Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kompakt lub bezlusterkowiec z dobrą jakością - co polecacie?

    Szukam jakiegoś kompaktu lub bezlusterkowca za ok. 1000zł na prezent dla rodziny do zdjęć rodzinnych, portretów. Sprawa jest o tyle nietypowa, że wiem, że wszystko będzie focone w trybie A, więc funkcjonalność jest dla mnie nieistotna, a w większości podobnych wątków na forum zwraca się na nią uwagę. Z drugiej jednak strony rodzina przyzwyczajona jest do zdjęć z lustrzanki i większość zdjęć ze starego kompakta, którego mają w posiadaniu - Canona s80 - spotyka się z narzekaniem na mydło. Jedynym kryterium poza ceną dla mnie jest więc jakość zdjęć i ich ostrość, porównywana w raczej korzystnych, niż skrajnych warunkach oświetleniowych.
    Ostatnio edytowane przez ricinus ; 24-02-2014 o 14:05
    D7100 || Sigma 17-50 2.8 || Sigma 10-20 4-5.5 DC || Nikkor 85 1.8G || Nikkor 70-300mm 4.5-6.3G || Samyang 8mm 3.5 || SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Którykolwiek aparat systemu MFT, NEX/ILCE czy NX będzie się nadawać. Np. NEX-3N/NX2000/E-PM2.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Za tysiaka masz NX1100. W tej cenie super sprzęt i matryca APS-C.
    RX100 | A6000 + SEL18-55/3.5-5.6 | SEL 20/2.8 Moja galeria Flickr http://www.flickr.com/photos/ukaszp/

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Świebodzice
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ja dla odmiany stawiam na kompakt. Moje typy do Fuji XF1 albo jakiś Canon S (95,100,110) w tysiącu chyba się zmieścisz.
    Zdziwiony trochę jestem Twoją opinią o Canonie S80, oglądałem na Dpreview sample z tego aparatu i wydaje mi się, że twierdzenie o mydlanej jakości zdjęć nim wykonywanych jest trochę niesprawiedliwe. Wprawdzie nigdy takiego aparatu nie miałem ale mam nadal S90 i uważam, że różnica w obrazowaniu pomiędzy tymi modelami nie jest jakaś kolosalna. Na potwierdzenia swojej opinii kilka albumowych fotek z S90 w "raczej korzystnych warunkach oświetleniowych". To są jpegi z aparatu, pomniejszone programem SNS-Resizer.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

  6. #6

    Domyślnie

    Olympus XZ-2, dobry automat, dobre jpegi, dobra cena (ostatnio widziałem 1099,-zł).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •