Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Technicznie też mi się średnio podoba, za to pomysł, przedni! Ja bym zdjęcie zatytułował "wiolonczelistka" ;D

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne kilka słów.

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Brak tytułu który sugerował by o co chodzi, spokojna kompozycja kontra ostre "mroczne światło" i dodatkowo centralny poziomy kadr który mocno kłóci się z oświetleniem w tym przypadku.
    Ja zdjęć staram się nie tytułować, bo albo zdjęcie coś komuś w mózgu zapala, albo nie. Jeśli zdjęcie na kogoś działa, nie musi to być koniecznie na poziomie który zaplanowałem więc tytułem nie chciałbym sugerować, że odbiorca błądzi. Każdy wyciąga z tego co chce.

    Przy takiej frontalnej pozie chyba ciężko zaplanować jakiś sensowny niecentralny kadr. Zgadzam się natomiast w kontekście orientacji. Wg mnie pion byłby równie sensowny (albo równie bezsensowny jak kto woli), chociaż sposób w jaki rozpropagowało się światło kiedy robiłem zdjęcie testowe przechyliło szalę na korzyść poziomu. Uwielbiam tę gradację. Mamy też dzięki niej sporo cienia.

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Można nie doświetlać, zwiększać ziarno i może to mieć fantastyczny efekt ale to nie jest ten przypadek.
    To zdjęcie zajmuje na histogramie prawie całą skalę. Jest doświetlone w punkt, chociaż efekt nie wszystkim musi się podobać. Zdaje się tak to bywa kiedy coś nie jest do końca standardowe.

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Technicznie też mi się średnio podoba, za to pomysł, przedni! Ja bym zdjęcie zatytułował "wiolonczelistka" ;D
    Właśnie dlatego nie tytułuję zdjęć



    Jeszcze raz dzięki.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    To zdjęcie zajmuje na histogramie prawie całą skalę. Jest doświetlone w punkt, chociaż efekt nie wszystkim musi się podobać. Zdaje się tak to bywa kiedy coś nie jest do końca standardowe.
    Histogram jest nieistotny. Standard, nie standard, bez znaczenia. Twoja fotka jest dramatycznie niedoświetlona i to widać w przypadku koloru. Zupełnie jakbyś robił swoje pierwsze zdjęcie i pytał czy dobrze Z drugiej strony można zrobić jakąś przemyślaną fotkę i mieć polewkę z komentujących, którzy wypisują głupoty.
    red light, dark room...

  4. #14

    Domyślnie

    Histogram jest wg mnie niezwykle istotny, a dramatyczność doświetlenia czy niedoświetlenia można rozpatrywać jedynie w kontekście, nazwijmy to, artystycznej wizji. Możesz mi powiedzieć, że miałem słabą wizję, bo zdjęcie jest naświetlone dokładnie tak jak tego chciałem.
    A skoro już moja wizja jest niedoskonała, to co bym zyskał ją zmieniając? Doświetlone, czy niedoświetlone względem czego? Gdzie wg Ciebie tego światła brakuje? Gdzie byłby klimat jeśli zdjęcie byłoby o 2EV jaśniejsze?

    P.S Inna rzecz, że pewnie patrzysz sobie na jakiś monitor i mówimy tym samym o innych zdjęciach. Ja więc oceniam odbitkę i mogę poręczyć, że wygląda ona inaczej niż to co widzę np na telefonie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    A skoro już moja wizja jest niedoskonała, to co bym zyskał ją zmieniając?
    Doskonałość.
    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Gdzie wg Ciebie tego światła brakuje?
    Tam gdzie jest ta kasza. Między cieniem, a niedoświetleniem jest znacząca różnica. Zdecydowanie wybór koloru w takich sytuacjach jest porażką bo wyłażą plamy i przebarwienia.

    Lepiej byłoby zrobić mocne cienie i akcentować światłem.
    red light, dark room...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Zdecydowanie wybór koloru w takich sytuacjach jest porażką bo wyłażą plamy i przebarwienia.

    Lepiej byłoby zrobić mocne cienie i akcentować światłem.
    To troche zalezy od tego na czym ogladasz. Ja nie mowie, ze moj monitor jest super skalibrowany, bo nie jest. Pokazuje natomiast mniej wiecej to samo co moja rownie nieskalibrowana drukarka i w obu przypadkach nie widze jakichs wielkich plam i przebarwien.

    Gdybym zaakcentowal swiatlem, cala scena zrobilaby sie pod tym wzgledem bardzo nielogiczna.

    Ostatecznie podkreslic nalezy, ze to troche wykracza poza inzynieryjna dychotomie standardow wiec istnieje szansa, ze zdryfujemy zaraz na temat gustow, a nie ma to wiekszego sensu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •