Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80
  1. #1

    Domyślnie Komp sam sie wylacza albo resetuje...

    Pomóżcie mi proszę zdiagnozować przyczynę, dlaczego komputer sam mi się potrafi wyłączyć albo zresetować.
    Często mam problem z włączeniem go, muszę kilka-kilkanaście razy wciskać power. Czasem po wciśnięciu powera
    jakby zaczynał się uruchamiać (przez 0,5 sekundy, zapalają się diody) i pstryk, wyłączony...

    Na pierwszy ogień chyba zmienię zasilacz (mam obudowę chiefteca, kupiona razem z zasilaczem kuuupe lat temu).

    Konfiguracja kompa to:
    Intel i5 750 @ 2,67GHz
    płyta Asus p7p55d LE
    dysk systemowy ssd kingston SVP200s3 120GB
    dysk HDD Samsung HD502HJ (500GB)
    karta graficzna to zabytek radeon jakis prosty (everest pokazuje ja jako ATI radeon X300/x550/x1050 series).

    Jeśli też obstawiacie zasilacz to dajcie znać jaki dobry, cichy i w rozsądnej cenie kupić, żeby posłużył następne kilka ładnych lat.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  2. #2

    Domyślnie

    Zasilacz na 99%

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    Jeśli też obstawiacie zasilacz to dajcie znać jaki dobry, cichy i w rozsądnej cenie kupić, żeby posłużył następne kilka ładnych lat.
    SilentiumPC robi bardzo dobre zasilacze.

    Kup ten:
    http://www.silentiumpc.com/vero-l1-5...plus-standard/
    lub ten:
    http://www.silentiumpc.com/deus-g1-500w-80plus-bronze/
    Ostatnio edytowane przez Jacek Q ; 27-01-2014 o 00:11
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  4. #4

    Domyślnie

    sote, sprawdz pamiec RAM i sprobuj uruchomic komputer tylko na jednej pamieci, albo jak masz mozliwosc to na jakies innej nowej pamieci, czy sytuacja bedzie sie powtarzac? I przeczysc je.
    Ja bym Ci poradzila jeszcze wyciagnac ram, karte pamieci, dyski, wszystko i podpiac jeszcze raz od nowa, jak ja mialam kiedys podobny problem, to po odpieciu wszystkiego i zlozenia problem znikl na jakis czas, jednak potem sie powtorzylo i problem robil 1 dodany w miedzyczasie RAM, po wyciagnieciu go, spokoj.

    przez 0,5 sekundy, zapalają się diody) i pstryk, wyłączony...
    Przypominam sobie ze identycznie mialam. Mozesz nawet sprawdzic forum, bo tez o tym tu pisalam.

    aha, a masz ten "bip", przy wlaczeniu komputera?
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 27-01-2014 o 00:35
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Zasilacz na 99%
    Ewentualnie płyta, choć chyba jeszcze za wcześnie na tego Asusa.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie pierwsze problemy z zasilaczem zaczynały się właśnie od niespodziewanych restartów komputera...

    Co do wyboru zasilacza to polecam zasilacze firmy Corsair. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od potrzeb i zasobności portfela.
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli masz możliwość sprawdzenia z innym zasilaczem to sprawdź będzie wiadomo czy to wina zasilacza.
    Popatrz też na kondensatory sekcji zasilana na płycie głównej czy nie są "spuchnięte", wybrzuszone.
    Sprawdź też temperatury procesora (np Core Temp) - może pogorszyły się właściwości pasty termoprzewodzącej i trzeba ją wymienić lub poprawić mocowanie coolera.
    Sprawdź też czy wentylator w zasilaczu działa tzn. czy wyciąga powietrze z zasilacza (czasem się kręci lecz na tyle wolno, że wydajność zerowa).
    Na pewno nie zaszkodzi sprawdzenie pamięci i ponowne podłączenie dysków.
    Na koniec pytanie czy procesor jest "podkręcony" bo i5 750 to wedzięczny obiekt do overclockingu.
    Generalnie te objawy wskazują na problemy z sekcją zasilania lub przegrzewania ale na odległość to można tylko "strzelać".
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  8. #8

    Domyślnie

    Popatrz też na kondensatory sekcji zasilana na płycie głównej czy nie są "spuchnięte", wybrzuszone.
    To można sobie darować. W nowych płytach są stosowane inne, dużo lepsze kondensatory polimerowe.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Wg mnie zasilacz, przegrzewanie się procka, kondensatory w okolicy procka, uszkodzona pamięć, zwarcie na ścieżkach płyty głównej (raz byłem świadkiem, gdy komp robił fochy przy uruchamianiu się do momentu, w którym płyta główna została wyczyszczona z kurzu, potem jak ręką odjął). Dobrze też by było przeczyścić zasilacz z kurzu.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  10. #10

    Domyślnie

    A może padłeś ofiarą tego wirusa http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,...?ticaid=11218a
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •