Close

Strona 1 z 131 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1301
  1. #1

    Domyślnie Skaner do negatywów

    na początku, przepraszam za umieszczenie tego wątku w tym miejscu forum.
    Myslę, że ma on jednak wiele wspólnego z technologią tradycyjną ...

    zastanawiam sie nad wyborem skanera.
    w okolicy nikt nie jest w stanie zeskanować ani obrobic średniego formatu - skaner winien zatem obsługiwac ten format - czasem może być uzyteczna mozliwość zeskanowania błony płaskiej - zatem chyba paszczak - tylko jaki ??????
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  2. #2

    Domyślnie

    Przestrzegał bym przed czymś, co skanuje przez szybe - niewygodne i problem z pierścieniami Newtona. Dużo wygodniejsze są skanery z karetką na slajdy!
    Osobiście do skanowania 120tek używałem płaskich Agfa Duoscanów normalnego 2000x1000dpi (syfiasty) i T2500 - bardzo dobry, solidny kawał skanera. Schede po firmie Agfa przejął Microtek - tłucze Artixy, a jeśli chcesz kupić coś tanio, to na Allegro wyprzedają nowe Duoscany z zapasów magazynowych - T2500, za który moja firma dała ponad 20 tys kosztuje teraz brutto 1200 na F-Vat i myśle, że można tą cene negocjować, a skaner niezły, kalibrowany na załączonych wzorcach IT8, b. ostro skanuje. Jeśli natomiast masz sporo kasy polecam Nikona LS9000 - używam i jestem zachwycony, masakruje dynamika koloru - nawet z totalnego cienia potrafi wydedukować kolor! Wadą natomiast jest to, że nie można skanować wielkich formatów - tu kłaniają sie Artixy i Duoscany oraz UMAXy i Linotype-y (też jednakowej konstrukcji, tylko oczywiście te od Heidelberga droższe)

  3. #3

    Domyślnie

    te Agfy maja juz swoje lata i poność z podłaczeniem nie jest różowo
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  4. #4

    Domyślnie

    potrzebny kontroler SCSI - nie jest problem dostać. Chyba, że masz laptoka, wtedy kłopot, bo cieżko o skazi na pciamci.
    Niby mają swoje lata, a Microtek dalej je tłucze prawie niezmienione pod nazwą Artix za cieżką kase. Jedyny problem z Agfą to beznadziejne oprogramowanie, ale zawsze można coś innego wykombinować

  5. #5

    Domyślnie

    W zależności od tego, ile skanujesz policz sobie czy nie taniej wyjdzie wysłać filmy do skanowania w profesjonalnym zakładzie. Napewno nie będzie to szybciej, ale jakość skanów ze "zwykłago" skanera a skanera bębnowego jest nieporównywalna.
    Pozdrowienia

  6. #6
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Witam.
    Obecnie nie ma problemu z podłączeniem urządzeń SCSI do noteboka. Poza kartami pcimcia istnieją również przejsciówki USB/SCSI. Stosuję taką do skanera i spisuje sie poprawnie. Poszukaj na Allegro. Pozdrawiam WIST.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Terminux
    W zależności od tego, ile skanujesz policz sobie czy nie taniej wyjdzie wysłać filmy do skanowania w profesjonalnym zakładzie. Napewno nie będzie to szybciej, ale jakość skanów ze "zwykłago" skanera a skanera bębnowego jest nieporównywalna.
    Np. w Labach nie używają skanerów bebnowych, no i skan na prawdziwym bebnie jest b.drogi (zakładanie filmu na beben jest koszmarnie upierdliwe, samo skanowanie też trwa wieki)

  8. #8

    Domyślnie

    Masz rację, że w labach nie używają bębnów, ale myślę, że gdy w grę wchodzi wysoka jakość obrazu (np do publikacji) to nie można oszczędzać. A firmy które mają w swojej ofercie bęben mają też "normalne" skanery i cena za skanowanie takim skanerem jest do przyjęcia - zresztą jako mieszkaniec Krakowa powinieneś o tym wiedzieć
    Pozdrowienia

  9. #9

    Domyślnie Re: Skaner do negatywów

    Zwracałem tylko uwage na fakt, że polecane przez ciebie skany z bebna są drogawe. Zwracam Ci równiez uwage na ten fragment postu autora tego tematu:
    Cytat Zamieszczone przez jmj
    w okolicy nikt nie jest w stanie zeskanować ani obrobic średniego formatu -

  10. #10

    Domyślnie

    Może usciślijmy. Na upartego nie widze problemu any wysłać gdzieś film.
    ale.. to jest dość kłopotliwe i mysle ze bedzie znacznie klopotliwsze w przyszlości

    z obróbka jest tak:
    czarnobiała - samodzielnie
    proces E6 jestem w stanie przeprowadzic samodzielnie - w tym stanie rzeczy mozna zrezygnować z C41 - o ile mozna zeskanować slaid i zrobić kopie z pliku

    skanowanie jest mozliwe wylacznie małego obrazka
    film 120 jest w okolicy poza zasiegiem
    o wielkim formacie nie ma w ogole mowy

    Skaner o którym mysle powinien służyc do archiwizacji malego obrazka, skany sredniego formatu juz beda uzyte do nieiwlekich powiekszeń. wielki format juz incydentalnie - zabyt rechnika szlachetna aby ja cyfrowo obrabiac.

    doadam jeszcze rzecz taka - profesjonalny skan bedzie tak czy inaczej na bebnie robiony. Od czasu do czasu.

    Skaner - było by miło aby pozwolił włozyc kilka klatek 120.
    Najlepiej 3 - mysałem nad Epsonem 3170 ale chyba jedna klatkę filmu 120 da sie zalozyc.
    Jest taki Epson 4990 ale ta cena ..........
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

Strona 1 z 131 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •