Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Mam Nikona D7000

    Witajcie. Jestem pierwszy raz wśród fotografów. Owszem, fotografowałem, ale bardziej z konieczności niż z pasji.
    Trafił mi się w nagrodę prezent. Znalazłem Nikona D7000. Nie wiem czy mogę to sprzedać czy zostawić sobie.
    Do tej pory ustaliłem, że jest to bardzo skomplikowany sprzęt. Jak myślicie - dam radę się tego nauczyć ?
    Pierwsze próby niestety nie wypadły zbyt dobrze. Na programie SCENE ... troszkę lepiej poszło w MANUAL (M).

  2. #2

    Domyślnie

    wszystko jest do ogarniecie zalezy czy masz i ile masz checi zeby nauczyc sie robic tym body "dobre" zdjecia
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  3. #3

    Domyślnie

    Zacznij od przeczytania instrukcji, oczywiście z aparatem w drugiej ręce.
    Jak przez nią przebrniesz, to znaczy że dasz rady.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    A potem kilka poradników na temat podstawowych spraw tj. przesłony, czasu naświetlania, ISO, a potem już z górki

  5. #5

    Domyślnie

    dasz rade

    ustaw kolko lewe na A

    kolko prawe przednie na np 5.6

    pierscien objektywu na np 35 ( zakladam ze masz jakiegos kita )

    i cykaj fotki

    albo ustaw na lewym na zielone i cykaj
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazlem = ktoś zgubił. Może warto zadać sobie trochę trudu żeby oddać go prawowitemu właścicielowi?

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    button mieszkam w małym miasteczku. ten aparat wraz z wyposażeniem zgubił ktoś przyjezdny, ponieważ przeglądałem zdjęcia i były z innego miasta.
    Może gdybym gdzieś natknął się na info, że ktoś szuka - oddał bym. Jestem uczciwym człowiekiem.

    Nie wiem dlaczego zdjęcia w trybie "M" wychodzą mi lepiej, niż w trybie "A". Ściągnąłem manualkę .... będę czytał.

  8. #8

    Domyślnie

    A pomyślałeś, że warto samemu dać ogłoszenia o znalezisku? Ktoś kto zgubił, na 100% intensywnie szuka bo to nie jest pudełko zapałek. Chyba za szybko pogodziłeś się z myślą, że prawowity właściciel przepadł...

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedyś potrąciłem autem pieska. Zatrzymałem się, zawiozłem do weterynarza, zapłaciłem za leczenie, odszukałem właściciela ... Powiedziałem mu, że powinien zwrócić mi za zderzak i leczenie ponieważ pies był bez opieki. Krótko po tym dostałem wezwanie na policje. Najpierw sprawdzano ile wyłudziłem już kasy od ludzi na ten zderzak, a później chciano mi udowodnić że w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 jechałem 150. Zastanówcie się wszyscy ile razy w życiu można być "na siłę", "przesadnie" uczciwym. Może właśnie myśl o tym, by nie zostać złodziejem, powstrzymuje mnie od nadgorliwego szukania właściciela.

  10. #10

    Domyślnie

    Ah nie sluchaj ich, ktos zgubil ma pecha, za bledy sie placi, ty znalazles masz szczescie i end of story.

    Ogolnie to poczytaj o aperture, shutter, iso i focal length oraz rob zdjecia na auto wszystkiemu co uznasz za interesujace, a potem przegladaj co poustawiala ci automatyka i przyrownuj to do tego co sie dowiedziales na powyzsze tematy to jakos kiedys sie polepszy jak zrozumiesz zaleznosci i bedziesz wiedzial co jak ustawic, zeby osiagnac zamierzony efekt. A kiedy przyjada efekty to bedziesz drazyl temat dalej i szczegolowe pytania same sie nasuna.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •