Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fuji X-20 czy Fuji XA-1

    Rozważam zakup jednego z dwóch powyższych modeli Fuji, ma być to aparacik z którym nie będę się rozstawał. W sumie jestem już zdecydowany na X-20 w 80% ale zaczyna mnie kusić wymienność optyki w XA-1 ale jednocześnie odstrasza brak wizjera. Rożnica w cenie nie jest aż tak ogromna i jestem w stanie za akceptować jedną i druga kwotę.

    Jakie są wasze opinie na temat jednego i drugiego, który aparacik lepiej się spisuje jako zamiennik lustra.
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście używam X20, może nie jako zamiennika lustra, bo jest na to za słaby, ale jako aparat o przyzwoitej jakości obrazka, który zawsze jest ze mną Wymiennej optyki mi nie żal, obiektyw w X20 jest niezły i zapewnia w miarę uniwersalny zakres ogniskowych (choć mogłoby być ciut szerzej kosztem góry ) Natomiast bez żalu rozstałbym się z wizjerem (optycznym), bo i tak wygodniej mi kadrować za pomocą ekraniku. Może mam za duże dłonie, ale ogromnie niewygodnie jest podnosić takiego malucha do twarzy i jeszcze coś manipulować przy pokrętłach. Możesz sobie też przeczytać post, który napisałem po miesiącu używania X20 - http://ladaco.blogspot.com/2014/01/f...refleksje.html

    Niestety, nie mogę porównać wrażeń z innymi modelami Fuji poza X10, ale tu różnice są pomijalnie małe, więc nie ma co.

  3. #3

    Domyślnie

    X20 kupiłem teściowi. Aparat jak na kompakt jest bardzo dobry i ma wszystko, co trzeba.
    Sam mam fuji z wymienną optyką, też ma wszystko
    Pytanie co wolisz - mały kompakt mieszczący się w kieszeni, czy trochę lepszy system w torbie.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundrum Zobacz posta
    X20 ...mały kompakt mieszczący się w kieszeni,.
    To by było fajnie, ale ta kieszeń musi być duża. Ja kiedyś się czaiłem na X10 (gabaryty podobne do X20) i gdyby był taki kieszonkowy to bym go chyba kupił.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    No ja właśnie trafiłem ostatnio na półkę, gdzie obok siebie leżały x20, xz2, rx100. Przy takim bezpośrednim porównaniu nie mam już żadnych wątpliwości. Do kieszeni tylko rx100, zaś x20 lub xz2 są super, ale do kieszeni tak łatwo nie wejdą. Posiadany nex jest niewiele większy, lub jak to ktoś inny powie mniej poręczny.

    Stara rada MariuszaJ obowiązuje. Zobaczysz, zrozumiesz. Jacek masz rację. Osobiście wolałbym dopłacić 500pln do xz2 i wziąć rx100 mk1.
    .

  6. #6

    Domyślnie

    X20 mieści mi się do kieszeni, ale jest to kieszeń kurtki (niestety) Na wiosnę chyba przeproszę się z futerałem albo dokupię małą kaburę na niego, bo na pewno do kieszeni spodni lub koszuli nie wejdzie (no, chyba że ktoś non stop chodzi w bojówkach i nie boi się trzymać aparatu na wysokości kolan )

  7. #7

    Domyślnie

    W zimie niema problemu mam pojemne kieszenie w kurtkach a w lecie zawsze sobie może powisieć na szyi i jej nie urwie po godzinie jak to ma się z lustrem. No jest jeszcze jeden minus zawsze w drugiej kieszeni trzeba mieć jakąś zapasową baterię
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tol2di Zobacz posta
    No jest jeszcze jeden minus zawsze w drugiej kieszeni trzeba mieć jakąś zapasową baterię
    Albo i kilka

  9. #9
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Co do noszenia w kieszeni macie rację. Zimą nie ma problemu. Do kurtki mieści mi się również nex, latem noszę go na ramieniu lub jakiejś małej torbie, czyli w miarę podobnie.

    Co do noszenia w kieszeni latem, staram się mieć jak najmniej, żeby nie mieć spodni wypchanych, bo jest to niewygodne. Ale...

    Rx100 jest na serio malutki w tym porównaniu. Opadła mi kopara jak zobaczyłem xz2 na którego się napaliłem jak szczerbaty na suchary, toż to jest cegła. X20 przy rozmiarze posiadanej matrycy jest bardziej do przełknięcia, ale i tak nie jest taki malutki jak rx. Dlatego proponuję tylko rozważyć rx'a, bo różnica w cenie nie jest chyba taka znacząca.
    .

  10. #10

    Domyślnie

    Nie no rx jest już za mały wolę odrobinę większy aparacik, i X-20 gabarytowo mi odpowiada .
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •