Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Lubię uczyć się nowych rzeczy. Sprawia mi to większą przyjemność niż piwo.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  2. #22

    Domyślnie

    Jedno robisz świetnie... czyli cały czas praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka Jak to mówią to ona czyni mistrza i tak właśnie jest..... Wiadomo na początku są pewnie trudności, nikomu nie wychodzi wszystko perfekcyjnie za pierwszym razem.

    Przy zdjęciach produktów potrzeba dużej głębi ostrości (przysłonę) przymykasz do wartości powiedzmy f/6.3 w górę MAX f/11 powyżej tego już się optycznie obiektywy potrafią rozjeżdżać.

    I brakuje na twoich zdjęciach światła oczywiście (nie wszystkie). Więc zakup najtańszej lampy błyskowej YN-560 to około 200zł do tego statyw za około 50zł + mocowanie do lampy i parasolka... no jak to było wspomniane to trochę drogie hobby

    Wyzwalacza nie potrzebujesz możesz wyzwalać lampę jeśli ma fotocele błyskiem innej lampy chociaż by tej wbudowanej

    Powodzenia
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  4. #24

    Domyślnie

    Moje zabawy z heliosem+pierścienie.





    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  5. #25

    Domyślnie

    Jak się tu zmieniło, wreszcie lepiej się czyta, jasne tło tak dawno mnie tu nie było a zmiany same na plus. Mam pytanie odnośnie ostrości mojego D3100. Mam wrażenie że AF nie celuje dobrze. Czy ktoś miał taki przypadek, czy tylko mi się wydaje, bo bardziej poznałam swoje body (użytkuję od 1,5 roku)? Dla przykładu wrzucam zdjęcie. Strasznie mnie to męczy, może to ja nie umiem nad tym zapanować? Tu w zdjęciu miałam ustawiony AF-A i wszytkie punkty ostrości, przy czym jeden znajdował się na oku gołębia. Mam wrażenie że ta ostrość jakoś inaczej się rozłożyła niż chciałam.

    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  6. #26

    Smile zdjęcia ćwiczymy ostrość AF

    Z dzisiejszej sesji wyszły mi takie foty. Jest lepiej niż bywało wcześniej, ale do "przysłowiowej żyletki" daleko. Problem w tym że punkt centralnie ustawiony był na borówkach, centralnie na śliwce, a ostrość gdzieś się gubi po drodze. AF uderzał zamiast w nie, w deskę do krojenia, mimo, że był ustawiony na owocach.


    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  7. #27

    Domyślnie

    ja to bym zrobił tak, że wywalił bym napis bo do testów to się on nadaje jak ... a potem bym tu wstawił większe obrazki (zgodne z regulaminem) i może link do większych albo cropa 100%
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #28

    Domyślnie

    Zapomniałam, po prostu męczy mnie wgrywanie co chwila zdjęć na inny serwer darmowy. Przepraszam, choć widzę że opcja edycji posta jest zamknięta. Za dużo się tu pozmieniało i nie nadążam. Jak robię zdjęcie z odległości ok 1,2 m od jakiegoś produktu, mogę sobie korygować bliżej/dalej obiektywem i mam wrażenie że AF działa lepiej, niż jak podchodzę z obiektywem do produktu. Jak tylko posprawdzam jeszcze kilka opcji to zamieszczę duże zdjęcie .
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  9. #29

    Domyślnie

    No, no... patrząc na pierwsze fotki w tym wątku i te ostatnie widać ogromną różnicę. Idziesz w dobrym kierunku Ale ten napis też bym zlikwidował :P
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuję, sama jak oglądam swoje zdjęcia, które robiłam rok temu to widzę różnicę. Zależy mi by wyciągnąć z sprzętu max. mocy. Czym więcej próbuję, tym różnica w zdjęciach jest szybciej zauważalna. Wczoraj próbowałam eksperymentować z przysłoną f8, co prawda nie w domu, a na powietrzu i troszkę nawet udało mi się uchwycić fruwających owadów. Marzy mi się porządne tele, chyba nawet bardziej niż macro. Nawet dobrze, że nie nabyłam od razu obiektywu do macro, bo sama nie wiem, czy faktycznie mnie by to wciągało. Zdjęcia podpisuje, ponieważ nie wstydzę się że się uczę, a wiem, jak ludzie potrafią kopiować cudze prace i chwalić się nimi w swoim portfolio. Nie wiem, jak sobie inni radzą z tym, że ktoś może sobie skopiować np. twoje zdjęcie i podać jako własne. Już kolejna osoba mi mówi że mam nie podpisywać prac. Nie rozumiem dlaczego?

    A tak wygląda owad (fragment zdjecia 100% powiększenia) w moim wykonaniu:
    http://3.bp.blogspot.com/-woz175jlp_...B2%2Bw%2B2.jpg
    Ostatnio edytowane przez fotocat ; 14-08-2015 o 12:22
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •