Close

Strona 48 z 80 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 798
  1. #471
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Końskie<->Kielce
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam. Takie pytanie do forumowiczów - czy ktoś korzystał z tej oferty na monitory : NEC ColorTuned - piszą, że monitory profesjonalnie skalibrowane do pracy z kolorem. Czy warto rozważyć tą propozycję - jeżeli głownie monitor ma służyć do wszystkiego i dodatkowo do amatorskiej obróbki zdjęć. Wiem jakie są monitory graficzne (mój typ to Cs 240 albo Cs2420 ) - ale pierwszy to jak się spotka używkę a drugi no niestety cena :[ . Więc czy te monitory są czegoś warte ???
    Nikon D7200, D3100, N 18-105 VR, N 35 1.8, SB-700, Fancier WF-531BT, 2xUV .....

  2. #472

    Domyślnie

    EA w wersji ColorTuned to w zamierzeniu konkurencja dla Benq SW, Asusów PA i podobnych. Poprawiam im po prostu linearyzację fabryczną. Oczywiście w żadnym wypadku nie należy zestawiać z EIZO CS ani lepszymi.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #473
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Końskie<->Kielce
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Chciałem zaznaczyć że interesował mnie monitor NEC EA 245 Wmi ( a z Eizo - CS240 lub 2420) - chyba teraz 24 cale to takie minimum - ale nigdzie nie ma o nim recenzji po zrobionej kalibracji. Głównym priorytetem jest to aby można było na nim pracować komfortowo - czyli nie męczył zbytnio moich oczu przy czytaniu, przeglądaniu stron i oglądaniu filmów a przede wszystkim przy obróbce zdjęć . Myślałem też o Eizo CS230 bo akurat mieści się w moim założonym budżecie razem z NEC Ea 245 Wmi.
    Nikon D7200, D3100, N 18-105 VR, N 35 1.8, SB-700, Fancier WF-531BT, 2xUV .....

  4. #474

    Domyślnie

    Przy monitorach pół- i profesjonalnych nie ma w ogóle tematu męczenia oczu. Chodzi o to, że celem istnienia profesjonalnego monitora, jest pokazywanie obrazu tak, jakby był na papierze. Czyli z definicji, nie męczy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #475
    maryna
    Gość

    Domyślnie

    W takiej cenie szału nie będzie, ale można powalczyć z LG 234 na IPS, w mniej więcej tej cenie będzie ok, skończy Ci się kłopot z kątami przy obróbce.

  6. #476

    Domyślnie

    Może komuś tak informacja się przyda. Korzystałem z dwu monitorów siedemnastek Sony i Dell. Na Sony odpowiedni poziom czerni był nie do uzyskania. Zakupiłem NEC EA244 WMI jako monitor podstawowy (cena z wysyłką 504 zł. stan sklepowy) Monitor podłączony wejściem cyfrowym. Kalibracja Spyderem 4 przebiegła bezproblemowo. Uzyskano 100% pokrycie sRGB. Pole uzyskanego wykresu pokrywa częściowo pozostałe dwie przestrzenie. Del uzyskał poziom 97% sRGB. Do potrzeb amatorskich i dla internetu taki zestaw uważam za wystarczający

  7. #477

    Domyślnie

    Była już mowa- pokrycie a jakość odwzorowania to dwie różne sprawy.

  8. #478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Była już mowa- pokrycie a jakość odwzorowania to dwie różne sprawy.
    U mnie na wsi mawiają, że pokrycie to jest wtedy, kiedy się byka do krowy przyprowadzi
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #479
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czasami chodzi o eternit na dachu

  10. #480

    Domyślnie

    Co myślicie o kupowaniu naprawdę tanich - tak do 200zł, zużytych jakichś neców jako monitor dodatkowy (powiedzmy nie do prac wyłącznie graficznych)?

Strona 48 z 80 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •