Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Birr Co. Offaly Ireland
    Posty
    39

    Domyślnie Nikon d7100 - gdzie można pobrać, archiwalne oprogramowanie dla body i obiektywów

    Witam panowie, wydaje mi się, że nie najlepiej działa mi , mój d7100 na najnowszym oprogramowaniu. Może ktoś ma starsze wersje, takowego, również te pliki , które dotyczą obiektywów. Nie mam pewności, może to jest tylko złudzenie, chciałbym wrócić do starszej wersji i porównać.
    Za pomoc serdeczne podziękowania
    Niestety, linków ze Softpedii pobrać nie mogę, pokazuje mi info, że są one nieosiągalne
    Ostatnio edytowane przez rysko1 ; 06-08-2019 o 00:11

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nie znajdziesz nigdzie indziej, ja mogę pokopać po dyskach, bo wiem, że kiedyś miałem - pierwszy i drugi update firmware'u, oraz dwa zestawy 'Distortion Control Data'. Nie wiem skąd (i czy w ogóle) można wziąć pierwszą, podstawową wersję firmware'u.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Birr Co. Offaly Ireland
    Posty
    39

    Domyślnie

    wydaje mi się, że to update, komplikuje mi współpracę ze sigmą, na d5000 strzeliłem ze 200 fotek i obiektyw pięknie działa, a na 7100 miesza. Miałbyś dokładnie ten zestaw, którego poszukuje . Bardzo bym prosił, abyś poszukał , byłbym naprawdę bardzo wdzięczny,
    Ostatnio edytowane przez rysko1 ; 06-08-2019 o 00:16

  4. #4

    Domyślnie

    OK, podaj mi na priv maila, a ja jutro postaram się wysłać Ci pliki (WeTransferem). To ma - o ile pamiętam - po około 20 mega pierwsza i druga poprawka firmware, i po około 8 mega na Distortion Control. Niezbyt dużo jak na dzisiejsze czasy, ale na zwykłego maila to już trochę jest.




    - - - - kolejny post - - - - - -




    Jakby co, to już znalazłem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Birr Co. Offaly Ireland
    Posty
    39

    Domyślnie

    bombelku drogi, miałem gości z ukochanej ojczyzny, więc cały dzień jeździliśmy, aby obejrzeć tą ziemię , na której, teraz przyszło mi mieszkać. Dziś wrócili do ojczyzny naszej kochanej , więc teraz ,mogłem już zabrać się za, jak to się mówi, mój sprzęcik.
    Opisywałem problem z moimi obiektywami, po zakupie, Af-s 18-200. Drugim obiektywem, który po prostu kocham jest sigma 10-20.
    (Skracając temat, był problem z podłączeniem 18-200 ,gwint był niesłychanie ciasny, nie chciał się połączyć z aparatem, teraz już to można zrobić, spowodowało to brak połączenia elektrycznego, na ścieżce sterującej silnikiem autofokusa sigmy 10-20)

    Teraz to co wiąże się, z oprogramowaniem. Ponieważ był problem, nie wiem co mnie siekło, aby wgrać nowe firmware do d7100, łudziłem się, że może to ponownie załączy autofokus w sigmie 10-20, tak się niestety,nie stało. Wpadłem na pomysł, aby wgrać starszą wersję,
    można pobrać pod tym adresem, https://support.nikon.com.au/s/artic...-1511174263329
    Podsumowanie
    po wgraniu starej wersji, na chwilę obecną moja sigma, ożyła , na razie jadę na wersji 1.01, jutro spróbuję czegoś nowszego, zrobiłem około 20 zdjęć, jest dość ciemno, za każdym razem autofokus działał, według doświadczeń na chwilę obecną, wina leżała w stykach ( które w obiektywie troszkę podgiąłem), ale zdecydowanie nowa wersja oprogramowania o nazwie D7100_0104.bin, nie obsługuje autofokusa w 4 letniej sigmie . Takie są, moje ustalenia na chwilę obecną. Więcej testów, może jutro.
    Za zainteresowanie tematem, serdecznie dziękuję i pozdrawiam z krainy deszczowców

Podobne wątki

  1. Firmware D50 - co daje i gdzie bezpiecznie pobrac?
    By tobiks in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 18:51
  2. Gdzie kupić lub pobrać za darmo fajne zdjęcia
    By Heimdall in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2006, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •