Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Warszawa/Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie 14-24 utknął w body

    Witajcie. Wczoraj po kilku zmianach obiektywów nagle 14-24 zablokował mi się w korpusie. Obraca sie na na 2/3 pozycji do wypięcia i nic. Obrót następuje z oporem, przesłona zablokowana na 22, przy zmianie w trybie A nie zmienia wartości, kiedy używam podglądu głębi ostrości słychać ten charakterystyczny dźwięk pracy przysłony. Zastanawiam sie czy kombinować czy serwis??

  2. #2

    Domyślnie

    to nie jest tani sprzęt , więc jeśli przy zdroworozsądkowych próbach nic nie wskórasz to tylko serwis.
    Życzę ci by przyczyną twego problemu był bzdet , którego niemożność samodzielnego rozwiaznia wzbudzi twój usmiech i rumieniec zażenowania z powodu "gapiostwa"
    W najgorszym przypadku może być to problem ktorego rozwiazanie moze skutkowac zniszczeniem jednego ze elementów ( korpus lub obiektyw)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem dokładnie taki sam problem w moim 14-24/2.8. Po ciężkich próbach udało się go wypiąć ale coś się spiłowało i poleciało kilka opiłków metalowych na lustro Po za tym nie widzę na mocowaniu żadnych niepokojących zmian!!!!.... muszę go chyba oddać do serwisu. Może ktoś zna jakiś dobry serwis na Śląsku. Szkło ma kilka lat ale działał bez problemu do dzisiaj....
    D800.N14-24/2.8 N24-70/2.8 N70-200/2.8. SB-910
    www.tomaszorganista.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli macie tą samą przyczynę, co w poniższym linku, to proponuję wszystkim użytkownikom 14-24 regularne dokręcanie śrubek albo zastosowanie kleju do gwintów

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=247050

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki Dandan!!!!!!!!!! Ja właśnie tej śrubki nie mam!!! Wie ktoś gdzie można ją dokupić????
    D800.N14-24/2.8 N24-70/2.8 N70-200/2.8. SB-910
    www.tomaszorganista.pl

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Warszawa/Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    Wczoraj oddałem zestaw do serwisu na Łopuszańską i faktycznie przyczyną zablokowania obiektywu okazał się brak tej małej śrubki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •