Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 500

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Ja jednak uznałbym ze jasne 35 do ślubów to jest „must have”, w ciemnym kościele zejście z 2.8 do 1.4 a tym samym z iso 6400 do iso 1600 lub z 12 800 na 3200 ma bardzo duży wpływ na jakość.

    Wolałbym tez kupić 3x quadralie stroboss 60 niż jedna 910.
    Z 3 lampami na sali to już można nieźle pokombinować. A jak nawali to masz zapas. Ja używam i sobie chwale.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Jasne że zamiast jednej SB można kupić jakieś steobosy, można też zamiast SB kupić 100 latarek w kastoramie dla mnie nawet same Metzy nie są tak dobre jak SB (a Metz miałem kilka). Jedna dobra, główna lampa to podstawa, a takie lampy to SB. Druga sprawa, czy te lampy na sali weselnej będziecie przyjeżdżać przed ślubem i je rozstawiać je wcześniej, żeby były juz gotowe na wejściu do sali, no i widzieliście na weselu co potrafią robić goście, a w szczególności dzieci ze sprzętem muzyków, czy DJ ? DJ bezustannie tego pilnuję, Wam też będzie się chciało tego pilnować przez całą imprezę. Ja mam 4 lampy, też kiedyś twierdziłem że będę ustawiał sobie takie oświetlenie, ale raz , może dwa razy tego spróbowałem i odechciało mi się ... Stałki jasne , oczywiście że będą lepsze, ale pd warunkiem że ma się dwa body i zestaw stałek

    Poza tym śluby śluby śluby, widzieliście co się teraz dzieje na grupach fb typu "szukamy fotografa na ślub" pod jedno ogłoszenie od pary, pojawiają się setki ofert od "fotografów". Dosłownie setki setki początkujących fotografów na jedno ogłoszenie, rzucają się tak że w kilka minut jest masa rzuconych fanpejzdzy, blogów itp. Ja już się śmieje że niedługo będą musieli się wybijać, mordować, żeby zdobyć te jedną parę. Generalnie sam jestem przerażony. Mało tego, u mnie już 3 osoby w rodzinie kupili sprzęt i mnie cisną pytaniami, obudzili sie pewnego dnia i stwierdzili że rzucają pracę na etat i zostają fotografami ślubnymi a nie są w mowię, kazdy z osobna sobie tak stwierdził, poprostu kupili lustrzanki ... Wiec lepiej kupować sprzęt do hobby, dla siebie, a nie pod śluby, a pod śluby na początek to kupić sobie kalacha, lub jakiegoś shotgana, żeby najpierw wybić tysiące takich osób z aparatami, żeby móc się przez nic przebić ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 27-02-2018 o 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •