Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 110
  1. #31

    Domyślnie

    Rozumiem, że masz 700 zł na zakup body + szkła?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Tak sie sklada, ze nie tylko kity maja silnik w obiektywie.
    Ok, może słowo "mus" było niewłaściwe, ale ja osobiście bym body bez silnika nie nabył, nie chciałbym aby ta kwestia decydowała o wyborze szkiel. Jest kilka fajnych pozycji, za dobrą cenę których AF działa na "wiertarce".

    ps. 700zł może być ciut mało na wybór czegoś sensownego (body + słoik)
    może jedynie d70 + 18-55 lub okazyjnie d80 z tym samym szkiełkiem na początek
    Ostatnio edytowane przez maniekk ; 19-04-2014 o 12:20

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniekk Zobacz posta
    Ok, może słowo "mus" było niewłaściwe
    Właściwe jak najbardziej, jeśli dla kogoś silnik w body to priorytet. Wtedy przymusowo musi mieć silnik. Ale napisałeś to w taki sposób, że można było to odebrać dwuznacznie- w tym, że nie posiadając silnika w body będzie zmuszony używać tylko kity.

    Ale jak najbardziej zgodzę się, że 700 zł to ciut za mało. Lepiej odczekać i dozbierać te 3 stówki niż kupować jak najtaniej tylko po to by mieć lustrzankę. Akurat te 300 zł więcej zupełnie zmienią sprawę.

  4. #34

    Domyślnie

    Jak zacząłem temat myśłem raczej o D40x/d3000 ale z czasem mnie uświadomiono
    Ale widzę że jest szansa na body+kit D80, narazie kit musi mi wystarczyć, potem marzy mi się jakaś stałka
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  5. #35

    Domyślnie

    Sprzedaj swojego kompakta, zawsze Ci się trochę budżet zwiększy.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  6. #36

    Domyślnie

    Ze sprzedażą P7100 to nie taka prosta sprawa, po prostu jeszcze nie mogę i za grosze też szkoda. Poza tym zakup jego był mocno przemyślany, jeśli bym nie poradził sobie z "pokrętłami" ratować miał tryb auto Teraz kupię lustro, a ten zostanie dla rodzinki, bo lustrzanki w ogóle będą bali się chwycić.
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  7. #37

    Domyślnie

    Kup lustro z zielonym Auto i też będą używać

  8. #38
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czy twoja fotografia wymaga lustrzanki? Ostatnio wiele osób robi ruch w drugą stronę - sprzedaje lustrzanki wchodząc w bezlusterkowce czy kompakty. Wszystko zalezy od tego co jest twoim głównym tematem fotografii. Jak robisz macro i krajobraz to nie wchodź w lustrzanki mając 700 zł na aparat z obiektywem. Nic sensownego za to nie kupisz. Za to nie kupisz nawet dobrego kompaktu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak robisz macro i krajobraz to nie wchodź w lustrzanki mając 700 zł na aparat z obiektywem. Nic sensownego za to nie kupisz.
    No jak nie - do krajobrazu D80 z kitem na początek na pewno się spisze. Co może lepszego za te pieniądze kupić? Matryca jak w D200, którym do niedawna kilku forumowych tuzów krajobrazowych trzaskało (o ile się nie mylę np Nemeth).

  10. #40

    Domyślnie

    Też już myślałem o bezlusterkowcu.
    Za te pieniążki wchodziły by w grę olympus epl-1, samsung nx100 i można złapać okazyjnie nikona 1 V1. Z tego co się naogladałem, naczytałem to brałem pod uwagę samsunga nx100 (ze względu na matrycę APS-C) i nikona 1 V1 (ze względu na jakość zdjęć i wizjer Minusy tych aparatów to duża ingerencja cyfrowa w rawy w samsungu, a w nikonie praktycznie brak manuala (jest chyba gdzieś głeboko w menu).
    Ostatnio edytowane przez don_marcinos ; 20-04-2014 o 19:55
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •