Close

Strona 68 z 74 PierwszyPierwszy ... 18586667686970 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 735
  1. #671
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te zdjęcia złamią nie jedno serduszko dzieciaków, piękne !

  2. #672

    Domyślnie

    Jeszcze gdzieś tam w szafie leży mój D90, uszkodzony. Miło go wspominam.



  3. #673
    Blady Niko
    Gość

    Domyślnie

    Mam zarówno D90 jak i (niedawno kupiony) D7100. Jakoś-tak pod wpływem tego wątku przejrzałem sobie wczoraj zdjęcia zrobione jednym i drugim, i - głupia sprawa - zaczynam odnosić wrażenie, jakby zdjęcia zrobione D90 (przy tym samym obiektywie) jednak były ciut lepszej jakości ("ciut" - ale jednak zauważalnej). D7100 ma wprawdzie 2x więcej megapikseli, ale zdjęcia z D90 robią wrażenie jakby klarowniejszych, o lepszym kontraście - mówiąc potocznie: po prostu ładniejszych. I szum przy jego minimalnym ISO 200 wygląda na z grubsza ten sam, jak szum D7100 przy jego ISO 100.

    Muszę*się*jeszcze sprawie przyjrzeć, bo to nie były robione zdjęcia "z tego samego punktu, dokładnie tego samego obiektu, przy ściśle tych samych parametrach..." itp. itd. - to tylko takie bardzo subiektywne wrażenie, które odniosłem wczoraj przeglądając zdjęcia z jednego i drugiego. Może po prostu autosugestia?

    A może ktoś z Was ma podobne odczucie, czy wręcz robił dokładniejsze porównania?

  4. #674

    Domyślnie

    podejrzewam, ze robisz zdjęcia kitowym obiektywem od D90, to samo zauważyłem po podpięciu 18-105 pod d7200.

  5. #675

    Domyślnie

    Jeżeli porównujesz jpg z aparatu, to zdecydowanie D90 robi lepsza robotę. Jeżeli porównasz zdjęcia po obróbce, to wnioski będą inne

  6. #676
    Blady Niko
    Gość

    Domyślnie

    Ależ skąd - oba aparaty wyposażone w Nikkor 50mm/1,8 G.
    "Kitowe" zoomy (moim zdaniem) nadają się, owszem - ale raczej do robienia dokumentacji (np. policjantom do zdjęć miejsca wypadku drogowego), a nie tam, gdzie nam zależy na jakości. Ale mniejsza o tę*dygresję, wróćmy do mojego pytania: znaczy, porównywałeś oba aparaty, i jednak takiego - jak ja - wrażenia nie odniosłeś?

    Porównywałem zdjęcia z RAW-ów, po obróbce - przeprowadzanej w podobny sposób.

    Edit: oj, sorry: obiektyw "D", nie "G" - ten taki dość*popularny, "pod śrubokręt". Obraz daje jak żyleta.
    Ostatnio edytowane przez Blady Niko ; 10-05-2017 o 14:18 Powód: pomyłka

  7. #677
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D90 daje ładniejszy tak na oko obrazek ale podczas wywoływania jednak każda nowsza matryca daje więcej możliwości, jeśli mamy dobre warunki to poza wielkością różnic nie zobaczymy ale jak podepniemy obiektyw z dobrą rozdzielczością to potrafi zaskoczyć każda nowa dobra matryca i wtedy stary dobry D90 musi pogodzić się z tym faktem
    Moje ulubione aparaty to D80 i D7000, do D90 jakoś sentymentu nie mam ale to nadal dobry aparat zwłaszcza w obecnych cenach.

  8. #678

    Domyślnie

    To jeżeli to obrobione rawy, to raczej mogą wyglądać tak samo, albo to z D7100 powinno być bardziej szczegółowe. Pamiętaj też, że porównywać powinieneś po przeskalowaniu do takiej samej rozdzielczości, na przykład 12MPX. Zrób da identyczne kadry z ISO 200 na tych samych ustawieniach, wstaw na jakąś chmurę, chętnie sprawdzimy co i jak

  9. #679
    Blady Niko
    Gość

    Domyślnie

    No tak: dlatego też napisałem, że zacząłem deliberować*"pod wpływem lektury tego wątku" - i nie wykluczam autosugestii, czy np. nieco innych warunków, w których zostało wykonane zdjęcie itd. Też niejako z góry zakładałem, że "co nowa matryca, to nowa" - ale jednak właśnie wczoraj... hmmm...

    Tak, oglądałem zdjęcia "w tej samej wielkości na ekranie" - powiększając jedynie w celu porównania "ziaren" szumu. To z D7100 jest bardziej szczegółowe - ale uderzyła mnie klarowność, przejrzystość obrazka z D90 (nie twierdzę, że z D7100 był zły, ale...). Muszę*zatem jeszcze nad tym porównaniem popracować. Zastanawiałem się po prostu, czy jeszcze ktoś takiego "zjawiska" nie zauważył. Może się mylę.
    Ostatnio edytowane przez Blady Niko ; 10-05-2017 o 14:27

  10. #680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blady Niko Zobacz posta
    ...uderzyła mnie klarowność, przejrzystość obrazka z D90 (nie twierdzę, że z D7100 był zły, ale...)...Może się mylę.
    Tyle bym zostawił. Co zaś się tyczy tego czy jesteś w błędzie, to odpowiadam, że w tym konkretnym wątku nie mogłeś być już bliżej prawdy, bo przeca D90 jest de best i beter den de rest
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 10-05-2017 o 15:21

Strona 68 z 74 PierwszyPierwszy ... 18586667686970 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •