Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Portrety - poziom amator ;)

    Witam,

    A więc również i ja spróbuję swoich sił w portretach i proszę o opinię. Na początek foto czysto przypadkowe, jeden z pierwszych testowych pstryków nowym obiektywem. Fota czysto spontaniczna (stąd kadrowanie, może potem pokażę punkt wyjścia), obróbka już mniej spontaniczna ale uczę się wszystkiego, tak więc proszę o opinie i sugestie

    Brat:



  2. #2

    Domyślnie

    Dobry poczatek, fajna morda dobre kolkory, fajna glebia. Jedyne co to obciol bym troche gory.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon160883 Zobacz posta
    Dobry poczatek, fajna morda dobre kolkory, fajna glebia. Jedyne co to obciol bym troche gory.
    Pozdrawiam
    Zgadzam się, delikatnie skadrować i będzie w porządku. Dobrze wykorzystane światło. Osobiście spróbowałbym jeszcze konwersji do BW.

  4. #4

    Domyślnie

    Też jestem na tak, ale bardziej bym podkręcił to i owo w photoshopie żeby było może bardziej wyraziste. Lubię takie boczne światło i cienie.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. Faktycznie zastanawiałem się, czy nie "podkręcić" mocniej, ale bałem się, że przesadzę Tymczasem wrzucam dzisiejsze, jeszcze ciepłe, kadr też strzelony z zaskoczenia, więc mina Babci-sami widzicie trochę nie trafiłem z ostrością, więc ratowałem się obróbką, a jak wyszło oceńcie:


  6. #6

    Domyślnie

    Brat wyszedł dobrze - choć przycięcie góry może mu jeszcze pomóc. B&W nie jest (MZ) tutaj dobrym pomysłem - twarz i tak jest prawie zdesaturowana, a odebranie kolorów reszcie nie da nam (raczej) ciekawego rezultatu.

    Babcia - trochę za dużo odbłysków w okularach. Poza tym - jest fajnie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grochu7 Zobacz posta
    ...
    Babcia - trochę za dużo odbłysków w okularach. Poza tym - jest fajnie
    Osobę w okularach ciężko focić. Odblaski wychodzą prawie zawsze. Można z polarkiem pokombinować.
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Kolejne zdjęcie, tym razem kuzynka (za chwilę będzie cała rodzina). Podobnie jak poprzednie, bez większych przygotować, ot taki pstryk, proszę o opinię o kadr i obróbkę. Na twarzy widać trochę ziarna, ale już nie wiem sam w którym momencie co popsułem. Trochę też wydaje mi się sweterek zbyt biały i nie wiem jak to poprawić (używam Gimp). Proszę o sugestie.

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  9. #9

    Domyślnie

    Wrzucam kolejne. Proszę o opinię. Co do kadru, to zastanawiam się, czy nie lepiej by było ciaśniej np. bez pierwszego z prawej słupka?

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  10. #10

    Domyślnie

    A tu druga wersja tej fotografii:

    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •