Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 - problem ze stabilizacją?

    Jak w temacie, obiektyw kolegi, mało używany w ostatnim czasie zaczął dawać dziwne objawy. Podczas ostrzenia obraz jakby skacze w wizjerze 3-4 razy w górę, na boki. Po cofnięciu palca ze spustu migawki (po ostrzeniu) skoki powtarzają się kilka razy. Z mojej skromnej wiedzy to chyba coś ze stabilizacją, bo objaw ustępuje po jej wyłączeniu. testowaliśmy na różnych body, objaw taki sam. Czy to taki urok tej Sigmy (w sensie występowania takiego uszkodzenia), czy ktoś miał podobny problem ewentualnie ile może kosztować naprawa +-
    Cyfry i analogi

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobnie w 17-50/2.8 zanim wysiadła całkowicie. Kosztu nie znam, bo szkło jeszcze na gwarancji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Przetestuj na różnych ogniskowych czy objaw występuje, bo wygląda to na uszkodzenie flexa. W obiektywach ze stajni C to częsta usterka, a objaw identyczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy może wygląda to ? Miałem coś takiego z nową Sigmą 50-150/2,8 OS. Sprzedawca odesłał ją do wymiany, ale ją naprawili zamiast wymienić. Teraz skok obrazu przy włączaniu stabilizacji jest minimalny (za to głośny).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, objaw jest bardzo podobny do filmu z postu Jarkoda i występuje na wszystkich ogniskowych. Przekazuję informacje koledze - niech śle do serwisu, albo rezygnuje z OS
    Cyfry i analogi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •