Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Tła winylowe

  1. #11

    Domyślnie

    Tego nie da ci żadne drukowane tło. Struktura drewna czy czegokolwiek innego wychodzi dzięki odpowiedniemu oświetleniu, a na tle zawsze będzie wyglądać tak samo płasko.
    Z resztą jak umiesz bawić się w PS, to równie dobre (jak nie lepsze) efekty co zdjęcia na drukownym tle, uzyskasz bawiąc się w blue/Green screena - czyli wstawiając tło dopiero przy obróbce. Trzeba mieć tylko dobra bazę zdjęć do podkładania jako tła.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo się mylisz, widziałem zdjęcia robione na tłach winylowych, na których gwarantuję Ci że deski są nie do odróżnienie od prawdziwych, wiec dziękuję za Twoje opinie, ale prosiłem o wypowiedź osoby, które mają doświadczenie z takimi tłami a nie teoretyków jak Ty, którzy swoimi wypowiedziami dowodzą, że na oczy takiego tła nie widziały.

    Dodam jeszcze, że w swoim życiu zamawiałem wiele banerów w wielu firmach i materiał żadnego z nich w najmniejszym stopniu nie przypominal winylu.
    Ostatnio edytowane przez daniel4g ; 28-10-2015 o 13:19

  3. #13

    Domyślnie

    Witam. Mam doświadczenie z 3 różnymi tłami. Jedno kupiłam w "Świecie tła", drugie w innej firmie na allegro "Neominka" czy coś takiego, a trzecie mam z Chin. Tak na prawdę z każdego jestem zadowolona, choć każde z nich różni się grubością i ma swoje wady i zalety. Tło ze "Świata tła" jest najgrubsze i najcięższe (mam wzór ciemnych desek). Na allegro kupiłam wzór desek jasnych. Ta tapeta jest troszkę cieńsza, ale przy tym lżejsza. Obie są winylowe, matowe. Może nie jest to mat 100%, ale sprawdza się w fotografii. Przeważnie nie używam lamp błyskowych, bo fotografuje noworodki, ale gdy zdarza mi się użyć lampy błyskowej przy dzieciach starszych, też jest OK. Czasem przy obu tapetach pojawia się jakiś odbłysk w miejscu, gdzie tapeta zgina się przy podłodze, ale maskuję to na etapie postprodukcji. Tło ze "Świata tła" dostarczane jest w ciężkiej, sztywnej tubie, co ma tez swoje wady i zalety. Bardzo dobrze chroni tło przy transporcie (ja dojeżdżam do domu noworodków), ale waga jest niekomfortowa do przenoszenia np. na 4 piętro, bo dość, że tapeta jest ciężka, to dochodzi tez ciężkie opakowanie... (Oczywiście opakowanie to nie problem... Zawsze można sobie zamienić na inne). Tło z "Neominki" jest dostarczane w zwykłym, lekkim, kartonowym opakowaniu (też zwinięte w rulon). Jeśli chodzi o tło z Chin... Jest całkiem inne. Było to moje pierwsze tło, które zamówiłam, nie widząc wcześniej na oczy winylowych teł z Polski. Otóż, dotarło do mnie złożone w kostkę. W dotyku przypomina materiał. Jest bardzo cienkie (prawie jak kartka) i wiotkie, ale przy tym bardzo lekkie. Zagięcia się rozprostowały. Można je delikatnie przeprasować, co zaleca sprzedawca. Oczywiście zwijam je w rulon i trzymam w tubie. Nadruk jest dużo gorszej jakości niż na zdjęciu w internecie, ale sprzedawca uprzedzał, że aby tło dobrze wyglądało, trzeba się od niego trochę oddalić. Kolory też są ciemniejsze i bardziej wyblakłe niż na zdjęciu w internecie. Na początku byłam załamana... Zapłaciłam co prawda tylko 50 zł (z przesyłką), ale sądziłam, że to pieniądze wyrzucone w błoto... Przez kilka miesięcy nie użyłam tego tła, ale gdy to zrobiłam wreszcie, okazało się, że zdjęcia wyszły super. Ja i tak ustawiam sobie zawsze niską wartość przysłony, bo lubię małą głębię ostrości, więc nie zależy mi na idealnym wydruku tego, co ma mi imitować ścianę. Doszłam nawet do wniosku, że przy fotografowaniu więcej niż 1 osoby, gdy wartość przysłony muszę zwiększyć, a nie mam możliwości zbyt daleko od tła ustawić modeli, bo ogranicza mnie przestrzeń, to być może mniej wyraźne tło sprawdziłoby się w tym wypadku lepiej... Podłogi z Chin nie miałam, więc nie wiem, jak by zdała egzamin. Chyba do fotografii dziecięcej się nie nadaje, bo przy biegających dzieciach, bardzo by się gniotła, ponieważ jest cienka i wiotka... Teraz jestem właśnie na etapie wybierania kolejnych teł i postanowiłam zaryzykować i zamówić kilka z Chin. Bardzo dużym ich atutem jest ich lekkość. Dla mężczyzn może nie będzie to miało większego znaczenia

  4. #14
    paluszek
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem kiepsko wygląda to na zdjęciach

  5. #15

    Domyślnie

    Witam może jakieś przykładowe zdjęcia?
    Byłoby super

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daniel4g Zobacz posta
    Bardzo się mylisz, widziałem zdjęcia robione na tłach winylowych, na których gwarantuję Ci że deski są nie do odróżnienie od prawdziwych, wiec dziękuję za Twoje opinie, ale prosiłem o wypowiedź osoby, które mają doświadczenie z takimi tłami a nie teoretyków jak Ty, którzy swoimi wypowiedziami dowodzą, że na oczy takiego tła nie widziały.

    Dodam jeszcze, że w swoim życiu zamawiałem wiele banerów w wielu firmach i materiał żadnego z nich w najmniejszym stopniu nie przypominal winylu.
    Teoretykiem nie jestem. Znajony drukuje takie tła na winylu, ale do własnego użytku tylko i wyłącznie karton i matowy pigment, chyba że tło może być szybko zaburzone, ale i na to się sposób dla kartonowych - są odpowiednie lakiery/impregnaty, które znacznie wydłużają ich żywotność i umożliwiają czyszczenie. Jest to znacznie droższe, ale daje o wiele lepsze efekty.

    A zdjęcia na tlach winylowych też mogą wyglądać dobrze, ale trzeba bardzo dużo uwagi przy ich oświetleniu i czasu przy obróbce.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2016
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mam też pytanie dot. tła winylowego lub/i zadrukowanego płótna. Natknąłem się na firmę (sorry to żadna reklama, udostępniam link aby pomóc w odp. na moje pytanie) http://mediagraphx.pl/Tla-fotograficzne/ kontakt jest z nią dość utrudniony ponieważ gość pracujący tam nie może niczego doradzić ani odpowiedzieć na żadne pytanie (nie wie jak odbijają światło te jego tła itp) czy też wysłać jakiekolwiek próbnika. Tak czy inaczej.

    Chciałbym zakupić tło winylowe lub na tym cudownym płótnie zadrukowane w kolorze storm grey. To czego się boje do odbijanie światła. Czy ma może ktoś z Was zadurkowane takie płótno lub winyl na jakiś ciemniejszy szary i może się podzielić informacją czy są na nich odbłyski czy nie. Nie chcę wtopić kilkuset zł i potem płakać w kącie

  8. #18

    Domyślnie

    Vinyl to folia - będzie odbijać światło, a jeśli jeszcze jest to standardowy błyszczący, czy "matowy", to będzie się świecić.
    Płótno, jeśli jest zadrukowane dobrymi tuszami, to nie będzie się błyszczeć, a jak będzie to matowy pigment, to już nie ma na to najmniejszych szans.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Question odbijają światło- co z tym zrobić?

    Cytat Zamieszczone przez Janek1977 Zobacz posta
    Mam kilka teł tej firmy i konkurencyjnej także. Tak jak napisał zigi86, kolory to loteria. Określiłbym je jako "bardziej wypłowiałe" w stosunku do tego co prezentują na stronach. Inna sprawa to to, że niektóre tła odbijają światło i to w sposób "nie do opanowania" - po prostu się błyszczą. Poza tym wszystko ok - jeśli będziesz o nie dbał to będą służyły bardzo długo.
    Ja ma dwa Pierwsze kupiłam mniejsze z jasnym wzorem i jest świetne Drugie duże motyw ciemne deski przyszło w tym tyg i tragedia Odbite snopy światła Czy jest może jakiś sposób żeby coś z tym zrobić? po 1 żeby już więcej się tak nie działo i po 2 jak już mam super zdjęcie tylko w tle te refleksy odbite na tle to jak w ps je usunąć Być może pytanie głupie ale jestem zupełnie początkującym fotografem

  10. #20

    Domyślnie

    Cześć,

    Podczepię się pod wątek. Niestety mój nowy winyl uległ zagnieceniu i mam problem jak go wyprostować . Zastanawiałam się nad wyprasowaniem go od tyłu (tam gdzie nie ma nadruku), ale boję się, że to uszkodzi cały tło. Macie na to jakiś sposób? Poniżej fragment zdjęcia na którym widać to zagięcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-02-13 23_12_41.png
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	655,3 KB
ID:	4960

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •