Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy Portret :) na łące.

    Cześć

    A więc wczoraj miałem próbne zdjęcia, takie żeby zobaczyć co i jak ogólnie, jakie pozy itd Więc prawidłowe zdjęcia będą w niedzielę rano ale te próbne też chciałem wam pokazać Może coś podpowiecie

    1.

    2.

    tak wiem dłonie :P
    3.

    4.

    5.

    6.


    I mały backstage Nie miałem drugiej osoby do trzymania blendy, niestety ale w niedziele już będzie

    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  2. #2

    Domyślnie

    Na pierwsze próby może być. Takie słit focie. Wybieram 4 i 5. Przy 5 mogłeś ciachnąć trochę góry.

  3. #3

    Domyślnie

    Opanuj balans bieli i kadrowanie - wygląda jakbyś wszystko ostrzył centralnym bez przekadrowania nawet.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Opanuj balans bieli i kadrowanie - wygląda jakbyś wszystko ostrzył centralnym bez przekadrowania nawet.
    Z kadrowaniem jak najbardziej się zgadzam... ale z balansem bieli? Jakoś jaśniej proszę? Robiłem w RAW'ach potem trochę obrabiałem, żeby ładniej wydobyć te promienie Jak wiadomo w rawach nie ma oryginalnie takich kolorów tylko są takie wyblakłe. Przynajmniej ja to tak widzę
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  5. #5

    Domyślnie

    Na ten moment fotografujesz nieco bez pomysłu i na oślep, ale oko się z czasem wyćwiczy.

    Technikaliami się jakoś mocno nie przejmuj, ale jak pstrykasz na zewnatrz, to domyslnie ostaw sobie balans na słoneczko albo chmurkę. Oczywiście są konkretne pomysły, w których można podejść do tego bardziej kreatywnie, ale wg mnie tylko te ustawienia pozwalają wydobyć charakter każdej pory dnia (no i de facto najpierw ten charakter poznać).

    Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jest źle. Najlepsze (MZ) - 4, 6.

    1. "Sypią" się kolory skóry (tak, wiem, że ustawienie WB pod nie da straszną żółć wszędzie indziej_
    2. Trochę niedoświetlona twarz, ale mimika ciekawa (chociaż na pierwszy rzut oka bliska płaczu)
    3. Tak, dłonie.
    4. B. fajnie oświetlone, wyraźne kolory - podoba mi się/
    5. Czemu z tak wysoka?
    6. Całkiem ładne, ale brakuje mi... hmm... nie wiem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Na ten moment fotografujesz nieco bez pomysłu i na oślep, ale oko się z czasem wyćwiczy.

    Technikaliami się jakoś mocno nie przejmuj, ale jak pstrykasz na zewnatrz, to domyslnie ostaw sobie balans na słoneczko albo chmurkę. Oczywiście są konkretne pomysły, w których można podejść do tego bardziej kreatywnie, ale wg mnie tylko te ustawienia pozwalają wydobyć charakter każdej pory dnia (no i de facto najpierw ten charakter poznać).

    Powodzenia

    Dzięki za uwagi, fajnie jest dostać taką konstruktywną krytykę niż... i to źle bo źle i tyle... :P Bez pomysłu hhmm ona nie jest jakąś modelką ot dziewczyna więc i tak trochę śmiechu było przy tych pozach zrób tak a to tak Ja w sumie pierwszy raz robiłem portret, więc muszę pewnie jeszcze jakieś nawyki przećwiczyć

    Dzięki za komentarz O ile pogoda w niedzielę rano dopisze, też coś zapodam






    Cytat Zamieszczone przez Grochu7 Zobacz posta
    Nie jest źle. Najlepsze (MZ) - 4, 6.

    1. "Sypią" się kolory skóry (tak, wiem, że ustawienie WB pod nie da straszną żółć wszędzie indziej_
    2. Trochę niedoświetlona twarz, ale mimika ciekawa (chociaż na pierwszy rzut oka bliska płaczu)
    3. Tak, dłonie.
    4. B. fajnie oświetlone, wyraźne kolory - podoba mi się/
    5. Czemu z tak wysoka?
    6. Całkiem ładne, ale brakuje mi... hmm... nie wiem
    1. hhmmm Sam nie wiem...
    2. No może trochę chociaż to wszystko zależy od monitora mi się wydaje ok ale rozumiem... a co do mimiki Nie zamierzona tak po prostu wszyło Mnie się to podoba nawet bardzo

    3. No tutaj wiadomo
    4.
    5. Bo sporo cykałem z dołu a potem wstałem :v i takie z góry też wydawał mi się ciekawym kadrem
    6. Pewnie trochę dołu ;P




    Jeszcze raz dzięki za pomocne komentarze!!!
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  8. #8

    Domyślnie

    Złapałeś super światło, co ważniejsze nie poległeś przy nim , czas zweryfikuje twoje poczynania, moim zdaniem fajnie wyszło jak na początek, modelka też niczego sobie
    D90

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •