Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 103
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja kkogos interesuje, to skonczylo sie tak ze oddalem bez problemu ( i szczerze polece przez to cyfrowe.pl). A ze nie mieli takiej samej to wzialem BC-700.
    I wszystko gra.

    A taka ciekawostke napisze kolo tematu, ja kupilem analogowego Nikona F801 i zaladowalem mu 4 paluszki AA, bodajze Philipsa, to praktycznie momentalnie poczulem jak grip/uchwyt na reke zaczyna sie robic goracy, szybko odkrecilem moneta ta srubke ktora trzyma zasobnik na baterie i wyjalem tak gorace baterie ze nie moglem ich utrzymac dluzej niz przez chwile.
    To byla jakas blyskawiczna reakcja; wsadzasz paluszki, 20-30 sek i sa tak gorace, ze prawie parza.
    I taka zagwostka. To wina aparatu czy paluszkow. Pozniej zalozylem energizery a potem duracelle i bez senasacji. Zrobilem tym aparatem bez problemu wiele rolek filmu. Czyli raczej paluszki byly winne...
    Ale co moglo spowodowac takie cos? W kazdym razie ja nie kupuje baterii philipsa do dzisiaj.
    Jak tak szybko się baterie zgrzały, to znaczy, to najprawdopodobniej masz gdzieś w aparacie zwarcie.
    Takie grzanie się baterii oznacza potężny (jak na ich możliwości) pobór prądu, najczęściej w wyniku właśnie zwarcia.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A co ile cykli ladowania robic to rozladowanie/odswiezenie?
    Zależy od użytkowania. Jak leżą miesiącami i są używane sporadycznie, to nawet co ładowanie warto je naładować, rozładować i naładować ponownie.
    Jak są systematycznie używane i nie leżakują miesiącami, to nie ma sensu, bo to tylko skraca ich żywotność, a nic nie pomaga.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 11-10-2017 o 16:21
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak tak szybko się baterie zgrzały, to znaczy, to najprawdopodobniej masz gdzieś w aparacie zwarcie.
    Takie grzanie się baterii oznacza potężny (jak na ich możliwości) pobór prądu, najczęściej w wyniku właśnie zwarcia.
    Nie czytales uwaznie. Napialem, ze zrobilem tym aparatem bez problemu wiele rolek filmu.
    A praktycznie nastepnego dnia wlozylem nowe paluszki innej firmy i bylo normalnie.

    Uprzedzam pytanie, byly dobrze wlozone
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #83

    Domyślnie

    Same z siebie baterie się nie zagotują. Można to zrobić tylko na 2 sposoby: poddać je zbyt dużemu obciążeniu, albo podać im zbyt wysoki prąd (ładowanie).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Same z siebie baterie się nie zagotują. Można to zrobić tylko na 2 sposoby: poddać je zbyt dużemu obciążeniu, albo podać im zbyt wysoki prąd (ładowanie).
    Dla tego napisalem, ze jest to zagwostka, tak w formie ciekawostki.
    Aparat, do dzisiaj hula bez problemu.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #85

    Domyślnie

    Do eneloopów (jeszcze Sanyo i Panasonice, białe i pro, AA i AAA) zakupiłem BQ-CC16 Smart & Quick i później z ciekawości BQ-CC55. Obydwie ładują bez wstępnego rozładowywania (idealne do ostatecznego "naładowania naładowanych" aku tuż przed wyjściem), obydwie mają cykl szczątkowego doładowywania aku (utrzymania stanu naładowania) po zakończeniu procesu. BQ-CC55 to szybka ładowarka (prąd do 1500 mA przy dwóch aku AA lub 4x 750 mA przy trzech lub czterech aku AA), niemal dwa razy szybsza od CC16. AAA ładują jak dla mnie za długo z uwagi na sporo niższy prąd ładowania (200 mA?) niż AA. BQ-CC16 jest sporo mniejsza i mając składane bolce do gniazdka sieciowego jest poręczniejsza do podróży (torby/plecaka), za to BQ-CC55 ma bardziej bajeranckie diody . To dobre ładowarki do eneloopów, za to czegoś innego poza eneloopami praktycznie nie ładują, bo przy jakichś tam Energizerach czy Duracellach wyskakuje błąd: szybkie miganie czerwonej diody (ale co ciekawe ładują mi stareńskie Sanyo NiCd). Ładowarki świecą zieloną diodą gdy jeszcze trwa proces ładowania, dopiero jak diody zgasną trzeba jeszcze poczekać 15-30 minut, w praktyce czekam aż aku wystygną i wtedy wyjmuję całość z kontaktu. Od niedawna nawaliły mi czarne AAA Pro, jeszcze nie zdiagnozowałem czy przez uszkodzone urządzenie czy ładowarkę. Wcześniej przed eneloopami dużo używałem różnych aku z różnymi ładowarkami m.in. z mikroprocesorową Ansmann Energy 16 (na jednocześnie 12 paluszków lub 6 baterii R14/R20 do latarki). Niestety ta Ansmann Energy 16 dość często przeładowywała aku, były bardzo gorące a ładowanie nie odłączało się. Odkryłem, że tym mikroprocesorowym Ansmannem można podładować aku do czasu gdy lekko ciepłe, wyjąć aku i wystudzić, włożyć aku ponownie i wtedy ładowanie przebiegnie wzorowo. Gdy kupiłem pierwsze eneloopy to przeładowywanie zaczęło być niemal normą, stąd zaczynam wierzyć, że ładowanie zbyt niskim prądem (max. 500 mA na kanał) aku o dużej pojemności (2050 - 2850 mAh) mogło być przyczyną kłopotów Ansmanna (nie wiem, czy ma 16 czujników temperatury czyli pojedynczo na każdy kanał). Z kolei w tych dniach z nawalającymi eneloopami AAA Pro radzę sobie tak, że ładuję je Ansmannem Energy 16 (Ansmann ma początkowy cykle badania i częściowego rozładowania aku), a na drugi dzień doładowuję BQ-CC55. Mam też chyba 10-letnie Duracelle 2860 mAh i jeszcze kilka podobnych kilkuletnich wynalazków (w praktyce do oświetlenia roweru), które można najpierw ruszyć tylko zwykłą już ze 20-letnią ładowarką czasową Ansmann z manualnym przełącznikiem 5h/10h (godzin) i dopiero po tym próbować ostatecznie doładować którąś mikroprocesorową.
    Reasumując, trzeba mieć co najmniej dwie różne ładowarki żeby ruszyć z miejsca .
    Tak na marginesie: białe oryginalne Eneloopy zaczęły mi przeciekać (wilgotne na jednym końcu), cenowo chyba warto zainteresować się aku LADDA z Ikei (bo to są eneloopy), ważne żeby kupować Made in Japan (fabryka Fujitsu), a nie Made in China (nawet gdyby to była tamtejsza fabryka Panasonica, zresztą Japsy mieli ją zamknąć bo na cos się obrazili, kradzież technologii czy prawa człowieka), jakąś bajerancką ładowarkę bodajże CC65 Panasonic wyszykował (z wyświetlaczem LCD jak te Wasze i nowym pomiarem końca cyklu ładowania).

  6. #86
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja się zastanawiałem kiedyś nad takim czymś https://www.amazon.com/dp/B01JG6QWUA...vpower+EN-EL15 ponieważ jest usb i wtedy można ładować bez kombinowania wszędzie i używać powerbanku.

  7. #87

    Domyślnie

    Mam taką ładowareczkę na USB - super sprawa - wszędzie doładujesz akumulatorek. Radzę tylko nie szukać najtańszej.
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miekl17 Zobacz posta
    Ile najtańsza ładowarka kosztuję do akumulatorów na allegro
    Zależy jakich aku. Do AA dostaniesz i za 20zł, ale takiej to bałbym się podłączyć do prądu, nie mówiąc już o wsadzeniu do nie niej aku.
    Poza tym te tanie to raczej uśmiercą aku zamiast ich ładować.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #89
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja używam everactive czyli nazwijmy to "dobra chińszczyzna" i jest sporo na rynku podobnych ładowarek, cena kręci się w okolicach minimum 90zł, takie ładowarki mają kontrole temperatury, prądu lądowania, mają odświeżanie i rozładowywanie, wzbudzanie zerowego stanu itd.
    Można zerknąć na takie http://charger.nitecore.com/CHARGER/SC/SC4/

  10. #90

    Domyślnie

    Witam, odkopie trochę temat. Korzystał ktoś z takiego rodzaju ładowarko-powerbanka? https://allegro.pl/oferta/4-szt-akum...rka-7725199845
    Jest to jakieś rozwiązanie na przedłużenie życia dla wyczerpanego sprzętu ale pewnie jest jakiś haczyk.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podział akumulatorków
    By MasterM16 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 23:23
  2. Test naładowania akumulatorków.
    By josephebeloki in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:19
  3. ładowarka powerbase c-513 i czas ładowania akumulatorków
    By cienistogrzywy in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 18:30
  4. CZas ładowania akumulatorków.
    By piotereks in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 17:03
  5. Ładowarka BC700 nie widzi akumulatorków...
    By siwyyy77 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •