Close

Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 473
  1. #111

    Domyślnie

    Spadku popytu na sprzęt, z powodu g…nego softu, raczej się nie spodziewam. Canon ma jeszcze gorszy, a jakoś nie jest to chyba w najmniejszym nawet stopniu celem migracji do naszej stajni. Wbrew pozorom użycie NXa (takie mam przynajmniej wrażenie po wielu latach obcowania z różnymi użytkownikami aparatów Nikona) jest marginalne. Używają go ludzie świadomi, którzy widzą różnicę między tym co wygeneruje LR czy ACR, a to, co na starcie dostają z NXa. I tyczy się to głównie ludzi, którzy nie napieprzają dziesiątek czy setek zdjęć każdego dnia. Sporo osób też lubi po prostu specyfikę pracy takiego LR (jakieś wirtualne bazy, etc.) czy C1, a „siermiężność” interface'u oraz samej pracy z wieloma zdjęciami w NXie – skutecznie ich od niego odpycha.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W prostych sytuacjach – da się osiągnąć praktycznie identyczne rezultaty (przy odrobinie dłubania). Proste sytuacje to takie, kiedy źródła światła mają tę samą temperaturę barwową, a fotografowany temat nie ma zbyt skomplikowanych faktur, kolorów, odblasków, itd. Kiedy jednak sytuacja zaczyna się komplikować, efekt z NX2 są nie do zastąpienia przez soft uniwersalny. Najgorszy babol w algorytmach ACR, C1, LR – to kolory w cieniach. Przecież to jest wbrew fizyce! A w NX2 jest to oddane idealnie. Tam, gdzie jest mniej światła, jest też mniej koloru. Osobiście tworzę sobie własne rozwiązania dla tego problemu, ale jest gros sytuacji, kiedy nawet dobrze wypracowane techniki – jednak nie odrabiają tego, jak naturalnie wychodzi to z NXa.
    Hmmm, nie znalazłem niestety takiego RAW-a, z którym bym sobie nie poradził równie dobrze / źle jak w C1. Oczywiście w ujęciu względnym, czyli na tyle dobrze na ile w ogóle sobie radzę lub nie

    Możesz mi udostępnić jakiegoś swojego z gatunku tych trudnych?

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Hmmm, nie znalazłem niestety takiego RAW-a, z którym bym sobie nie poradził równie dobrze / źle jak w C1. Oczywiście w ujęciu względnym, czyli na tyle dobrze na ile w ogóle sobie radzę lub nie
    To nie są rzeczy, które (kiedy pracujesz w czymś innym niż NX), zauważysz od razu. To się raczej widzi po przejściu z NXa, na coś innego. Do jest np. ten absurdalny kolor w cieniach, to są kolory skóry, która w prawie każdym innym niż NX programie, ma właściwie tę samą barwę. Ot – zwykłe zdjęcie reporterskie, grupka osób: bladzi chłopcy, pomiędzy nimi starsze osoby, ktoś z jakąś chorobą, dziewczyny po solarium, etc. – to w rzeczywistości widać. Każdy ma cerę z innej bajki. Wrzucasz takiego NEFa do ACRa – i masz praktycznie to samo na każdej twarzy. Gdyby nie było różnic, albo ewentualnie efekty te byłyby bez problemu do osiągnięcia w innym sofcie, to nikt by sobie głowy NXem nie zawracał. Osobiście mógłbym bez wielkiego problemu zmienić soft na każdy inny, jeśli tylko potrafiłby tak zdekodować kolor i kontrasty NEFa, jak robi to NX (a gdyby jeszcze miał u-pointy), to w ogóle byłaby bajka.

    Kto wie – może właśnie Google zaskoczy nas czymś dobrym? Chociaż znając ich, to z pomocą NIKa zrobią raczej jakąś popierdółkę co najwyżej na systemy mobilne, a nie poważny program dla zawodowców.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #114

    Domyślnie

    @GoOrange
    Na przykład tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204968
    Od tamtego posta Stiga zabawę ze zdjęciem zaczynam zawsze od NX

    Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
    D700 ¦ MB-D10 ¦ N24-70/2.8 ¦ N50/1.8G ¦ N85/1.8G ¦ YN560-III ¦ thinkTANK photo

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    To nie są rzeczy, które (kiedy pracujesz w czymś innym niż NX), zauważysz od razu. To się raczej widzi po przejściu z NXa, na coś innego. Do jest np. ten absurdalny kolor w cieniach, to są kolory skóry, która w prawie każdym innym niż NX programie, ma właściwie tę samą barwę. Ot – zwykłe zdjęcie reporterskie, grupka osób: bladzi chłopcy, pomiędzy nimi starsze osoby, ktoś z jakąś chorobą, dziewczyny po solarium, etc. – to w rzeczywistości widać. Każdy ma cerę z innej bajki. Wrzucasz takiego NEFa do ACRa – i masz praktycznie to samo na każdej twarzy. Gdyby nie było różnic, albo ewentualnie efekty te byłyby bez problemu do osiągnięcia w innym sofcie, to nikt by sobie głowy NXem nie zawracał. Osobiście mógłbym bez wielkiego problemu zmienić soft na każdy inny, jeśli tylko potrafiłby tak zdekodować kolor i kontrasty NEFa, jak robi to NX (a gdyby jeszcze miał u-pointy), to w ogóle byłaby bajka.

    Kto wie – może właśnie Google zaskoczy nas czymś dobrym? Chociaż znając ich, to z pomocą NIKa zrobią raczej jakąś popierdółkę co najwyżej na systemy mobilne, a nie poważny program dla zawodowców.
    Tylko dlatego że nie wierzę że ktoś w własnej i nieprzymuszonej woli używałby NX-a wraz z jego szybkością, ergonomią i funkcjonalnością (poza u-pointami bo te są akurat bardzo OK) to domyślam się że chodzi o jakość obrazka. Ja też w C1 ze standardowymi profilami cudów nie widzę, dlatego zrobiłem sobie kilka swoich na większość okazji i różnica jest naprawdę duża. Fakt że to nad czym ja siedziałem miesiąc Nikon daje od ręki a moje profile, mimo że na większość to pewnie nie na wszystkie okazje są. Może i dobrze że nie mam tego dylematu bo mam Canony.

    Cytat Zamieszczone przez Olsza Zobacz posta
    @GoOrange
    Na przykład tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204968
    Od tamtego posta Stiga zabawę ze zdjęciem zaczynam zawsze od NX

    Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
    Ooo widzisz, zaraz sobie sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 03-03-2014 o 16:42

  6. #116

    Domyślnie

    ja bym z chęcią zobaczył plugin-a który mógłby pracować zamiennie z ACR pod LR albo PS. Tak żebym przy wołaniu plików z Nikona mógł wybrać w LR moduł który miałby te same zakładki do edycji co NX2 - włącznie z nielubianym przez stig-a, a ukochanym przeze mnie nikonowym "NR Better Quality 2013" i koniecznie z modułem filtrowania moiry
    U-pointy od biedy zapewniłbym filtrami nik w LR
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Ooo widzisz, zaraz sobie sprawdzę.
    .. tylko nie zapomnij sie pochwalic... oczywiscie w tym watku

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    .. tylko nie zapomnij sie pochwalic... oczywiscie w tym watku
    Coś tam poszło

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Coś tam poszło
    ... tylko, ze na tych znaczkach nie wiele jest widać. niestety ... no poza zmiana WB ...

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    ... tylko, ze na tych znaczkach nie wiele jest widać. niestety ... no poza zmiana WB ...
    Odniosłem się do tego.

    Cytat Zamieszczone przez Olsza Zobacz posta
    Witam,

    chciałbym zapytać tutejszych wyjadaczy czy da się wyciągnąć prawdziwe kolory ze zdjęcia zrobionego w świetle lampy UV (tak mi się wydaje, że to była UV). Przykładowe zdjęcie poniżej

    http://dl.dropbox.com/u/30832071/nik...e/DSC_6441.NEF

    W aparacie WB ustawione manualnie na 10k K było najbliższe prawdy, automat ustawiał na okolicach 4000 - wszystko niebieskie. Suwak w LR na 50k K jest jeszcze bliższy temu jak powinno być, ale ciągle nie do końca.

    Jakieś rady?
    Odpaliłem NX2, ustawiłem WB wg czegoś co w mojej wyobraźni mogło być szarością i uzyskałem kolory, które wydają się dość prawdziwe. Zrobiłem to mimo tego że (jak widać wyżej), kolega z Lr w ogóle poległ. Potem w C1 zrobiłem podobnie i mam dość podobne kolory. Ani C1 ani NX2 nie ustawią WB lokalnie co z kolei zrobi Lr, temu (jak już mówiłem), brakło skali WB. Oczywiście cienie i światła troszkę poregulowałem żeby obrazek choć minimalnie był milszy dla oka.

    Reszta to dłubanina ale odniosłem wrażenie że cały wic w tym że NX daje rdę bez niej. Jeśli ktoś uważa że dłubaniną nie da się osiągnąć baaardzo podobnych wyników w NX2 czy C1 to ja niestety nie mam pytań.

    Dodam że oczywiście zdaję sobie sprawę że w tym zdjęciu bez dłubaniny nie ma szans, choćby sam szatan suwakami machał...
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 03-03-2014 o 18:33

Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •