Close

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 177 z 177
  1. #171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A lampy mają być ustawione tak samo, zdjęcie w tym samym czasie?
    No to po co dwa sterowania lampami? Sterowanie lampami wystarczy jedno, trzeba tylko zsynchronizować aparaty. Myślę, że w normalnej synchronizacji to się da radę zrobić. Natomiast czy się da w trybie HSS - tego nie wiem, tu potrzebna jest duża precyzja.
    Chyba nie o to chodzi. Przypuszczam, że koledze pytającemu zależy na tym, aby jedna osoba dwoma aparatami (np: z różną optyką) wykonywała zdjęcia naprzemiennie. Jeśli w niedzielę mi czas pozwoli, postaram się sprawdzić takie ustawienia.

  2. #172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    Ponoć niekoniecznie. Support Quadralite tak mi odpisał na analogiczne pytanie dotyczące wyzwalaczy Quadralite Navigator X:

    Taka konfiguracja jest możliwa ale trzeba pamiętać, że nadajniki jeżeli ustawione inaczej będą wymuszały na lampach swoje ustawienia za każdym razem. Czasem to sprawia problemy w tym sensie że trzeba naciskać przycisk test za każdym razem kiedy dany nadajnik przejmuje kontrolę lub robić zdjęcie próbne - dopiero drugie będzie już poprawne. Ale poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań.

    Bardzo ciekawi mnie jak zachowają się właśnie PK Pro, jeżeli tak jak Navigatory to byłoby super.
    Czyli dokładnie - gryzą się.
    Jak będziesz używać raz jednego raz drugiego aparatu i nie będą one oba jednocześnie komunikowały się z odbiornikami, to będzie działać.
    Jak oba nadajniki będą jednocześnie nadawały jakikolwiek sygnał, to odbiornik dostanie nałożone 2 sygnały bez możliwości ich rozdzielenia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #173
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    Chyba nie o to chodzi. Przypuszczam, że koledze pytającemu zależy na tym, aby jedna osoba dwoma aparatami (np: z różną optyką) wykonywała zdjęcia naprzemiennie. .
    Jeśli naprzemiennie to nie ma przecież problemu - tylko lampy muszą się zdążyc naładować.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli naprzemiennie to nie ma przecież problemu - tylko lampy muszą się zdążyc naładować.
    Z Pixel Kingami (nie Pro) jest problem - jak wyzwalam jednym nadajnikiem to jeżeli mam lampę na drugim nadajniku to też jest wyzwalana (czyli robię jednym body a błyska mi lampa założona na drugim body).
    Żeby ostatecznie wyjaśnić - chcę pracować w takiej konfiguracji, że mam 2 aparaty, na każdym z nich wyzwalacz radiowy i lampę na wyzwalaczu, a dodatkowo 2 lampy na statywach z odbiornikami.
    Jeden aparat powinien wyzwalać lampę na nim założoną + 2 lampy na odbiornikach, drugi aparat również powinien wyzwalać lampę na nim założoną + 2 lampy na odbiornikach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Czyli dokładnie - gryzą się.
    Jak będziesz używać raz jednego raz drugiego aparatu i nie będą one oba jednocześnie komunikowały się z odbiornikami, to będzie działać.
    Jak oba nadajniki będą jednocześnie nadawały jakikolwiek sygnał, to odbiornik dostanie nałożone 2 sygnały bez możliwości ich rozdzielenia.
    No właśnie niekoniecznie. Jeżeli oba nadajniki mają ustawione takie same parametry (a to mi wystarcza) to wszystko jest ok.
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  5. #175

    Domyślnie

    Odświeżam trochę temat... Lepiej Kinga, czy Yongnuo? Cenowo wypadają podobnie, a jak jest z niezawodnością, awaryjnością itp? Cel, dwie SB910 i jedna SB800, wyzwalanie częściej w pomieszczeniach, być może dwa sterowniki, na dwa aparaty. Jakie macie zdanie?

  6. #176
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czy na runku jest lepszy "gracz" jesli chodzi o wyzwalacze czy jednak ci sami. Również potrzebuję kupić zestaw do błyskania z tym że ciągle niezawodnie pracuję na radiopopper a zestaw nowy potrzebuję tylko i wyłącznie do jednej lampy i D4.

  7. #177

    Domyślnie

    Mam zestaw YN-622N-TX + YN-622NII niedawno kupiłem.
    Podczas testów z D300+YN-622N-TX i METZ54MZ4i+YN-622NII zauważyłem, że zdjęcia są prześwietlone (nie mam ustawionej żadnej kompensacji błysku).
    Jak zamontuję lampę bezpośrednio na stopce D300 to wszystko jest ok.
    Soft w YN-622N-TX jest w wersji 1.09.
    Czy też mieliście takie problemy?
    Dodam jeszcze, że prześwietlenia występują przy palniku skierowanym na obiekt przy ustawieniach TTL.

    A przy okazji jak sprawdzić wersję softu w YN-622NII.
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 13-12-2018 o 21:38

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •