Close

Strona 4 z 80 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 798
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    Ok. Ale pytałem CZYM ten używany będzie sie rożnił jeżeli chodzi o oglądanie zdjęc. Konkretnie.
    Czym gorszy monitor, to tym gorsze Twoje umiejętności fotograficzne. Czyli jak kupisz tani monitor to robisz "fee" brzydkie zdjęcia

    i jak ktoś tam wyżej napisał, Twój aparat może strzelić focha, bo robisz zdjęcia drogim aparatem, a oglądasz zdjęcia na tanim monitorze .

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czym gorszy monitor, to tym gorsze Twoje umiejętności fotograficzne. Czyli jak kupisz tani monitor to robisz "fee" brzydkie zdjęcia

    i jak ktoś tam wyżej napisał, Twój aparat może strzelić focha, bo robisz zdjęcia drogim aparatem, a oglądasz zdjęcia na tanim monitorze .
    Heh chyba tylko Lena załapała o co chodziło w moim pytaniu, albo jej "kobieca" intuicja albo sformułuję je trafniej. Ten sam model S1921. W roku 2007 bardzo dobrze wg. testów odwzorowywał obrazy statyczne (odświeżanie nie ma tu znaczenia) jak na monitor za 600 dolców. Obecnie kosztuje 300zł. Czym różni się obraz na monitorze S1921 nówka fifka tak jak zjechał z taśmy w 2007 od dzisiejszego używanego z przebiegiem (niby) poniżej 5000h?

  3. #33

    Domyślnie

    Co do wyboru monitora, polecam zapoznać się z artykułem Nasima, który jest dostępny pod tym linkiem. Dużo wyjaśnia...
    Nikon

  4. #34

    Domyślnie

    Inna sprawa, że elektronika w Eizo (która ma także niebagatelne znaczenie) dalej bije na głowę to co można spotkać w monitorach linii domowej. Teraz pytanie jak ma się odwzorowanie kolorów nawet na wypalonych sztukach. Te 5000 godzin to na 100% bajki bo ja niechcący na tym moim Flexscanie wylatałem 15 000.
    Wypijmy za blendy...

  5. #35

    Domyślnie

    No właśnie o to mi chodzi, jak zmienia się obraz na używanych sztukach, tak wytłumaczcie jak chłopu na miedzy, znaczy co się dzieje, ciemniej świeci, kolory się zmieniają czy jak? Zauważyłeś żeby na Twoim po tych 15000h obraz wyglądał inaczej niż wyglądał wcześniej?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    Heh chyba tylko Lena załapała o co chodziło w moim pytaniu, albo jej "kobieca" intuicja albo sformułuję je trafniej. Ten sam model S1921. W roku 2007 bardzo dobrze wg. testów odwzorowywał obrazy statyczne (odświeżanie nie ma tu znaczenia) jak na monitor za 600 dolców. Obecnie kosztuje 300zł. Czym różni się obraz na monitorze S1921 nówka fifka tak jak zjechał z taśmy w 2007 od dzisiejszego używanego z przebiegiem (niby) poniżej 5000h?
    Z niezdrowej ciekawości spytam jak zmienić przebieg na monitorze? jakiś soft serwisowy podobnie jak w korpusach nikona gdzieś wyszedł bokiem, bo chyba nie ma innych możliwości dostępnych dla kowalskiego. Widział ktos ten soft czy tylko tak sobie gdybamy na zasadzie "polak potrafi i w nie takich wozach zmieniamy".
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    No właśnie o to mi chodzi, jak zmienia się obraz na używanych sztukach, tak wytłumaczcie jak chłopu na miedzy, znaczy co się dzieje, ciemniej świeci, kolory się zmieniają czy jak? Zauważyłeś żeby na Twoim po tych 15000h obraz wyglądał inaczej niż wyglądał wcześniej?
    Eizo czy Nec przeznaczone do fotografii, po 15000 godzin pracy, jeżeli nie pracowały przy pełnym podswietleniu , będą dalej bardzo dobrymi monitorami. Jeżeli jednak przepracowały te 15000 godzin na maksymalnym podświetleniu, jak najczęściej jest w korporacjach przy pracach biurowych w jasnych biurach, to monitor praktycznie dogorywa. Ale tego, w jakich warunkach pracował, nie jesteś w stanie się dowiedzieć, możesz to mniej więcej określić bądź na drodze pomiarów, albo też wzrokowo, ale do tej drugiej metody potrzeba trochę wiedzy i doświadczenia. Zamawiając bez oglądania grasz w ciemno, tak jak kupując bez oglądania 10-cio letnie auto. Gra jest warta świeczki o tyle, że za 300 ani za 600 zł na pewno nie kupisz nowego monitora, który nadaje się do obróbki fotek, a z takim używanym jest szansa, należy tylko dobrze wybrać.

    Przy okazji pytanie do tych którzy z przekąsem odnoszą się do potrzeby posiadania do obróbki kolorowych fotografii, monitora oddającego przyzwoicie barwy: Czy ktoś, kto ma upośledzenie prawidłowego widzenia barw może robić kolorowe zdjęcia? Ja myślę, że może , tyle że ja bym jednak takiego fotografa do zrobienia poważniejszej sesji nie zaprosił. Dotyczy to również fotografa, który na własne życzenie pozbawia się prawidłowego rozróżniania kolorów pracując na rozkalibrowanym monitorze lub takim którego skalibrować nie można.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeżeli jednak przepracowały te 15000 godzin na maksymalnym podświetleniu, jak najczęściej jest w korporacjach przy pracach biurowych w jasnych biurach, to monitor praktycznie dogorywa.
    Ale co to znaczy KONKRETNIE, że dogorywa?

  9. #39
    pirat23
    Gość

    Domyślnie

    Kup sobie apple thunderbolt display, na pewno lepszy od zwykłych lcd. Co prawda kosztuje, a za to masz solidny elegancki monitor. A i do tego adapter (przejściówkę) do thunderbolt'a sobie kup.
    Do obróbki zdjęć wydaje się mi że iMaci są najlepsze.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pirat23 Zobacz posta
    Kup sobie apple thunderbolt display, na pewno lepszy od zwykłych lcd. Co prawda kosztuje, a za to masz solidny elegancki monitor. A i do tego adapter (przejściówkę) do thunderbolt'a sobie kup.
    Do obróbki zdjęć wydaje się mi że iMaci są najlepsze.

    Jak ja uwielbiam takie porady na temat.. Szukam samochodu do 10 000zł. Kup se X6 BMW bo najlepsze

    Każdy pisze, że monitor z 15000h to kupa gruzu, ale jeszcze nikt nie wyjaśnił jak to się objawia w codziennym użytkowaniu
    Ostatnio edytowane przez Piotrek B. ; 12-03-2014 o 13:11

Strona 4 z 80 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •