Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Plamy na zdjęciach - gdzie problem?

    Mam dwa syfy które się pojawiają na każdym zdjęciu. Czyściłem już szkła, przedmuchiwałem lustro i matrycę, nie pomogło. Więc to albo lustro albo matryca. Tylko że co? Jako wskazówkę to powiem że syfów nie widać jak obiektyw jest na pełnym otworze, a widać jak cholera jak jest na najmniejszym otworze.
    Oto link do zdjęcia (pełna rozdzielczość): http://www.themarts.com/galeria/dirty_photo.jpg

    Czy wygląd tych plam, jak i ich zachowanie (niewidoczne przy f/2.8, bardzo widoczne przy f/32), może być dowodem że to lustro albo że to matryca?

    Zaraz zaraz, czy to nie jest tak że plamy na lustrze nie mają znaczenia bo światło idzie od razu na matrycę?
    Ale jeżeli matryca, to dlaczego plamy znikają przy szerokiej dziurze? Więc może to jednak szkło?
    Ostatnio edytowane przez swiatlo ; 23-04-2007 o 22:54

  2. #2

    Domyślnie

    matryca. plamy na lustrze nie maja znaczenia - przeciez ono sie podnosi na czas ekspozycji, by odslonic matryce wlasnie. a z domknieciem: no tutaj to niemal czysta sprawa glebii ostrosci jak chcesz sie naprawde przerazic brudem na swojej matrycy to proponuje dla eksperymentu zrobic sobie z cyfry camere obscure ( w jakims dekielku na body zrob malutka dziurke). wtedy wyjdzie ci super ostry, czarny, wyrazny i przerazajacy kazdy - najmniejszy nawet syfek

    edit: nb. na zapodanym zdieciu tych syfkow masz sporo wiecej, niz tylko te dwa, wiec sam nie wiem: przejmuj sie, albo nie - do wyboru
    Ostatnio edytowane przez bukowy dziad ; 23-04-2007 o 23:04

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście, że matryca. Skoro grucha nie pomaga, czas przeczyścić na mokro. Eclipse polecam
    5D BG-E4 50/1.2L 135/2L 24-70/2.8L S12-24/4.5-5.6Ex 70-200/2.8L IS 580EX
    www.masza.com.pl

  4. #4
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciekkk Zobacz posta
    Oczywiście, że matryca. Skoro grucha nie pomaga, czas przeczyścić na mokro. Eclipse polecam
    U mnie w sklepie jest tylko Green Clean Travel Kit. Czy kto słyszał?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    U mnie w sklepie jest tylko Green Clean Travel Kit. Czy kto słyszał?
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5310

  6. #6
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    Wow, fenomenalny link! Straszne dzięki!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Wow, fenomenalny link! Straszne dzięki!
    nie ma sprawy - milo, ze moglem pomoc

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    U mnie w sklepie jest tylko Green Clean Travel Kit. Czy kto słyszał?
    Nie kupuj tego!!!
    Kupiłem i jedno wielki gie. 3 razy szorowałem i paprochy ciągle były. Dodatkowo materiał na szpatułkach się kłaczy i zostawia włosy na matrycy.
    Wkurzyłem się i zamówiłem w niemcowni eclipse i sensor swab. Jedno mycie i matryca czyściutka.
    5D BG-E4 50/1.2L 135/2L 24-70/2.8L S12-24/4.5-5.6Ex 70-200/2.8L IS 580EX
    www.masza.com.pl

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciekkk Zobacz posta
    Nie kupuj tego!!!
    Kupiłem i jedno wielki gie. 3 razy szorowałem i paprochy ciągle były. Dodatkowo materiał na szpatułkach się kłaczy i zostawia włosy na matrycy.
    Wkurzyłem się i zamówiłem w niemcowni eclipse i sensor swab. Jedno mycie i matryca czyściutka.
    Czy Ty nie mówisz o tym:
    http://www.amazon.com/o/ASIN/B000F71...pf_rd_i=507846

  10. #10

    Domyślnie

    To co bardzo polecam to ten produkt
    http://www.2filter.com/prices/produc...sor_Swabs.html
    5D BG-E4 50/1.2L 135/2L 24-70/2.8L S12-24/4.5-5.6Ex 70-200/2.8L IS 580EX
    www.masza.com.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •