Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Zwykła fotka, brak ostrości

    Witam, ja już sama nie wiem czy to D300 należy już zmienić czy zainwestować w porządny kurs nastawiania ostrości.
    Powiedzcie mi, bo może już późno i nie kumam, czy aparat nie powinien złapać tutaj prawidłowo ostrości na oczko? Czy te warunki są na prawdę dla niego aż tak zabójcze?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...72c59554f.html
    Będę wdzięczna za podpowiedź. Z Tamronem 2.8 to już wiem że D300 się nie lubi, ale z Nikkorem??

  2. #2

    Domyślnie

    hmm chyba jednak poruszone jest, 1/15 s to nie wiele

  3. #3

    Domyślnie

    1. długi czas i łatwo o poruszenie
    2. wysokie ISO znacznie mniejsza ostrość zdjęcia
    3. trzeba umieć panować nad tak małą GO - jest wyraźne przesunięcie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    o właśnie o to przesunięcie mi chodzi. Zaobserwowałam już na wielu poprzednich zdjęciach, że mimo punktowego pomiaru AF się myli (albo ja). Może powinnam łapać nieco bliżej, biorąc pod uwagę że ostrość jest trochę z tyłu zawsze?

  5. #5

    Domyślnie

    a co ma punktowy pomiar (światła) wspolnego z AFem ? NIC. Moja rada jest taka - zapakuj aparat do torby, w słoneczny dzien wyjdź na dwór i porób zdjęcia. Nie wiem jaki masz obiektyw ale załóz sobie by czas był dwa razy krótszy od uzytej ogniskowej (50mm - czas 1/100sek; 200mm czas 1/400sek). I wtedy zobacz. A na poczatek to przecztraj chociazby instrukcje aparatu lub ksiązke z podstawami fotografowania.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, że ten kwadracik od pomiaru ostrości ustawiam dokładnie na oczko. Powinnam może ręcznie ustawiać ostrość w takich warunkach? To chyba nie będzie zbyt precyzyjne, sądzę że aparat powinien być mądrzejszy w tej kwestii jednak często nam się to nie udaje

  7. #7

    Domyślnie

    Ostrość może i ustawiasz na oczko, ale na 99% po prostu nie jesteś w stanie "utrzymać" czasu 1/15s. Stock dobrze Ci radzi - potestuj ostrość w dobrych warunkach oświetleniowych, na pewno będzie lepiej. A tutaj? No cóż, albo statyw, albo lampa (bo wysokie ISO i tak zje ostrość, jak podpowiada GonzoG).

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dzięki bardzo. To wiem, znam podstawy. Proszę nie oceniać mnie po tym zdjęciu, to był tylko nieudany przykład Jeśli macie pod ręką dobry artykuł o ustawianiu ostrości i tych przesunięciach, to ja chętnie poczytam. Chodzi mi konkretnie o:
    "3. trzeba umieć panować nad tak małą GO - jest wyraźne przesunięcie."

  9. #9

    Domyślnie

    Wprawdzie nie widzę "wyraźnego przesunięcia" na Twoim zdjęciu, ale możesz zerknąć tutaj i tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Bomba, dzięki!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •