Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cepcio Zobacz posta
    Moi mili, czytam wasze "wypowiedzi" i jestem trochę przerażony. Zadałem proste teoretyczne pytanie Czy jest różnica w jakości zdjęć po ustawianiu rozdzielczości L lub M. A zamiast konkretnej, sensownej i profesjonalnej odpowiedzi, wylała się lawina porównań, opisów o bełkocie marketingowym, porównaniach do lat wcześniejszych, opisy o wizytach w MM itp. Czy są tu osoby, które profesjonalnie potrafią odpowiedzieć na pytanie ? Już wiem skąd powiedzenie licz na siebie....

    Nie chcę nikogo obrażać, mówię od razu z góry.
    A jakie masz OSOBISTE zdanie po wykonaniu stosownych prob posiadanym D5300? Widzisz roznice w jakosci?

  2. #42

    Domyślnie

    Po wkonaniu testowych zdjęć - wizualnie lepsze wydaja się być te z większa rozdzielczością. Obecnie wysłałem BODY + Obiektyw do Kalibracji.
    NIKON D5300 + SIGMA 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM

  3. #43

    Domyślnie

    W nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji odnośnie wpływu upychania coraz to większej ilości pikseli na matrycach na efektywną rozdzielczości pokusiłem się o mały, niewiele wnoszący test zwany potocznie OKD by sprawdzić jak niedrogie szkła zachowują się na różnych matrycach. W ruch poszły Sigma 17-50, Tamron 90VC i Nikkor 35/1.8. Zdjęcia z Nikkora ostatecznie nie zamieściłem, bo przez pomyłkę je wyrzuciłem ale różnica choć mniej widoczna również była widoczna. W hołdzie aptecznym skupiłem się na ich ulubionym(poza skrzynką pocztową) motywie. Zdjęcia to oczywiście bardzo małe wycinki całości.

    Sigma 17-50 OS

    Tamron 90VC

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-02-2014 o 13:24

  4. #44

    Domyślnie

    Wyraźnie widać jak pod dobrą matrycą szkło potrafi odżyć .....
    Piękne porównanie . Dzięki.

  5. #45

    Domyślnie

    Weź tu napisz jak dla chłopa małorolnego bo nie wiedzę na tych zdjęciach dużej różnicy, co autor miał na myśli robiąc te porównanie? Chodzi o to że d7100 wypadł słabiej?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolojang Zobacz posta
    Weź tu napisz jak dla chłopa małorolnego bo nie wiedzę na tych zdjęciach dużej różnicy, co autor miał na myśli robiąc te porównanie? Chodzi o to że d7100 wypadł słabiej?
    By nie dokonywać podziałów na Polskę A i B, chłopów małorolnych i noblistów, dzieci, kobiety, mężczyzn i zwierzęta a przede wszystkim dlatego by nie musieć się tłumaczyć wrzuciłem wycinki zamiast opisu. Każdy niech sobie dojdzie do swoich wniosków. Jeśli różnicy nie widać to albo poległem jako testujący albo jej po prostu nie ma, a jeżeli na twoim monitorze D90 wypadł lepiej niż D7100 to tylko się cieszyć bo jest sporo tańszy od tego drugiego Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się własnymi testami, wnioskami, porównaniami. Czekam na nie z wielkim zaciekawieniem. Peace
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-02-2014 o 19:12

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolojang Zobacz posta
    Weź tu napisz jak dla chłopa małorolnego bo nie wiedzę na tych zdjęciach dużej różnicy, co autor miał na myśli robiąc te porównanie? Chodzi o to że d7100 wypadł słabiej?
    To co myślisz, że słabiej, to właśnie tak przewaga.
    Druk na etykietach nie zawsze jest gładki (szczególnie wielokolorowy), a właśnie składa się z takich kropek czy plamek. Jest to wydruk rastrowy. Oko ludzkie ich nie widzi i zlewają się w jednolite kolory, ale na zdjęciach z dobrą matrycą i bardzo dobrym obiektywem już się pojawią.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 24-02-2014 o 19:17
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #48

    Domyślnie

    D7100 wypadł lepiej. Tylko co to ma wspólnego z tematem wątku? Pytanie chyba było o podobne matryce, ale raz z filtrem AA, a raz bez niego?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    D7100 wypadł lepiej. Tylko co to ma wspólnego z tematem wątku?
    No z tematem to niewiele ma wspólnego. Zaznaczyłem, że to nawiązanie do OT który rozpoczął się na pierwszej stronie i zdominował cały wątek. Dopisałem tutaj bo i tu rozpoczęła się dyskusja ale może i lepiej byłoby wydzielić i przenieść lub wywalić w diabły. Płakać nie będę bo teścik i tak zrobiłem dla siebie

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •