Close

Strona 71 z 74 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 735
  1. #701
    Oszczędny w słowach Awatar gosiabia
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Henryków-Urocze, mazowieckie
    Posty
    20

    Domyślnie

    A ja wczoraj odebrałam na chwilę pożyczoną koleżance "na wieczne oddanie" D90tkę. I jakby podrośniętemu dziecku dali niesamowitą super zabawkę sprzed paru lat... Nacieszyć się nie mogłam Od 2 lat używam D810, ale D90 ma swój urok, zawsze będę miała do niego sentyment.

  2. #702

    Domyślnie

    To świetny aparat był i dalej jest. Nawet nie wiedziałem, że ma lepszą matrycę, niż kolejne generacje konkurencyjnych Canonów.
    Dopiero najnowszy ma lepszą. Ale ile to już lat, zajęło Canonowi zaimplementowanie lepszej matrycy, niż ta w D90?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #703

    Domyślnie

    Na papierze pewnie lepszą. Na zdjęciach jakoś tego nie widzę, chociaż sam mam i uważam D90 za świetny sprzęt.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #704

    Domyślnie

    Ma lepszą i nawet najlepszą.

  5. #705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Na papierze pewnie lepszą. Na zdjęciach jakoś tego nie widzę, chociaż sam mam i uważam D90 za świetny sprzęt.
    Wg dxo:
    "Landscape Score (based on Dynamic Range)

    The Landscape Score is defined as the maximum Dynamic Range of the camera sensor and its unit is an exposure value (EV).

    A value of 12 EV is excellent with differences below 0.5 EV usually not noticeable.

    This score is named "Landscape" as contrasts are typically very high in landscape photography and it's therefore critical to have wide dyanamic range for such use.

    Read more about Landscape Score."

    Różnica pomiędzy D90 a powyższymi Canonami wynosi 1EV. Czyli dwa razy większa niż zazwyczaj niezauważalna. Fotograf powinien zauważyć. Albo zmienić zawód
    Dwie pozostałe zbliżone.

    W każdym razie, D90 górą!
    Zawsze wiedziałem, że to był dobry wybór. Ale że aż tak? Że przez tyle lat oprze się konkurencji? Czas pokazał, że wybór był jeszcze lepszy niż sądziłem.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #706

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Wg dxo:
    "Landscape Score (based on Dynamic Range)

    The Landscape Score is defined as the maximum Dynamic Range of the camera sensor and its unit is an exposure value (EV).

    A value of 12 EV is excellent with differences below 0.5 EV usually not noticeable.

    This score is named "Landscape" as contrasts are typically very high in landscape photography and it's therefore critical to have wide dyanamic range for such use.

    Read more about Landscape Score."

    Różnica pomiędzy D90 a powyższymi Canonami wynosi 1EV. Czyli dwa razy większa niż zazwyczaj niezauważalna. Fotograf powinien zauważyć. Albo zmienić zawód
    Dwie pozostałe zbliżone.

    W każdym razie, D90 górą!
    Zawsze wiedziałem, że to był dobry wybór. Ale że aż tak? Że przez tyle lat oprze się konkurencji? Czas pokazał, że wybór był jeszcze lepszy niż sądziłem.
    Dxo manipuluje wynikami!

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Dxo manipuluje wynikami!
    Ocenami overall score może tak, ale pomiarami raczej nie.
    Wg pamiarów matryca Samsunga NX500 jest równie dobra, co Sony w D7200.
    ISO 977 dla D90 pokrywa się z moimi odczuciami wobec tego aparatu.
    Użyteczne ISO w D90 określił bym na poziomie 1000 spokojnie, nawet 1200, zaś do 1600 przy akceptacji trochę gorszej jakości.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #708

    Domyślnie

    Z ciekawości zapiąłem dzisiaj Sigmę 17-50. Rawy wołane standardem DXO. Zmniejszone i wyostrzone. Nie mam super monitora, tak więc nie wiem, jak to wygląda na odpowiednio skalibrowanym.







    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  9. #709

    Domyślnie

    Fotki z D90 wyglądają dobrze nawet na Rubinie.

  10. #710

    Domyślnie

    Ale co ciekawe, AF odżył z Sigmą
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 71 z 74 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •