Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Zdjęcie może wyzwolić mąż, bądź za grosze można kupić "zamiennik" pilota (sprawdź w manualu czy ten model jest obsługiwany pilotem). Na dzieci niestety nic nie poradzę, borykałem (i w sumie nadal się borykam) z sekundową koncetracja własnych Głowa do góry
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #32

    Domyślnie

    Sprawdzałam już dawno moje body i mogę tylko wspomóc się tym co mam. Ale przynajmniej mam mnóstwo zdjęć jak była malutka Udało mi się w końcu zrobić kilka fajnych fotek. Generalnie robię je pod reportaż, który robię dla mojej córki - pokażę jej jak będzie się za chłopakami oglądać jak wygląda opieka nad dzieckiem - po pokazuję w tych zdjęciach tak jak wygląda macierzyństwo naprawdę. Dlatego zależy mi na tej ostrości, bo część fajnych fot wyszła mi niezbyt ostro, ale i tak będzie super pamiątka. Dzięki za podpowiedzi. A foty moje można obejrzeć na moim blogu, dodam go w info o swoim profilu.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  3. #33

    Domyślnie

    Mam taki sam problem z S17-50 2.8 OS HSM z tym, że po ok 10-30 sekundach po włączeniu słychać jak klika coś w środku obiektywu (chyba soczewka OS) i zdjęcia zaczynają być ostre. Co dziwne z wyłączonym OS i zdjęciach ze statywu problem też występuje. Podobne zachowanie z D7000 i D7200 wskazuje na niedomaganie obiektywu, bo z N18-105 rewelka (jak na kit).

  4. #34

    Domyślnie

    Kadr centralny, dość mdły w kwestii kontrastu a do tego podpis prawie na środku zdjęcia. Zacznij od porządnej książki na temat techniki fotografowania a potem przesuń ewentualny podpis bliżej krawędzi.
    Podrzucam ciekawy tytuł, tak od serca:

    http://www.arkady.info/fotografia-no...rafowania.html

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotocat Zobacz posta
    Nie mogę podłączyć swojego D3100 z kompem poprzez usb, poniewaz wtedy nie bede mogła uzywac samowyzwalacza. W to samo miejsce wchodzi kabel.
    Wyzwalacz i USB to 2 oddzielne gniazda. Wyzwalacz to to na górze, USB, to to niżej. Można podpiąć i wyzwalacz i komputer.


    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    Mam taki sam problem z S17-50 2.8 OS HSM z tym, że po ok 10-30 sekundach po włączeniu słychać jak klika coś w środku obiektywu (chyba soczewka OS) i zdjęcia zaczynają być ostre. Co dziwne z wyłączonym OS i zdjęciach ze statywu problem też występuje. Podobne zachowanie z D7000 i D7200 wskazuje na niedomaganie obiektywu, bo z N18-105 rewelka (jak na kit).
    W S17-50/2.8 nie ma wyłączenia OS. Jest tylko przełączenie trybu działania. Układ OS pracuje zawsze.
    A to co opisujesz wskazuje na problemy z układem. Może to być tylko taśma (dość częsta usterka), albo problemy elektroniki układu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Kadr centralny, dość mdły w kwestii kontrastu a do tego podpis prawie na środku zdjęcia. Zacznij od porządnej książki na temat techniki fotografowania a potem przesuń ewentualny podpis bliżej krawędzi.
    Podrzucam ciekawy tytuł, tak od serca:

    http://www.arkady.info/fotografia-no...rafowania.html
    To zależy kto co lubi, ja w zdjęciach BW nie przepadam za mocnym kontrastem. Przyjrzę się tej ksiażce. Choć nie ukrywam, że mam już zakupione sporo pozycji, które również są warte uwagi. Wyszysko to kwestia ćwiczeń i zdjęć. Uważam, że i tak mocno poszłam do przodu z fotami, ale teraz ze względu na córkę nie mogę pstrykać codziennie. Wezmę sobie wasze rady do serca i spróbuję - jak znajdę czas podlączyć aparat do kompa. Jeśli chodzi o 18-105 to naprawdę różnie wypada z tą ostrością i moim zdaniem - co zauważyłam po 4 latach używania to to że AF nie radzi sobie z ostrością przy monochromatyce. Im kolory bardziej stonowane to ma problem z uchywceniem ostrych punktów. Mam porównanie z manualkami M42, gdzie tam owy problem nie występuje.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotocat Zobacz posta
    Mam porównanie z manualkami M42, gdzie tam owy problem nie występuje.
    To czemu nie korzystasz z manualek, skoro nei notujesz tego problemu? Owszem, zdobywanie doświadczeń jest chwalebne, ale córka rośnie, czas upływa a Ty mogłabyś mieć więcej zdjęć ostrych, zamiast walczyć z zoomem, o którym wiesz, że jest problematyczny.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #38

    Domyślnie

    Korzystam, większość z fotek własnej córki robię M42. Ale sobie samej chciałam zrobić zdjęcie ostre... i myślałam że nikkor lepiej sobie poradzi. Cóż, trzeba będzie podpiąć coś innego.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •