Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie pomocy pomocy 50mm

    Witam.
    Ostatnio mialam okazję zakupić nikkora 50mm 1.8 wersja D, przy moim body D3100 myślałam,ze wszystko bedzie działać sprawnie,jednak chyba przeoczyłam rozdział z autofokusem... Przyznam,ze w ogóle nie zwróciłam na uo uwagi i dopiero teraz,kiedy szkło jest juz w moich rękach zaczynam mieć obawy czy to byl dobry wybór? Wszyscy chwilą,jednak wyczytałam (zagraniczna strona internetowa), ze body nie ma wmnotowanego silnika i niestety chyba nie bedzie współgral z autofokusem
    Jesli to wszystko sie zgadza,to czy jest jakiś spodob na to,aby wszystko ze sobą współdziałało? bo na manualu jest mi dość ciężko,z tak krótkim doświadczeniem

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i jesli podobny post pojawił sie tutaj kiedys,to prosze nie gniewajcie sie profesjonaliści

  2. #2

    Domyślnie

    D3100 nie ma silnika, więc nie będzie AF.
    A żeby grało - użyć ręki jako silnika AF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    odsprzedaj albo oddaj szklo i kup wersje 50mm 1.8G
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajaczarnowusy Zobacz posta
    Witam.
    Ostatnio mialam okazję zakupić nikkora 50mm 1.8 wersja D, przy moim body D3100 myślałam,ze wszystko bedzie działać sprawnie,jednak chyba przeoczyłam rozdział z autofokusem... Przyznam,ze w ogóle nie zwróciłam na uo uwagi i dopiero teraz,kiedy szkło jest juz w moich rękach zaczynam mieć obawy czy to byl dobry wybór? Wszyscy chwilą [...]
    A nie idzie spróbować zamienić w sklepie, w którym kupowałaś, na wersję G? Być może się uda...

    P.S. Jeżeli kupowane dopiero co przez internet to można je zwrócić w ciągu 10 dni. O ile się nie mylę.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Pod warunkiem, że kupował od firmy, a nie od osoby prywatnej.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Pod warunkiem, że kupował od firmy, a nie od osoby prywatnej.
    "kupowała" - ignorancie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Pod warunkiem, że kupował od firmy, a nie od osoby prywatnej.
    Racja @puciek. Od firmy.
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    zamawiałam przez internet, jednak na szczęście nie od osoby prywatnej, tylko firmy i na szczęście mam możliwość wymiany (dowiedziałam się dopiero dziś) na nikkora 50/1.8 G AF-S

    czy to dobry pomysł?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajaczarnowusy Zobacz posta
    zamawiałam przez internet, jednak na szczęście nie od osoby prywatnej, tylko firmy i na szczęście mam możliwość wymiany (dowiedziałam się dopiero dziś) na nikkora 50/1.8 G AF-S

    czy to dobry pomysł?
    50/1.8 G AF-S będzie współpracował z D3100, obiektyw ma własny silnik i AF będzie działał.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    Ja uważam, że bardziej przydatny jest obiektyw 35/1.8, a pewne niezbyt na tym forum szanowane artykuły w serwisie Optyczne.pl wskazują, że 35/1.8 jest nawet ostrzejszym szkłem od 50/1.8 G. 35 mm pozwala więcej objąć np. przy robieniu zdjęć w domu. Jeśli jednak nie musi służyć do robienia zdjęć osób w pomieszczeniach, to można wziąć ten 50/1.8 G.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •