Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Pomyśl jeszcze o tym, że wieszak może mieć inne wymiary niż Twoja głowa. Gdy chcesz mieć na zdjęciu ostre oczy, to ostrość musisz ustawić w miejscu gdzie one się znajdą. Wieszak może nie być idealnym modelem. Lepiej umieść tam lalkę o głowie wielkości zbliżonej do Twojej, lub nawet piłkę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotocat Zobacz posta
    Jak ja robie portret komus to wychodzi ostro - wiec to nie padniety AF.
    Może trzeba wyciągnąć prosty wniosek... Poprosić kogoś, żeby zrobił Ci portret

  3. #23

    Domyślnie

    Nie mam kogo poprosić... znaczy się jest mąż, ale on nie ma zmysłu fotograficznego.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  4. #24

    Domyślnie

    Ale Ty masz, więc zaaranżuj to tak, żeby mąż który nie ma do tego głowy popełnił jak najmniej błędów. Ustaw aparat na statyw, ustaw światło tak jak chcesz, ułóż kompozycję, gdzie ma być głowa, w którą stronę skierowana, ile miejsca ma zająć w kadrze, dobierz parametry ekspozycji, weź trochę większą głębię ostrości (i odsuń się od ściany) i tak dalej i tak dalej...

    Potem weź męża do aparatu, sama zajmij miejsce w kadrze i poproś o istrukcje: czy stanąć leciuteńko w lewo czy prawo, żeby Twoje oko znalazło się w takim kwadraciku, który mąż jeśli nie jest niewidomy, zauważy pewnie w wizjerze. A jak już wejdziesz okiem w ten kwadracik, niech spokojnie i bez szaleństwa naciśnie spust migawki.

    Potem powtórz to samo jeszcze z kilkanaście razy, być może następnego dnia, jak mąż się zmęczy.

    A po paru sesjach albo się uda, albo wyjdź na miasto, poznaj paru łebskich fotografów z lokalnego kółka i poproś, żeby ktoś z nich nacisnął dla Ciebie tą migawkę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    A jeszcze na sam początek zrób zdjęcie mężowi najpierw zwyczajnie potem przez liveview, będzie pewność, że na tym sprzęcie nie masz BF/FF
    postaraj się mieć też krótsze czasy, jak już ktoś wspomniał
    jak się okaże, że obiektyw (albo co gorsza aparat) trzeba oddać do kalibracji, to wszelkie inne wskazówki na razie nie będą przydatne
    a jak sprzęt ok to faktycznie męża do pomocy, wszystko najpierw ustawić, tym bardziej na statywie, potem niech naciska spust tylko
    poza tym jaką masz głębię ostrości? jak ustawisz ostrość na wieszaku to potem jak się w to miejsce wpasujesz to może i aparat złapał ostrość ale np. za uchem a nie na oku?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #26

    Domyślnie

    Generalnie przydałby się przegląd i czyszczenie... ale w moim mieście nie ma takiej możliwości, nie ma takich serwisów. Ja nie znam sprawdzonych miejsc. Trzeba do wa-wy jechać. A to jest poza moim zasięgiem, bo odkąd urodziła się córka praktycznie w ogóle z domu nie wychodzę. A wysyłka kurierem sprzętu do serwisu nie wchodzi w grę. Jutro będę próbować, o ile mi córka pozwoli, bo nie ma nawet roku, a z tym różnie bywa. Ale dzięki niej moje foty są właśnie bardziej przemyślane do max 10 pstryków. Wcześniej z jednej sesji potrafiłam zrobić ok 350. Mam nadzieję, że za 5 lat będę mogła z nią na wyprawy chodzić.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  7. #27

    Domyślnie

    A czemu kurier odpada? Owinąć w folię bąbelkową (w castoramie za 5zł) wsadzić w pudełko, kuriera ubezpieczyć i gotowe
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #28

    Domyślnie

    Z dzisiejszych pstryków: jest zdjęcie nr 2

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0321 part 2 100.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	3107

    2.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0394 part 3 100.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	3108

    2. 2 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0394BW 72.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	3109

    Na ustawieniach f11, 1/250 - wychodził mi czarny pasek u dołu zdjęcia. Więc musiałam dobrać inny czas naświetlania do lampy. Powyżej to co wyszło. Jest o niebo lepiej. Jest ostrość, jednak jeszcze muszę to dopracować odpowiednio, by dojść do szybszej perfekcji. Przy małym dziecku mam na wszystko raptem tylko 5-10 min z rozstawieniem i ustawieniem sprzętu. Mąż próbował - niestety wyszła klapa z tych jego fotek, bo jak już zrobił zdjęcie, to nie widział kompletnie że światło na mnie pada nie tak, jak powinno itd... on po prostu tego nie widzi, więc próbowałam dalej sama.
    Ostatnio edytowane przez fotocat ; 06-01-2018 o 19:07
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  9. #29

    Domyślnie

    Czarny pasek wyszedł, ponieważ czas synchronizacji aparatu z lampą jest dłuższy niż 1/250s. Dla D3100 to będzie pewnie 1/180s (do sprawdzenia w manualu). Możesz też zrobić inaczej: ustaw męża tak, jak chcesz by wyglądał kadr. Ustaw światło, czas, przysłonę, odległość itp. Zrób zdjęcie i pokaż mężowi, niech Cię ustawi tak samo (na podłodze możesz sobie taśmą znaczniki zrobić po ustawieniu męża) i zrobi zdjęcie. Bądź zainwestuj w kabel usb długi, podłącz aparat do komputera i będziesz mieć LiveView na komputerze (stosowałem czasami ten "trick" z D5100).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #30

    Domyślnie

    Nie mogę podłączyć swojego D3100 z kompem poprzez usb, poniewaz wtedy nie bede mogła uzywac samowyzwalacza. W to samo miejsce wchodzi kabel. Nie da rady robic fotek bez kabla przy tym body.Nie da rady zrobic tak jak mowisz z dzieckiem. Bo maly model po dwóch pstrykach ma dosc. Dopisze wiecej jak wreszcie mala przestanie ryczec - dzis ryc zy mi caly czas i mam juz dosc, bo nawet do toalety nie moge wyjsc.
    Ostatnio edytowane przez fotocat ; 08-01-2018 o 16:18
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •