Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Tła winylowe

  1. #1

    Domyślnie Tła winylowe

    Witam,mam pytanko odnośnie teł winylowych z firmy "świat tła".Przymierzam się do zakupu kilku teł,lecz mam mieszane myśli odnośnie jakości wykonania,czy ktoś używał tych teł? Kupiłem niedawno podobne tło z Chin ,jakość wykonania nie najgorsza ale cena prawie taka sama,licząc koszt przesyłki.
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    Posiadam jedno tło i jestem bardzo zadowolony. Choć od razu napiszę, że nie mam wielkiego porównania, ponieważ to dopiero drugie moje tło. Mam je rok czasu i póki co nic złego się z nim nie dzieje.

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również posiadam tło z tego sklepu, i już tak kolorowo nie jest, po pierwsze moim zdaniem źle skleili je na górze, przez co powieszone na belce jest pofałdowane i średnio to wygląda na zdjęciach, po drugie zamawiałem niebieskie niebo a dostałem zielone ...

    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam kilka teł tej firmy i konkurencyjnej także. Tak jak napisał zigi86, kolory to loteria. Określiłbym je jako "bardziej wypłowiałe" w stosunku do tego co prezentują na stronach. Inna sprawa to to, że niektóre tła odbijają światło i to w sposób "nie do opanowania" - po prostu się błyszczą. Poza tym wszystko ok - jeśli będziesz o nie dbał to będą służyły bardzo długo.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli tak kolorowo nie jest,czy winyl ten jest podobny do popularnej ceraty na stół,bo tło od Chińczyka pruje sie na krawędziach.Jest matowe I wcale nie błyszczy,tło natomiast w paczce było poskładane w " kostkę" bez żadnej tuby,i mimo tego jest nie pogniecione,czy tak można postąpić też z tymi tłami,czy tuba jest wymagana przy transporcie?
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  6. #6

    Domyślnie

    Vinyl może i do ceraty jest podobny ale mniej błyszczący i grubszy. Co ciekawe - niektóre kolory (wzory) teł się błyszczą a inne nie. Mam je od wielu miesięcy i nic się z nimi nie dzieje ale nigdy nie składałem ich w kostkę - zawsze zrolowane w pokrowcu. Mimo swoich wad, spełniają doskonale zadanie im przeznaczone. Dla mnie największą wadą tych teł jest ich waga - no chyba, że do studia.

  7. #7

    Domyślnie

    Ponieważ oferta drukowanych teł winylowych znacznie się poszerzyła (m.in na allegro) a ceny za tło o danych wymiarach potrafią różnić się kilkukrotnie proszę osoby mające z nimi do czynienia o opinie na temat jakości teł poszczególnych firm. Zastanawiam się gdzie znajdę najlepszy stosunek ceny do jakości, bo chyba niemożliwe żeby tło za 69 zł było tej samej jakości co to za 149 zł? Doradźcie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daniel4g Zobacz posta
    Ponieważ oferta drukowanych teł winylowych znacznie się poszerzyła (m.in na allegro) a ceny za tło o danych wymiarach potrafią różnić się kilkukrotnie proszę osoby mające z nimi do czynienia o opinie na temat jakości teł poszczególnych firm. Zastanawiam się gdzie znajdę najlepszy stosunek ceny do jakości, bo chyba niemożliwe żeby tło za 69 zł było tej samej jakości co to za 149 zł? Doradźcie.
    tło jak tło -kupiłem na jedno zlecenie aktualnie mam do sprzedania w bardzo dobrej cenie. Jest grube, posiada tunel/rękaw na zawieszenie.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  9. #9

    Domyślnie

    Tła winylowe muszą się błyszczeć... Przecież to plastik i musi być odpowiednio gładki. Poza tym sama technologia druku - czyli nanoszenie barwnika na powierzchnię materiału, a później jeszcze lakierowanie tego uniemożliwia uzyskanie matowej, nie nie odbijającej światła powierzchni z wyraźnym wydrukiem.
    Absolutnie nie nadają się do składowania bez nawinięcia na belkę. Bez tego powstaną zagniecenia, które da się usunąć tylko podgrzewając i naciągając tło.

    Jeśli chodzi o cenę - na 100% nie ma takiej różnicy w kosztach, jak to wskazują ceny np. na allegro. I absolutnie nie dajcie się nabrać na te droższe "profesjonalne", "matowe" tła winylowe. Coś takiego nie istnieje...
    Tła winylowe, to nic innego jak baner reklamowy, a taki można sobie kupić w dowolnym rozmiarze w cenie nawet poniżej 20zł/m2 - czyli wychodzi ok 60zł za tło 1.5x2m
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko pozostaje jeszcze jakość/rozdzielczość wydruku i to z jakiej rozdzielczości plików tła są drukowane. To właśnie tego sie obawiam. Z odległości kilku metrów każde tło bedzie wyglądało dobrze ale sens takiego tła jest w tym, że musi mieć ono jakość fotograficzną i doskonale udawać np drewnianą podłogę z najmniejszymi szczegółami struktury drewna.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •