Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie AF Micro Nikkor 60mm f/2.8D

    Czy ktoś ma dostęp do serwisówki (listy części) tego obiektywu, albo ma jakieś doświadczenia z nim związane? Ciężko chodzi pierścień AF. Szkło było na przeglądzie w serwisach niezależnych, Nikon po oględzinach stwierdził, że nie będzie tam nawet zaglądał bo od kilku lat nie serwisują tego sprzętu i amen. Postanowiłem sam zajrzeć do środka. Rozebrałem do ostatniej śrubki, wyczyściłem prowadnice, ślizgi, ładnie poskręcałem i... niestety bez zauważalnej poprawy. Co gorsze, pojedyncze tubusy współpracują ze sobą idealnie, dopiero złożenie w całość powoduje znaczny opór. Powoli kończą mi się pomysły. Oryginalnie był tam jakiś smar. Zastanawiam się czy smar litowy mógłby trochę pomóc, ale jakbym miał jeszcze raz go rozkręcać to już zastanawianie nad smarem mi przechodzi

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie był to smar silikonowy.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale był koloru szarego, a powierzchnie styku tak samo jak ślizgi nie wyglądają na zużyte.

  4. #4

    Domyślnie

    To specjalny smar Nikona do tego typu elementów. W zależności od współpracujących powierzchni (alu/alu, alu/stal teflon/tefon) używane są różne smary.
    Jesli chcesz - mogę powalczyć z twoim obiektywem.
    Gdyby co - pisz na P.W.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5

    Domyślnie

    Wysyłaj śmiało do Marcina.
    Co do smarowania, to same tuleje raczej pracująna sucho, a smar działa jak klej i powoduje opory. Smaruje się wtedy, gdy powierzchnia styku jest mała.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Spoko, dzięki Panowie za przychylność Niestety szkło jest w delikatnie mówiąc przechodzonym stanie (ciężko chodzący AF i pęknięty pierścień A/M, uszkodzony flex - jedna ścieżka przerwana, muszę poszukać kogoś z odpowiednią lutownicą), nawet chciałem je tu sprzedać na giełdzie komuś na części, bo straciłem wiarę, że może z niego jeszcze coś być, ale zaraz potem pomyślałem, że zajrzę do środka (po powrocie od Nikona). Niezłe bagno, ale lubię beznadziejne przypadki :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •