Close

Strona 3 z 80 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 798
  1. #21

    Domyślnie

    Czytam te kolejne wypowiedzi i trudno mi wyjść ze zdumienia, ponieważ poza jednym wyjątkiem jawi się tutaj taki sposób rozumowania: aparat za kilka tysięcy- jest niezbędny, obiektywy za kilka tysięcy- wiadomo niezbędne do zrobienia jako takiego zdjęcia, statywy, filtry, flesze - wszystko jest niezbędne do zrobienia poprawnego zdjęcia. Jak już to zdjęcie w postaci pliku cyfrowego zrobimy, to nagle szkoda nam kilkuset złotych na zakup dobrego programu do poprawnego wywołania tych naszych zdjęć, a już zupełnie niezrozumiała jest "rozrzutność" na zakup monitora za np. 2,5 tys PLN żeby to nasze dzieło zobaczyć.
    Jeżeli Was kolorystyka nie interesuje, to dlaczego robicie kolorowe zdjęcia? Z logicznego punktu widzenia rozsądniej jest kupić kompakta za 1000 zł i monitor za 2000zł i program do obróbki za 500 zł, bo mam możliwość zobaczyć co zrobiłem i czegoś się nauczyć.
    Coś mi się wydaje, że nieporozumienie bierze z przyzwyczajeń z poprzedniej epoki fotografii analogowej gdzie w okresie fotografii barwnej rola fotografującego kończyła się po naciśnięciu spustu migawki aparatu, resztę robiły laboratoria. Niestety w dobie fotografii cyfrowej po naciśnięciu spustu migawki otrzymujemy plik cyfrowy który dopiero należy obrobić, a jak to obrabiać, mając do dyspozycji jakąś darmową namiastkę "wywoływarki" i patrząc na rozkalibrowany monitor z nieprawidłowo ustawionym gradientem.
    Myślałem, że na tym forum są ludzie dla których jakość kolorów jest ważna, bo angażują masę pieniędzy i czasu, żeby robić kolorowe obrazki, dlatego jestem autentycznie zdumiony przebiegiem dyskusji o celowości (niecelowości) zakupu przyzwoitego monitora.

  2. #22

    Domyślnie

    przy takich nakładach jak kolega pisze to jpeg wprost z korpusu powinien wyjść lepiej niż dobrze, zawsze słyszałem że najlepsi uzyskują świetne rezultaty wprost z korpusu (no najwyżej robią delikatną zmianę kontrastu a to jak się wydaje zrobi najprostszy soft) - stąd wniosek że monitor i soft jest zbędny.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lena&TheShadow Zobacz posta
    Pomyliłeś chyba fora.
    Chyba nie może uwierzyć, że niektórzy mogą robić lepsze zdjęcia od niego, mając gorszy monitor


    Co Wy się podniecacie z tymi tysiącami za monitor, dzisiaj monitor kosztuje 3-5tyś. a za rok- dwa będzie kosztować 300-500zł używany, albo będą leżeć pod śmietnikiem koło lombardów. Bo 5razy zmieni się nowa technologia i ciągle będzie lepiej...

    Mój nec też kiedyś kosztował tysiące, a teraz za 250zł można sprzedać
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-03-2014 o 00:19

  4. #24

    Domyślnie

    No właśnie. To mnie zastanawia. Czy ktoś ma / widział np. takiego S1921 który w 2007 kosztował 600$ o którym znalazłem "a 19-inch LCD that delivers great image quality and nothing more" nowego i takiego poniżej 5000h jakiego teraz można kupić za poniżej 300zł? Jest jakaś różnica w tym co widzimy na ekranie?

  5. #25

    Domyślnie

    Mam 1921 i Forisa i ten drugi moim zdaniem świeci lepiej, inna sprawa, że Forisa mogłem skalibrować, kiepsko bo kiepsko ale i tak lepiej niż 1921 bez kalibracji.
    Przepraszam, mam 1931, który jest podobno lepszy od 1921.
    Wypijmy za blendy...

  6. #26

    Domyślnie

    Bardziej chodziło mi o porównanie S1921 jak był nowy z tym co można kupić teraz. Bo że różne modele różnią się między sobą w tą czy w tamtą to normalka.

  7. #27

    Domyślnie

    Monitory używane to w 99% sprzęt korporacyjny poleasingowy. Należy założyć, że liczniki tych monitorów są są ustawiane "po uważaniu" przez sprzedających, tak jak to się dzieje z samochodami, a i aparatami Nikon też- jak można przeczytać również na tym forum. Z tej sterty złomu można podobno wybrać dość sensowne egzemplarze, ale należy to robić osobiście, no i wiedzieć jak je sprawdzać. Te uwagi oczywiście nie dotyczą monitorów kupowanych od prywatnych użytkowników którzy posiadają komplet dokumentów zakupu urządzenia, najlepiej z oryginalnym pudełkiem, wtedy mamy nieco więcej szans na kupno czegoś sensownego. Jeżeli dokumentów brak to można założyć, że ktoś naiwny kupił jakieś badziewie i rzuca "gorący kartofel" po pierwszym z nim kontakcie. Jak sensownie wybrać monitor w zależności od potrzeb i możliwości można poczytać miedzy innymi na forum mva.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Ok. Ale pytałem CZYM ten używany będzie sie rożnił jeżeli chodzi o oglądanie zdjęc. Konkretnie.

  9. #29

    Domyślnie

    Prawdopodobnie ewentualne różnice w precyzji odwzorowania kolorów będą bez znaczenia dla finalnego odbioru zdjęć.

  10. #30

    Domyślnie

    Będzie się różnił wypaleniem podświetlających go świetlówek. Po kilku latach to słynne jednolite podświetlenie Eizo trochę siada.

    @orelob:
    Jakby ciotka miała wąsy to by wujkiem była, technologia się zmienia i trudno porównywać model sprzed 10 lat z dzisiejszymi. Jak kupowałem około 8 lat temu 1931 to 1921 odchodził do technologicznego lamusa z okazji czasu reakcji matrycy.
    Wypijmy za blendy...

Strona 3 z 80 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •