Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Lightbulb [recenzja] TAMRON 28-75 2.8

    Z racji niesłabnącego zainteresowania tymże obiektywem postanowiłem napisać krótką recenzję okraszoną garścią świeżych fot, przydatną głównie młodszym użytkownikom Zapraszam do zapoznania się z tekstem i zdjęciami zamieszczonymi na moim blogu:

    http://kubacichocki.pl/moj-blog/16-t...5-2-8-recenzja


    Dyskusję i pytania można zamieszczać w tym wątku

    Pozdrawiam
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2

    Domyślnie

    Przydałoby się kilka słów porównania z młodszym bratem ze stabilizacją
    Sam używam tego dziadka i szczerze polecamy, choć mój egzemplarz poleci do serwisu po sezonie bo ma chyba przekoszony układ optyczny - z prawej strony kadry czasami mydli.

    Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie - ja bym się chętnie dowiedział, jaki procent zdjęć zrobionych tym obiektywem ląduje od razu w koszu ze względu na poruszenie. Nie biorę pod uwagę fotografii, które można zrobić ze statywu.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem jeszcze za czasów Canona... zdjęcia robił, ale klekotał troszkę i, bywało, sam się wysuwał.
    Pozdrawiam!
    J

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaise1973 Zobacz posta
    No właśnie - ja bym się chętnie dowiedział, jaki procent zdjęć zrobionych tym obiektywem ląduje od razu w koszu ze względu na poruszenie.
    Sorry, ale co to za pytanie ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6

    Domyślnie

    Może nie wyraziłem się precyzyjnie. Obiektyw nie ma stabilizacji, prawda? Chciałem się dowiedzieć, ile procentowo zdjęć - w stosunku do nowszej wersji, ze stabilizacją - może być poruszonych (tak, wiem, przy odpowiednich ustawieniach to pewnie margines). Ale jeśli chce Pan odpowiadać pytaniami na pytania, to może szkoda czasu.
    Ostatnio edytowane przez blaise1973 ; 25-06-2014 o 23:33

  7. #7

    Domyślnie

    jak ustawiasz 1s to 100% a jak 1/1000s to 0%. O to chyba chodziło Cichemu. Problemem nie jest nieostrość przez poruszenie a raczej nieostrość przez nietrafienie lub wadę obiektywu.



    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    jak ustawiasz 1s to 100% a jak 1/1000s to 0%. O to chyba chodziło Cichemu. Problemem nie jest nieostrość przez poruszenie a raczej nieostrość przez nietrafienie lub wadę obiektywu.



    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Masz rację. O to pewnie chodziło autorowi wątku. A ja pisałem szybko i nie przemyślałem sprawy (interesowała mnie różnica między takim obiektywem bez stabilizacji i ze stabilizacją - zresztą o to samo prosił emet_b w innym poście). Ale jeśli Cichy zachęca do zadawania pytań, a potem śmieje się z pytających...
    Ostatnio edytowane przez blaise1973 ; 25-06-2014 o 23:44

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaise1973 Zobacz posta
    Dziękuję za uprzejmość. Uwagi o piciu i przymiotniki daruj sobie, bo więcej mówią o Tobie niż o mnie.
    Do tego nadwrażliwość.
    Faktycznie duży brak stabilizacji. EOT.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam pytanie jaki procent tych Tamronów działa OK ( chodzi o ogólną ostrość i trafność AF) bez potrzeby wysyłania na kalibrację ? Ma Ktoś takie dane ?
    pzdr Nix
    D3300+Tamron 17-50/2.8 VC, D60+Tamron 17-50/2.8 VC, D70+Nikkor 50/1,4D, Nikon SB-800, Metz 48AF

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •