Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Zamieszczam mój pierwszy CHLUP.


    oraz taki:

    Ostatnio edytowane przez fotocat ; 17-07-2014 o 08:31

  2. #12

    Domyślnie

    Kombinuj, kombinuj - szczególnie ze światłem, bo do produktówki potrzeba go dużo w różnych miejscach żeby zdjęcie nie było płaskie i żeby wydobyć to, co chesz pokazać. Dwie lampy błyskowe (mogą być manualne, bo automatyka i tak nie będzie wiedziała, jaki efekt chcesz uzyskać) i wyzwalacze bezprzewodowe do nich, to raczej takie minimum. Światło na początek zmiękczysz sobie sama domowymi sposobami, ewentualnie parasolki po kilkanaście PLN. To nie jest tanie hobby - pamiętaj. Potem Cię najdzie na obiektyw makro albo tilt-shifta i dopiero się zacznie
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #13

    Domyślnie

    Na razie mam tylko jeden kierunek światła, zbieram kaskę stopniowo na resztę Wiem, że to nie jest tanie hobby, zresztą każde jakie by nie było wymaga nakładów finansowych w mniejszym lub większym stopniu.

  4. #14

    Domyślnie

    Ładnie uchwycone, ale mz bardzo ciemno. Do tego wygląda, że światło dość mocno punktowe.
    Przy takich zdjęciach dobrze jest mieć trochę większe źródło światła - np. jakiś "mały" softbox, albo np. powierzchnię rozpraszającą - po taniości można wykorzystać agrowłókninę 17 lub 21 gramów rozciągniętą na czymkolwiek czy nawet tylko powieszoną. Jest nawet lepsza niż te tkaniny wykorzystywane w softboxach czy blendach 5w1, bo nie nie rozprasza światła wzdłuż nitek.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie Zmagania z przedmiotami cdn

    Nie poddaję się łatwo. Mam pewną trudność. Fotografuję metalowe przedmioty. Pojawia się problem niebieskości lub zbyt żółcienie w zdjęciach. Czy jedynym ratunkiem jest PS i zamiana zdjęcia na skalę szarości? Chciałabym by metal był wiernie odwzorowany i przypominał metal.

    Wychodzi mi coś takiego:


    A chyba powinno być tak jak poniżej. Jest to zdjęcie zamienione na skalę szarości.


    Uchwyty mają plamy, są stare. Nie chodzi tu o ich wiek. Co trzeba zrobić by metal był wiernie odwzorowany zgodnie z trzymanym w ręku przedmiotem? Jaki kolor powinien wyjść?

  6. #16

    Domyślnie

    ustawić poprawny balans bieli. Mózg ludzki widzi kolor biały w dość szerokim zakresie temperatur, aparat już nie.
    A najlepiej użyć wzornika kolorów (np. ColorChecker) do stworzenia profilu dla RAWów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, choć zakupu na razie wzornika kolorów nie zamierzam. Postaram się jakoś kombinować innymi sposobami.

  8. #18

    Domyślnie

    Możesz też poszukać w profili internecie.
    Kiedyś znalazłem do D7000.
    Albo też napisać jaki masz aparat i jakiego głównie używasz obiektywu, może ktoś tu będzie miał profil i zdjęcie ze wzornikiem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Jak strzelasz w RAW (a mam nadzieję, że tak), to podczas obróbki ustaw WB na taki, który odpowiada temperaturze światła i jak nadal masz żółte/pomarańczowe zabarwienie to po prostu zredukuj nasycenie tego koloru i już - przy metalu to przejdzie (w wielu innych przypadkach też). Dodatkowo do niektórych materiałów (np. metal, skóra) warto czasem użyć filtra polaryzacyjnego.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #20

    Domyślnie

    Po co się męczysz, idź na piwo.
    Chociaż nerki będą zadowolone.....

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •