Close

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 473
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Dokładniej: ma zastąpić Capture NX2, czyli program do zaawansowanej obróbki rawów (a nie przeglądarkę View NX2), i po drugie - ma być bezpłatny, w odróżnieniu od Capture, który kosztuje jakieś $200.

    Już instaluję, zobaczymy.

    Pierwsze wrażenie - potrzebuje znacznie mocniejszego komputera, na moim E8400 z 8 Gb jest strasznie mułowaty, znacznie bardziej niż Capture NX2.

    ...

    To nie jest żaden następca Capture NX2 (jak pisze Nikon), ale tylko trochę bardziej rozbudowany View NX2. Nie ma żadnych korekt lokalnych, głównie Color Control Pointów, nie ma opcji krycia (Opacity), nie ma nawet stempla (chyba że coś przegapiłem w instrukcji, bo ćwiczę go zaledwie pół godziny).

    NEFa obrabianego wcześniej w CNX2 nie można dalej obrabiać w tym NX-D (oprócz obrotu i przycięcia).

    I niestety, Nikon zapowiada w związku z wyjściem tego czegoś wstrzymanie wsparcia dla CNX2...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-02-2014 o 13:10

  3. #3

    Domyślnie

    Z FAQ :

    Q: Do you plan to include U Point functions (for portional editing) later?
    A: No, we do not plan to include these functions.
    We are looking into the possibility of being able to open and display images to which effects have been applied using U Pint functions for support purposes with future versions.

    W 4 literki niech się ugryzą

  4. #4

    Domyślnie

    Zaczynam coraz bardziej lubić Capture NX2, z taką przyjemnością go teraz uruchomiłem
    Jak żyć bez U-pointów? "I komu to przeszkadzało?"

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli ma zastąpić capture to źle, ale jeśli view nx to może być dobrze, wyglądem przypomina samsung raw converter (silky), do tego darmowy, ale narazie beta, to może kuleć

  6. #6
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ja chcialem odpalic, ale placze ze musze miec polaczenie z netem (bo przeciez plik instalacyjny przyslano mi golebiem pocztowym) W sumie i tak nie uzywam ani VNX ani CNX wiec dla mnie to tylko ciekawostka

  7. #7

    Domyślnie

    Hm, zainstalowałem i poznęcałem się troszkę Rzeczywiście szybkość nie jest porażająca, a sam program przypomina Silky do Fujika Szkoda, że nie ma stempla i U-pointów, uboga jest też możliwość korekty obiektywu (a np. kontrola winiety w ogóle mi nie zadziałała). Chyba nadal pozostanę przy Lightroomie - jakoś jego filozofia pracy bardziej mnie przekonuje... Ale jako zamiennik ViewNX, którego odpalam sporadycznie, gdy już LR nie daje rady z kolorami - czemu nie? Może autorzy coś jeszcze dobudują przed premierą pełnej wersji? Cieszy, że coś się rusza, martwi, że tak trochę w stylu nowej Opery - niby nowoczesna super-wersja, a nie posiada kluczowych funkcji poprzednika...

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawe czy pomyśleli o jakiejś akceleracji. Coraz modniejszy robi się OpenCL a to tylko dobrze wróży jego (jako standardu), popularności.

    Sam sobie odpowiem, sprawdziłem i nie pomyśleli, niezły muł z tego (na macu), co prawda to beta więc nie ma co wyrokować ale na tą chwilę nie podoba mi się to. Funkcjonalność też leży... Życzę powodzenia ale sporo pracy jeszcze przed twórcami.
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 25-02-2014 o 11:15

  9. #9

    Domyślnie

    ściągnąłem betę, pobawiłem się 20 minut, dziękuję... więcej już nie potrzebuję
    strasznie wolno działa, ubogi, nie wiem po co to komu?
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie działa to dość szybko - ale ten program nie zastąpi tandemu ViewNX2 i Capture NX2. Nawet ViewNx2 nie zastąpi. Zmiany wprowadzone wsadowo w ViewNX2 są widoczne w capture NX2, a zmiany z nx-d są widoczne tylko w nx-d. Rzeczywiście przypomina to silkipixa... do fujika.

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •