Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie D5300 jaki drugi obiektyw ?

    Witam
    jestem nowiicjuszem i zakupiłem pierwszą lustrzankę w swoim życiu - poprzednio robiłem fotki Canon Powershot G10.
    Mam obecnie Nikona D5300 i obiektyw 18-105 kit. Moje pytanie brzmi czy, a jesli tak, to jaki powinienem dokupić drugi obiektyw. Niestetty fundusze to zaledwoe 1000zł. Lubię robić krajobrazy oraz uliczki w mieście, nie robię portretów , ale utrwalam wspólne spotkania na imprezach w domu i w lokalach. Staram się robić również fotki nocne miasta.

  2. #2

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu zaopatrzyl bym sie w lampe oraz statyw. A zakup kolejnego szkla przelozyl na kiedy indziej. Jak bedziesz gotowy na zmiany, bedziesz wiedzial jakiego szkla Ci potrzebne....
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam zakup jasnej stalki 35 lub 50 1.8 G. Jest to tanie i bardzo dobre szklo.
    Bedziesz mogl sie pobawic z mala GO i pomoze w zdjeciach przy slabszym swietle.
    Oczywiscie tak jak kolega radzi bez lampy i tak sie nie obejdzie
    Ps.Jesli tak jak piszesz nie robisz portretow i fotografujesz w domu to raczej 35mm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VEN Zobacz posta
    Witam
    jestem nowiicjuszem i zakupiłem pierwszą lustrzankę w swoim życiu - poprzednio robiłem fotki Canon Powershot G10.
    Mam obecnie Nikona D5300 i obiektyw 18-105 kit. Moje pytanie brzmi czy, a jesli tak, to jaki powinienem dokupić drugi obiektyw. Niestetty fundusze to zaledwoe 1000zł. Lubię robić krajobrazy oraz uliczki w mieście, nie robię portretów , ale utrwalam wspólne spotkania na imprezach w domu i w lokalach. Staram się robić również fotki nocne miasta.
    Nie napisałeś jaki Ci obiektyw potrzebny (szerszy, dłuższy, jaśniejszy), a tylko, że chciałbyś drugi...
    Skoro nie wiesz jaki, to znaczy, że go nie potrzebujesz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie napisałeś jaki Ci obiektyw potrzebny (szerszy, dłuższy, jaśniejszy), a tylko, że chciałbyś drugi...
    Skoro nie wiesz jaki, to znaczy, że go nie potrzebujesz.
    GonzoG a nie myślisz że jest to zbyt pochopna ocena ?? przecież napisałem że jestem nowicjuszem i to pierwsze lutro w moim życiu - więc skąd mam wiedzieć jaki obiektyw mi potrzebny?? Z Twoim podejściem i Twoimi radami - to jakbyś przyszedł do mnie i powiedział że Ci jest potrzebny rozrusznik serca ale nie wiesz jaki to też bym Ci odpowiedział że skoro nie wiesz to znaczy że Ci jest nie potrzebny !!! GonzoG - przyjmij jedną prostą zasadę - nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi.

    PS: a co do obiektywu to wyraźnie określiłem do czego mi potrzebny, jaki rodzaj zdjęć chcę robić - więc proszę czytaj ze zrozumieniem i uważnie.
    Ostatnio edytowane przez VEN ; 13-03-2014 o 08:15

  6. #6

    Domyślnie

    mam taki sam zestaw i na drugie szklo wybralem 50tke 1.8. Jest na tyle tania, ze jak Ci sie nie spodoba to sprzedaz bez starty wiekszej i poszukasz czegos innego. Na poczatku nie ma chyba co doplacac do swiatla 1.4.
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

  7. #7

    Domyślnie

    Jak widoczki to coś szerszego ale może być kłopot żeby się zmieścić w budżecie, może np Sigma 10-20. Na imprezy to 35 1.8, bardzo fajny obiektyw, mi nawet zastąpił krótkiego kita z D40.
    D700 | S15-30mm f/3.5-4.5 | N50 f/1.4D | N105VR | N70-300VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VEN Zobacz posta
    Witam
    jestem nowiicjuszem i zakupiłem pierwszą lustrzankę w swoim życiu - poprzednio robiłem fotki Canon Powershot G10.
    Mam obecnie Nikona D5300 i obiektyw 18-105 kit. Moje pytanie brzmi czy, a jesli tak, to jaki powinienem dokupić drugi obiektyw. Niestetty fundusze to zaledwoe 1000zł. Lubię robić krajobrazy oraz uliczki w mieście, nie robię portretów , ale utrwalam wspólne spotkania na imprezach w domu i w lokalach. Staram się robić również fotki nocne miasta.
    @VEN
    Nie denerwuj sie kolego...Kolega Gonzo ma duzo racji...
    Krajobrazy oraz uliczki da sie zrobic przeciez tym kitem. Na f8-f11. Foty nocne takze tym szklem zrobisz. Do tego wlasnie polecilem Tobie statyw. Na imprezy w domu i lokalach musisz miec lampe, gdyz swiatla malo a kitowy to ciemne szklo! Tutaj polecilem Tobie lampe!

    A krajobrazy do pojecie wielkie, sa ludzie ktorzy robia je szklami szerokokatnymi, lecz sa takze ludzie co uzywaja do tego szkla tele... Tutaj musisz sam dojsc do tego co Ci bardziej pasi. Masz kitowego od 18-105 i uzywajac tego przez pewien czas powinienes sam sie zorientowac czego Ci brakuje.....
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    VEN poszukaj kogoś ze swojej okolicy na forum, kto ma trochę różnego sprzętu, spotkajcie się popstrykajcie. Ja nie miałem problemu czego chcę. Jeszcze zanim kupiłem własną puchę dzięki korzystaniu z takiego "pożyczonego" do testów sprzętu dokładnie sprecyzowałem jakie szkła chcę na tym etapie mojej fotografii i co najczęściej co fotografuję. Lista z biegiem czasu się rozszerza, ale nie można dać się zwariować. Skoro masz kita (którego zresztą mam również ) to wiesz czy 18 mm Ci wystarcza czy jest jeszcze za ciasno. Jeśli za ciasno szukaj sigmy 10-20 - może być problem z zmieszczeniem się w cenie nawet przy używkach. jeśli jednak postawisz na dokumentację spotkań i imprez to faktycznie 35 powinno być ok. Tą ogniskową masz w 18-105. ustaw sobie i popatrz czego możesz spodziewać się w domu. Wiadomo że z 35 1.8 będzie jaśniej, ale ocenisz czy łapiesz wystarczający kąt jeśli będzie za ciasno popatrz za czymś z zakresu 17-50 ze światłem 2.8 - czym to nie wiem bo nie mam doświadczenia. są sigmy tamrony itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VEN Zobacz posta
    [...] fundusze to zaledwoe 1000zł. Lubię robić krajobrazy oraz uliczki w mieście, nie robię portretów , ale utrwalam wspólne spotkania na imprezach w domu i w lokalach. Staram się robić również fotki nocne miasta.
    Do tysiączka to ja widzę jedynie stałkę Nikkor 35 f/1.8G. Nówkę za 700 zł spokojnie kupisz. W FJ ostatnio widziałem u siebie w mieście nawet poniżej tej kwoty. Szkiełko MZ... REWELACJA.
    Nikon

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •