Close

Strona 49 z 80 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 798
  1. #481

    Domyślnie

    Hallo halo, czy temat jeszcze żyje?

    Mam do Was sprawę. Ostatnio padł mi drugi monitor i teraz szukam nowego (a właściwie używanego). Monitor miał być głównie do prac biurowych, ale pomyślałem, że skoro już kupuję to niech on będzie choć trochę bardziej do grafiki niż pierwszy lepszy z brzegu. Od razu wyraźnie zaznaczam, że jestem amatorem, nie zarabiam na zdjęciach, więc stosunek jakości do ceny (z przewagą ceny) ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie. Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić w 300 zł (i nie, że dołóż 100 to będzie lepszy, budżet jest dość sztywny). Wiem, niedużo ale miejcie na uwadze podstawowe zastosowanie które opisałem. Czas też ma dość duże znaczenie, więc szukam monitorów łatwo dostępnych od ręki. Z tego co się zorientowałem czytając ten wątek, to w grę wchodzą głównie monitory Ezio i Nec.

    Wstępnie znalazłem takie monitory:
    NEC EA223WM
    NEC EA221WMe
    EIZO EV2333W
    EIZO EV2315W
    NEC E223W LED
    EIZO EV2316W
    NEC MultiSync E222W
    NEC V221W LED

    Wszystkie w przedziale 200-300 zł, z minimum 6-miesięczną gwarancją. Czy któryś z nic ma sens kupić?
    Tylko proszę, bez tekstów: "Za 300 zł nie kupisz monitora do obróbki zdjęć" bo doskonale o tym wiem. To ma być monitor do pracy z okazyjnym obrabianiem zdjęć jako funkcja dodatkowa.

    Jeśli mielibyście jakieś inne propozycje, chętnie wysłucham Tylko takie dostępne od ręki, a nie z szukaniem po necie. Najlepiej bezpośrednie linki do ofert.

  2. #482

    Domyślnie

    Jeżeli ma być tanio i szybko to trudno wymagać żeby było dobrze. Rozumiem, że z tych monitorów które wymieniłeś za 300 zł to celujesz w jakieś używane. W takim przypadku, z tego zestawu najlepszy będzie ten który jest najmniej zużyty (najmniej zużyty wyświetlacz). Jakość należy ocenić osobiście przy zakupie, na podstawie jasności świecenia, a nie koniecznie po liczniku przepracowanych godzin, bo z tym jest podobnie jak z licznikami używanych samochodów. Nikt za Ciebie tego nie wybierze, to jest Twoje ryzyko, a szanse na kiepski zakup duże. Najmniejsze ryzyko jest przy zakupie od pierwszego właściciela który posiada dokumenty zakupu.

  3. #483

    Domyślnie

    Ja się sparzyłem na sprzęcie poleasingowym kiedyś i do tej pory nie mogę się przekonać do kupna używek. A co ciekawe sklep miał doskonałe opinie (i to również wśród moich znajomych, nie tylko w necie). Pytanie brzmi, czy wydając 300 zł jesteś gotowy na ewentualne rozczarowanie.

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan_MK Zobacz posta
    Hallo halo, czy temat jeszcze żyje?

    Mam do Was sprawę. Ostatnio padł mi drugi monitor i teraz szukam nowego (a właściwie używanego). Monitor miał być głównie do prac biurowych, ale pomyślałem, że skoro już kupuję to niech on będzie choć trochę bardziej do grafiki niż pierwszy lepszy z brzegu. Od razu wyraźnie zaznaczam, że jestem amatorem, nie zarabiam na zdjęciach, więc stosunek jakości do ceny (z przewagą ceny) ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie. Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić w 300 zł (i nie, że dołóż 100 to będzie lepszy, budżet jest dość sztywny). Wiem, niedużo ale miejcie na uwadze podstawowe zastosowanie które opisałem. Czas też ma dość duże znaczenie, więc szukam monitorów łatwo dostępnych od ręki. Z tego co się zorientowałem czytając ten wątek, to w grę wchodzą głównie monitory Ezio i Nec.

    Wstępnie znalazłem takie monitory:
    NEC EA223WM
    NEC EA221WMe
    EIZO EV2333W
    EIZO EV2315W
    NEC E223W LED
    EIZO EV2316W
    NEC MultiSync E222W
    NEC V221W LED

    Wszystkie w przedziale 200-300 zł, z minimum 6-miesięczną gwarancją. Czy któryś z nic ma sens kupić?
    Tylko proszę, bez tekstów: "Za 300 zł nie kupisz monitora do obróbki zdjęć" bo doskonale o tym wiem. To ma być monitor do pracy z okazyjnym obrabianiem zdjęć jako funkcja dodatkowa.

    Jeśli mielibyście jakieś inne propozycje, chętnie wysłucham Tylko takie dostępne od ręki, a nie z szukaniem po necie. Najlepiej bezpośrednie linki do ofert.
    Plakietka NEC/EIZO nie ma mocy sprawczej - to wszystko poza EV2333W szroty na TN, nie ma sensu marnować na to 3 stów, bo nie na daje się do fotografii. EV2333 w ostateczności można rozważyć, choć to stara, bieda-VA podświetlana CCFL (świetlówkami), jakością szału nie robi i może już być ostro wypalona.

    U moich sąsiadów mają duże ilości poleasingowych NEC EA244WMi w idealnym stanie - matryca IPS, sprzętowa kalibracja, gwarancja wymiany w razie niezadowolenia, oraz 12mcy gwarancji - ale kosztują 500PLN.

    Jeśli upierasz się przy 3 stówach, lepiej szukaj czegoś IPS-owego DELL/HP/LG, najlepiej z podświetleniem LED a nie CCFL, bo podświetlenie LED jest trwalsze i generuje mniej awarii.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 30-11-2017 o 15:39

  5. #485

    Domyślnie

    Upierać się przy tej kwocie nie upieram, po prostu taki jest budżet Ewentualnie jakby coś było mega wartego, to ze 2 dychy mogę dołożyć.

    Czyli lepiej inne marki z IPS niż te co wymieniłem?

    Z Delli i LG znalazłem:
    DELL P2210
    LG E2210
    DELL 2208
    LG W2242
    Dell P2213
    Dell U2211
    DELL P2212

    Znalazłem też na allegro tego NECa o którym wspomniałeś, ale nie jest powiedziane konkretnie co jest wadą, więc raczej bałbym się go kupić...

  6. #486
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuacje jak szef w małej firmie poprosił mnie o zrobienie stanowiska dla grafika, został tylko na koniec zakup monitora, polecałem mu jakieś tańsze NEC/Eizo 24" ale skończyło się na zakupie w Krakowie poleasingowego złomu za właśnie coś 300zł, to się nie nadaje do niczego.

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Plakietka NEC/EIZO nie ma mocy sprawczej - to wszystko poza EV2333W szroty na TN, nie ma sensu marnować na to 3 stów, bo nie na daje się do fotografii. EV2333 w ostateczności można rozważyć, choć to stara, bieda-VA podświetlana CCFL (świetlówkami), jakością szału nie robi i może już być ostro wypalona.

    U moich sąsiadów mają duże ilości poleasingowych NEC EA244WMi w idealnym stanie - matryca IPS, sprzętowa kalibracja, gwarancja wymiany w razie niezadowolenia, oraz 12mcy gwarancji - ale kosztują 500PLN.

    Jeśli upierasz się przy 3 stówach, lepiej szukaj czegoś IPS-owego DELL/HP/LG, najlepiej z podświetleniem LED a nie CCFL, bo podświetlenie LED jest trwalsze i generuje mniej awarii.
    I warto od nich brać tego neca za 500 do amatorki foto i montażu wideo w premier

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta

    U moich sąsiadów mają duże ilości poleasingowych NEC EA244WMi w idealnym stanie - matryca IPS, sprzętowa kalibracja, gwarancja wymiany w razie niezadowolenia, oraz 12mcy gwarancji - ale kosztują 500PLN.
    Posluchaj kolegi odzaluj te 200 PLN wiecej na sprzet ktory w razie czego mozesz wymienic niz te poleasinowe gowna zajezdzone tak ze szkoda slow...
    Sorry ale dla mnie kupowanie "profesjonalnego" monitora do obróbki zdjęć z budżętem 300 PLN to jest jak kupowanie "kiełbasy" za 0,99/kg
    Chcesz mieć profesjonalnie - to kosztuje. A za 300 PLN to kupisz jakies zajezdzone badziewie ktore wybuchnie CI po podlaczeniu do pradu.
    Pozdrawiam. PIotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeśli upierasz się przy 3 stówach, lepiej szukaj czegoś IPS-owego DELL/HP/LG, najlepiej z podświetleniem LED a nie CCFL, bo podświetlenie LED jest trwalsze i generuje mniej awarii.
    Chyba najlepsza opinia w tym temacie... Aczkolwiek bym nie pożałował dołożenia tych 200 zł bo zapewne jak już kupisz, to zostanie "na dłużej"...

  10. #490

    Domyślnie

    Tylko zapominacie o tym co napisałem, że muszę kupić jakiś monitor do pracy głównie biurowej, a do zdjęć przy okazji. I mam sztywny budżet. Podejrzewam, że i tak prawie każdy z wymienionych przeze mnie monitorów będzie lepszy, od tego co mam teraz (8-letni, niekalibrowalny monitor w laptopie). Więc poprawę jakości i tak zauważę. Gdybym miał te 200 zł więcej pewnie bym dołożył, ale z pustego to i Salomon nie naleje

Strona 49 z 80 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •