nie kalibruje bezpłatnie szkieł nie z polskiej dystrybucji, choć już z pomocą może przyjść USB-Dock.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •