Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Zachdniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie Teleobiektyw do V1

    Witam.Szanowni forumowicze, przymierzam się do zakupu obiektywu dedykowanego do naszych 1 /30-110mm/. Na stronie ebay znalazłem ciekawy telekonwerter.
    Kod:
    http://www.ebay.com/itm/7x-Tele-SAD-N728-Macro-SAD-L320-for-Nikon1-Mirrorless-Series-as-J1-J2-V1-V2-S1-/360913218817?pt=Camera_Lenses&hash=item54081aad01
    Mógłby ktoś pomóc w wyborze? Może to lepsza opcja?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    O matko, co to za wynalazek?! Nie oszczędzaj na takich cudach, bo nic z tego dobrego nie będzie.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Zachdniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nie chcę oszczędzać.Zależy mi na tym co będzie lepsze
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Lepsze to na pewno nie będzie, przy tej jasności i małej matrycy v1 cały obraz zje dyfrakcja.

  5. #5
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Kurza stopa, ale paskudztwo ten "telekonwerter". Zakładam że obrazek z tego będzie równie paskudny jak wygląd tego "urządzenia".

    PS.
    Nie ma ktoś z Poznania adaptera FT-1 do Nikona 1 ? Chętnie bym przetestował moje V1 w połączeniu z N 70-200 2.8 VR.

  6. #6
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Wyglada jak kamerka do kolonoskopii w wiezieniu. Szkoda zycia na taki szajs.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Zachdniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Po Waszych wypowiedziach z pewnością już tego nie kupię.Dzięki.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Zachdniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nikon wypuścił nowy teleobiektyw do naszych 1.
    Kod:
    http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Nikon1-Lenses/1-NIKKOR-VR-70-300-f%252F4.5-5.6.html
    Ale cena jest kosmiczna.Może lepszą alternatywą byłby zakup adaptera FT-1 i teleobiektywu niż czekanie aż cena spadnie?Jak sprawdza się FT-1 w połączeniu z optyką?
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    "Open an exciting new world of shooting opportunities—nature and wildlife, professional sports, concerts"
    Ze światłem 4,5-5,6 i matrycą wielkości mózgu piszącego ten tekst na pewno będzie się do tych celów nadawał...

  10. #10

    Domyślnie

    V1 używałem z FT-1 i 70-300 VRII. Dużym ograniczeniem jest aktywny TYLKO centralny
    punkt AF. Poza tym do 200mm obrazek ok. Efekt będzie podobny przy 55-200 lub 55-300. Nie wiem czy nie będzie to lepsza (w relacji jakość/cena) opcja niż ten nowy tele.
    D700 / NEX-6 / FM2N i inni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •