Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta

    Może warto zanim dokonasz nadinterpretacji zapytać "Co Twoim zdaniem znaczy "na szybko"?"
    Co Twoim zdaniem znaczy "na szybko"?
    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Co do znaku wodnego - chętnie powiem co i jak zrobiłem, ale zdarzyło się kiedyś kilka razy, że ktos poprosił o obróbkę a potem czyjąś wrzucił na stronę jako swoją.
    .. i myslisz, ze ktos to by wykorzystal? Powiedz, ze żartujesz

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    no właśnie, co to znaczy "tak na szybko" ? zrobione na odwal się ? na 33% możliwości ? a może właśnie wychodzisz z domu i machnąłeś to w 30 sekund ? jestem pod wielkim wrażeniem zjawiska "zrobione tak na szybko", które tak często występuje na tym forum ...
    Zgodzę się z Tobą, że zdecydowanie zbyt często występuje tutaj na forum to określenie, zwłaszcza przy prezentowaniu i szukaniu komentarzy do własnych zdjęć. Najczęściej piszą o tym ludzie którzy na forum są krótko i ma to chyba na celu, jak napisałeś wcześniej niejako złagodzić ocenę zdjęcia.

    Gdyby autorowi się początek spodobał, mógłbym grzebnąć coś więcej. Jakby napisał hmm, wiesz jest dobrze ale to to i to... no dobra to poprawiam mówię co i jak. A tak przynajmniej wiem, że nie warto.

    To tak jak z klientem - pokazujesz próbkę, podoba się robimy dalej, nie podoba się, robimy co innego albo nie robimy wcale.

    W tym przypadku na szybko znaczyło raczej, że nie grzebałem w psie i nie stosowałem masek i warstw co można by zrobić przy tym zdjęciu. Np robi się kilka warstw, tło, gość, konsola, napisy na "przescieradle" i każde z nich inaczej dopasować szumowo, kolorystycznie, możnaby wygładzić tło (napisy i zagięcia na tym białym czymś). Zrobić DnB

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Nie do końca jednak zrozumiałeś- chodziło na ile można poprawić jakość zdjęcia wogóle a nie na szybko. Pomijam sam kadr. Chodzi o ogólne wyciągnięcie z tego kiepskiego zdjęcia tyle ile się da. Po prostu ciekawiło mnie ile może zdziałać zaawansowany program w rękach doświadczonego użytkownika. Nic więcej. A czemu akurat tą fotkę wybrałem? Bo masa szumu, bo może uda się coś z niedoświetleń wyciągnąć, bo może ostrość da się poprawić, kolory...
    Ok nie zrozumiałem, my bad...

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Jak nie masz czasu to mogłeś odpuścić bo nie chodziło mi o "półśrodki".
    Nie zrozumieliśmy się, patrz wyżej co napisałem do przem 426.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Ten znak wodny to po co? Żebym nie wykorzystał Twojej "lepszej" wersji?
    Tak dokładnie, żebyś nie wykorzystał, żebyś sam zrobił coś takiego albo podobnego uwzględniając uwagi. Dzięki temu nauczysz się i nie będziesz musiał prosić "speców" od obróbki (za którego nie uważam się, żeby była jasność). Chcę w jakiś sposób pomóc Tobie (mogę wyjaśnić co i jak) i innym którzy będą tu w przyszłości zaglądać z podobnymi pytaniami.
    Poza tym, nie wiem kim jesteś i nie znam Cię. Prosisz o duży rozmiar zdjęcia jak do druku 10x15 albo na stronę internetową to nie dziw się, że markuję fotę. Jeżeli Cię to zakuło to wydaje mi się (może mylnie) że jednak coś było na rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Tym się nie musisz przejmować bo chłopakom wyżej lepiej poszło. Przynajmniej wg mojego odbioru całości.
    Są 3 możliwości: albo mówisz to przekornie ze względu na bezsensowną dyskusję w którą się niepotzrebnie wdałem i uraził Cię znak wodny; albo oglądasz to na czymś czego nie można nazwać monitorem; albo masz taki gust i podobają Ci się niedoświetlone foty z ciemnymi twarzami od ściągniętego "highlights" i gdzie praktycznie giną wszystkie szczegóły zdjęcia lub sporo przeżółcone i odbarwione z bordowo czerwonym krzyczącym szumem którego chyba chciałeś uniknąć. No ale o gustach nie będę dyskutował.

    Masz na osłodę (dalej nie grzebałem w PS):

    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  3. #13

    Domyślnie

    Misher, nie spinaj sie bo nie chcialem Cie prowokowac do niczego. Watek zalozylem w jednym celu- chcialem zobaczyc ile mozna uratowac z zaszumionych, niedoswietlonych, przeswietlonych czy ogolnie spapranych fotek majac opanowana edycje zdjec. Ja znam skromne podstawy i bylem ciekaw co potrafia lepsi by ocenic czy jest sens brnac w nauke dalej.
    Odpowiadajac dalej- prosilem o taka rozdzielczosc na jakiej przegladam cyfrowe fotki bo rzadko cos drukuje. Jesli chcialbym wykorzystac ta slaba (jak juz powiedziano) fotke to szybciej wzialbym te wczesniejsze o czym napialem. A jeszcze bardziej nadawala by sie Twoja ostatnia po przycieciu znaku wodnego. Ale nie zrobie tego bo nie jestem oszustem. Swoja droga wyszla Ci ona chyba fajnie. Pisze chyba bo ogladam obecnie na telefonie. I pomimo ze to IPS FHD to jednak troszke ponad 5" nie daje mozliwosci oceny. Zobacze w domu i dam znac.
    Zgodze sie z jeszcze jednym- o gustach sie nie dyskutuje.
    Na koniec dodam, ze Twoja ostatnia fotka pokazala ze jednak potencjal w wyciaganiu jest...

    Edit: nie bede kryl ze Twoja pierwsza fotke odebralem w sposob: "koles pokazuje cos co dupy nie urywa a zabezpiecza sie znakiem wodnym. kto mu takie cos przywlaszczy...". Jak widac z komentarzy nie tylko ja to tak odebralem wiec chyba cos w tym jest. Jakos chlopaki wczesniej nie mieli zadnych problemow. Mysle ze troszke skromnosci w wypowiedziach by nie zaszkodzilo
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 21-02-2014 o 10:59

  4. #14

    Domyślnie

    Nie spinam się, sam myślałem, że się bulwersujesz (niedoskonałości komunikacji internetoej).
    A żebyś był przekonany o moich czystych zamiarach łap duży plik
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  5. #15

    Domyślnie

    Wielkie dzieki ale tak jak wspominalem- dokladniej zerkne w domu. Ze swojej strony mam taka prosbe- jak bedziesz mial kiedys czas (i checi) zrob z tym zdj najwiecej na ile potpotrafisz. Znaki wodne nanies gdzie chcesz, byle tylko nie zaslanialy szczegolow ktore chce ocenic czyli ilosc szumu na czerwonych napisach oraz kurtce, ostrosc twarzy, szczegoly przy konsolecie... Bylbym bardzo wdzieczny.

  6. #16

    Domyślnie

    Ok, ale to po weekendzie. Teraz na prawdę, ciężko będzie mi zrobić coś więcej.
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie ma problemu. A powiedz mi- ile zajela praca przy ostatnim wariancie?

  8. #18

    Domyślnie

    Nie ma to jak się pisze posta z prośbą o coś a później jeszcze ma pretensje
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19

    Domyślnie

    Odnosisz sie do mnie? Takze sprawa wyglada na wyjasniona

  10. #20

    Domyślnie

    Osobiście nie lubię zbyt agresywnej obróbki, po prostu wolę się postarać przy robieniu zdjęcia, tak więc masz ode mnie propozycję:
    i full size:
    http://komeko.strefa.pl/FOTO/D3100/deep.jpg
    a tak naprawdę wolę taką wersję :
    i full size:
    http://komeko.strefa.pl/FOTO/D3100/deep_bw.jpg
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •