Close

Strona 57 z 59 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 586
  1. #561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Główne problemy dla mnie są 2:
    1.) Na jpgach odszumianych/wyostrzanych przez aparat często zaczynają "sklejać się" włosy.
    2.) Obróbka w aparacie znacznie mocniej wyciąga szczegóły z tła, w przypadku RAW'a w okolicach ISO 3200 możemy mieć całkowicie gładkie tło, w przypadka jpga artefakty powstałe na skutek wyostrzanego szumu potrafią być widoczne nawet przy przeskalowaniu zdjęcia do 1000 px.(Oczywiście mam tu na myśli taką obróbkę, która zachowa szczegóły na głównym temacie zdjęcia)

    W okolicach niedzieli będę mógł wrzucić przykłady tego o co mi dokładnie chodzi.

    ISO25600 jak dla mnie jest zawsze używalne, ISO51200 w pewnych przypadkach (około 1k px na dłuższym boku, światło niesodowe(przy sodowym niebieski kanał się już wykłada), brak szczegółów w cieniach)
    Pewnie mam mniejsze doświadczenie, ale jak na razie nawet jeśli po cięciu pozostanie mi "tylko" 10mpix to trudno mi zauważyć problemy z włosami nawet na odbitkach A4 (zazwyczaj mam ustawione ostrzenie na 5 i NR normal, ADL auto, kontrast zależy od sceny). Jak wiem że będę potrzebował większego powiększenia to bawię się z RAWem i raczej selektywnie podchodzę zarówno do odszumiania jak i do ostrzenia.

    ISO25600 z d4 uważasz za "zawsze używalne" ? Ewidentnie mam mniejsze doświadczenie z tym body
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #562

    Domyślnie

    Podstawowym kryterium będzie tutaj użyteczność, którą należałoby zdefiniować:

    Dobra jakość tematu zdjęcia(w moim przypadku najczęściej są to ludzie) przy 1800px na dłuższym boku. I to przy odpowiednim materiale wejściowym( trafiona ostrość, ostry obiektyw, nieporuszone zdjęcie, brak konieczności kadrowania oraz poprawna ekspozycja) oraz postprocesie D4 zapewnia.
    [zdjęcia w formie linków, ponieważ przekraczają dopuszczalne rozmiary]
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/...1615124818.jpg ISO 25600
    http://maciejwitkowski.zenfolio.com/...1807071872.jpg ISO 22807

    Natomiast co do JPG.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=266810
    Zdjęcie 4.
    Na twarzy powoli zaczyna robić się plastik, włosy za uchem zaczynają się zlewać, natomiast w tle szum/artefakty hasają sobie w najlepsze(artefakty wyostrzania na koszulkach dziewczyn po lewej stronie, szum na niebieskiej bluzie w okolicach środka zdjęcia, powyostrzane krzesłą w lewym górnym rogu, czy po prawej stronie zdjęcia).
    Przy RAW'ach/ domyślnych jpgach na tym ISO tego typu rzeczy nie wychodzą, omawiane zdjęcie było robione na wyostrzaniu 4/5 i odszumianiu bodajże normalnym, ISO 3200.

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Jak robiłeś w jpg to czasami nie był włączony ADL H1 lub H2 ?
    Nie.

  3. #563

    Domyślnie

    @Zelber, ale przy tak masakrycznym odszumianiu, to i działka wyżej byłaby chyba użyteczna. Na tym zdjęciu z transparentem, nie ma praktycznie żadnego detalu. Tam jest tylko plastik-fantastik jak ze smartfona.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #564

    Domyślnie

    Wg mnie zdjęcie z transparentem jest tak silnie odszumione, wypłaszczone kontrastowo i ma tak ustawione kolory że po prostu trudno mi siędo niego odnieść.
    Co do zdjęć siatkówki to uważam że nie bardzo jest się czego czepić jeśli chodzi o detal, czy artefakty w drugim planie. Uważam że jak na JPGi to wyglądają bardzo dobrze (wielu chciałoby takie efekty choćby z RAWa) - detale, cienie są w kolorach, tonalność jest dobra, DR fajny. To powoduje dobry odbiór zdjęcia. To że gdzieś nie widać pojedynczych włosków jakoś mało mi przeszkadza jeśli widzę fakturę tych włosów a nie jednolitą plamę. Nie wiem kto na to zwraca uwagę ?
    Dla mnie JPGi z d4 wyglądają "przestrzennie" a to ważniejsze niż to czy mają troszkę więcej ziarna albo troszkę mniej detalu - mają tonalność, kolor, DR i są przestrzenne a nie spłaszczone NRem na max. JPGi z d750 są gładsze ale wyglądają dla mnie tak płasko że dla mnie są znacznie gorsze w odbiorze. W d4s JPGi jeszcze zyskały - są czystsze, ostrzejsze i bardziej detaliczne. W d4s naprawdę iso20-25k wydawało mi się bardzo użyteczne.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    @Zelber, ale przy tak masakrycznym odszumianiu, to i działka wyżej byłaby chyba użyteczna. Na tym zdjęciu z transparentem, nie ma praktycznie żadnego detalu. Tam jest tylko plastik-fantastik jak ze smartfona.
    Trochę rastra drukarskiego (jeśli to do prasy) i będzie OK.

  6. #566

    Domyślnie

    Panowie, nie chciałbym brnąć przez wszystkie wątki więc zapytam tutaj: czy w d4s system automatycznego ustawiania ostrości na pkt-ach bocznych gubi się podobnie na jednolitych fakturach jak w d4?
    Może ktoś ma/miał przyjemność porównywać oba body.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 24-02-2016 o 08:22
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #567

    Domyślnie

    Zapytam tutaj bo wątki o D4s i D810 umarły
    Czy ktoś ma porównanie powyższych?
    Mam D810 i w zasadzie wszystko super ale jednak czegoś brakuje po latach używania D2h, D2x, D3, D3x, D3s.. I zastanawiam się nad prawie nowym D4s za 3000 euro i ok 2k zdjęć tylko. Jak jest z głębokością gripa (głównego)?
    W d810 jest lepiej niż w d800 ale dalej środkowy palec boli po godzinach trzymania, co nie miało miejsca w D3kach.
    D810 zostanie ale d800 pójdzie w świat. Chodzi mi bardziej o komfort trzymania (d810 używam z gripem) I iso na 6400 i 10.000. Nie chodzi o opłacalności wymiany, po prostu nie mam możliwości wzięcia D4s do ręki, a nie chcę marnować czasu sprzedającego który musi zrobić 150km do mnie, żebym mógł kupić aparat.

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Zapytam tutaj bo wątki o D4s i D810 umarły
    Czy ktoś ma porównanie powyższych?
    Mam D810 i w zasadzie wszystko super ale jednak czegoś brakuje po latach używania D2h, D2x, D3, D3x, D3s.. I zastanawiam się nad prawie nowym D4s za 3000 euro i ok 2k zdjęć tylko. Jak jest z głębokością gripa (głównego)?
    W d810 jest lepiej niż w d800 ale dalej środkowy palec boli po godzinach trzymania, co nie miało miejsca w D3kach.
    D810 zostanie ale d800 pójdzie w świat. Chodzi mi bardziej o komfort trzymania (d810 używam z gripem) I iso na 6400 i 10.000. Nie chodzi o opłacalności wymiany, po prostu nie mam możliwości wzięcia D4s do ręki, a nie chcę marnować czasu sprzedającego który musi zrobić 150km do mnie, żebym mógł kupić aparat.
    Ale co chcesz konkretnie porównywać , tylko ISO6400 i 10k? Ja podchodziłem do porównania tych puszek kilkakrotnie. I niestety nie da się, jedna jest z Marsa druga z Wenus .
    Totalnie inne zastosowanie. Zawsze wychodziło mi że będę musiał kupić obie bo nie ma universum. Jedna ma to czego nie ma druga, i tak w koło .

  9. #569

    Domyślnie

    Tyle wiem i mam i będę mieć D810
    Tak, tylko te czułość mnie interesują bo poniżej D810 jest super. Ergonomia mnie interesuje jeszcze bardziej bo odczuwam dyskomfort po godzinach pracy z D810, których nie było przy pracy z innymi Dx.

    P. S. I kupiłeś obie puszki?

  10. #570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Tyle wiem i mam i będę mieć D810
    Tak, tylko te czułość mnie interesują bo poniżej D810 jest super. Ergonomia mnie interesuje jeszcze bardziej bo odczuwam dyskomfort po godzinach pracy z D810, których nie było przy pracy z innymi Dx.

    P. S. I kupiłeś obie puszki?
    No na razie nie, bo teraz po wyjściu D5, D500 jest mętlik. Sam nie jestem pewien w którą stronę iść. Seria D4 bardzo mi się podoba, ale foty z D8xx jak wyjdą to bajka.
    Temat rzeka .

Strona 57 z 59 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •