Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za link
    (swoją drogą jakoś u mnie to dziwnie działa ta prezentacja - cały czas wraca do pierwszej planszy)

  2. #12
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #13

    Domyślnie

    Dostrajanie jest bajecznie proste. Opiszę na przykładzie A 35, którą dostrajałem. Nie wiem, czy dla A 50 są te same zakresy odległości. Dla stało ogniskowych Sigma przewidziała dostrajanie w czterech zakresach odległości. Dla A 35 są to przedziały do 0,3m, 0,3-0,4m, 0,4-0,6m i od 0,6m do końca. W praktyce wygląda to tak, że po podpięciu obiektywu przez USB dock za pomocą kabla z komputerem wprowadzasz poprawki w firmware obiektywu. Odbywa się to tak jak wprowadzenie poprawek w menu aparatu, tylko w czterech zakresach odległości. Po dostrojeniu w ten sposób nie wprowadzamy już poprawki w aparacie. Wielkość poprawki szacujemy sami porównując obraz ostrzony klasycznie i przez live view. Można eksperymentować do woli +/- bez szkody dla sprzętu. Jeśli uzyskujemy to samo na zdjęciach to znaczy, że jest OK. Oczywiście zdjęcia robimy ze statywu, aby uzyskać powtarzalność wyników.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cadman Zobacz posta
    Lepiej mi pasuje do D 800. Zrobiłem kilka fotek testowych w domu i już widzę, że warto było "spuścić do kibla" Nikkora 50 1.4g,
    Miałem starszą wersję Sigmy 50mm i Nikona 50mm 1.4G
    Już wtedy różnica była wyraźna na jej korzyść.
    Zarówno pod względem ostrości jak i szybkości AF
    Po zdjęciach w necie jakie widać, że ta nowa Sigma po prostu miażdży Nikony i Canony 1.4
    Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa ogniskowej tej Sigmy 50mm ART ??
    Chodzi mi o to, że starszy model miał odczuwalnie krótszą jak Nikon,
    Widać to było na zdjęciach gdy robiłem z tego samego miejsca.

  5. #15

    Domyślnie

    A na ile oceniłbyś tą ogniskową?
    Spodziewam się że nie 43-45mm (to byłby dla mnie ideał szkła allround )

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A na ile oceniłbyś tą ogniskową?
    Spodziewam się że nie 43-45mm (to byłby dla mnie ideał szkła allround )
    Aż poszukałem po necie.
    Znalazłem opinie mówiące o 46-48mm.
    Natomiast nigdzie nie uzyskałem informacji czy nowa Sigma ART też jest nieco krótsza niż 50mm Nikona.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa ogniskowej tej Sigmy 50mm ART ??
    Chodzi mi o to, że starszy model miał odczuwalnie krótszą jak Nikon,
    Widać to było na zdjęciach gdy robiłem z tego samego miejsca.
    Ta ogniskowa zależy od odległości na którą się ustawi ostrość.
    Stara miała chyba rzeczywisty ogniskową w granicach od ~46 do ~49mm.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 01-07-2014 o 14:35
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    a jak takie obiektywne odczucia,czy rzeczywiscie jest tak ostry jak pisza? i czy ktos robil moze portrety tym obiektywem na d800?

  9. #19

    Domyślnie

    Czyżby nikt jeszcze nie kupił tego szkiełka ? Czy może zmowa milczenia nad zaletami / wadami obiektywu ?
    Kilku "Helmutów " z za Odry i "jankesów" z za oceanu rozpływa się w superlatywach. Niestety jako Polak doświadczony nierzetelnością i tendencyjnością pseudo-przyjaciół z rożnych stron świata, z umiarkowaną dozą zaufania podchodzę do ich opinii. Co innego "rodzina " Nikoniarzy - tutaj zawsze można logicznie i rzeczowo zweryfikować zilustrowane na forum opinie
    Dlatego przyłączam się do tematu z nadzieją na uzasadnienie bądź przekreślenie moich zapędów wobec Damy o imieniu Sigma 1.4 ART
    Cena odstrasza ale...... przecież są kobiety warte każdej ceny !!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beliverman Zobacz posta
    Czyżby nikt jeszcze nie kupił tego szkiełka ? Czy może zmowa milczenia nad zaletami / wadami obiektywu ?
    Kilku "Helmutów " z za Odry i "jankesów" z za oceanu rozpływa się w superlatywach. Niestety jako Polak doświadczony nierzetelnością i tendencyjnością pseudo-przyjaciół z rożnych stron świata, z umiarkowaną dozą zaufania podchodzę do ich opinii. Co innego "rodzina " Nikoniarzy - tutaj zawsze można logicznie i rzeczowo zweryfikować zilustrowane na forum opinie
    Dlatego przyłączam się do tematu z nadzieją na uzasadnienie bądź przekreślenie moich zapędów wobec Damy o imieniu Sigma 1.4 ART
    Cena odstrasza ale...... przecież są kobiety warte każdej ceny !!
    jest tak dobrze że nikt nie chce nic powiedzieć żeby inni nie robili przypadkiem "za dobrych" zdjęć
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •