Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Fotka ewidentnie poruszona przez zbyt krótki czas naświetlania- to nie wina ostrości
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  2. #12

    Domyślnie

    poruszona może i też (za małe zdj. by to ocenić), ja tu widzę BF, czyli przesunięcie płaszczyzny ostrości za to, co chciało się uchwycić,
    zauważcie, że kocyk za malcem zaczyna przejawiać znamiona ostrego, a już czerwony szlafrok na plecach wyostrza się coraz bardziej

  3. #13
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 23-08-2014 o 11:30 Powód: rozmiar zdjęć

  4. #14

    Domyślnie

    Źle to wygląda - na 7 zdjęć jakie zamieściłaś w 3 ostrości nie widzę w ogóle, w 3 gdzieś tam jakby się próbowała pojawić a nie mogła, w 1 ostrość jest na głównym obiekcie, ale to co poza nim nie wygląda zbyt dobrze.

    Sam już nie wiem co myśleć... wbijałaś tym obiektywem gwoździe (soczewki przednia i tylna czyste i nie porysowane? obiektyw nie upadł ani nie był zamoczony?), czy aż tak nerwowo naciskasz na spust?

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Też mnie to bardzo martwi, kupiłam ten obiektyw używany i od początku ostrością nie grzeszył. Z początku myślałam że to warunki słabe, no ale w słońcu nie złapać to już grzech... nie wiem czy robiłam zdjęcia jakoś nerwowo, staram się dokładnie złapać ostrość punktowo na oko no ale czasem robię zdjęcia dość szybko. On często nie potrafi złapać i błądzi, kręci się w kółko jak bym próbowała złapać na białej czystej ścianie. Chyba obiektyw zatem do kosza? Coraz większą mam pewność że to wina obiektywu a nie aparatu bo na innych obiektywach jest ok. Chodzi o Tamron 17-50mm f/2.8 ten bez silnika. Podobno to nie był najszczęśliwszy model?
    Ostatnio edytowane przez andzialipka ; 23-08-2014 o 00:01

  6. #16

    Domyślnie

    Proszę o info, czy ten obiektyw nadaje się jeszcze do naprawy? Próbowałam złapać ostrość na napis Tu naciśnij.
    A może możecie polecić mi jakiś serwis we Wrocławiu gdzie sprawdzą i obiektyw i aparat?


    Ostatnio edytowane przez andzialipka ; 27-08-2014 o 13:08

  7. #17

    Domyślnie

    Wgrałam do aparatu nowy soft i zrobiłam pseudo-test. Jedno zdjęcie jest zrobione stałką 50mm nikona, a drugie tym tamronem. Stałka dała radę, jest ostro i chyba dobrze. Tamron natomiast jest nieostry na całej linii... czy te obiektywy tak mają? On jest taki beznadziejny? Czy zamiana na nową sigmę 17-50 2.8 coś zmieni na moich zdjęciach?
    (zdjęcia skadrowałam żeby nie było widać bałąganu hihi)


  8. #18

    Domyślnie Brak ostrości

    Czy można napisać tu w sprawie zdjęciowej porady? Sprawa dotyczy autoportretów. Jak sprawić by były ostre? Obecnie ustawiam na wieszaku ostrość, potem zmieniam wieszak pod siebie i... jest nie ostro. Próbowałam blokować AF- wychodzi troszkę lepiej, ale nie jak żyletka. Aparat na statywie (amatorskim, ale jest), wyłączona stabilizacja. Co robię nie tak że ostrzy mi nie tam gdzie chce. Potrzebuje zrobić sobie ostry autoportret. Mam D3100, lampę SB 700 oraz parasolkę. Błysk wyzwalam poprzez samowyzwalacz yongnuo RF603N. Super zdjecia są , bez cieni z tyłu - tylko ta ostrość. Obiektyw nikkor 18-105. Czy z AF czy bez - to samo jak robię sobie autoportret. Po prostu nie trafiam z ostrością. Niestety do mojego modelu nie mogę podpiąć wężyka, bo inaczej nie podepnę kabelkiem yongnuo RF603N. Jak poradzic sobie samemu z ostrością? Prosić męża o pomoc by spóst nasisnął?

    Przykładowe parametry : ISO 100, czas naświetlania 60, 100 , max mogę ustawić 250. Wiec nie powinno być poruszone.

    Jak ja robie portret komus to wychodzi ostro - wiec to nie padniety AF.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  9. #19

    Domyślnie

    Ja jakie F? Przy plytkiej glebi ostrosci nie ma szans, abys trafila idealnie w ten ostry punkt z wieszaka. 1/60 to dosc dlugi czas naswietalnia. Wieszak stoi jak stala, czlowiek zawsze sie troszke rusza.
    Dla testow ustaw F11 i 1/250 :P

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, dam znać jak wyszło i jak się uda wstawie zdjęcia porównawcze.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •