Close

Strona 46 z 50 PierwszyPierwszy ... 364445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 500
  1. #451

    Domyślnie

    Standardy to raz, a dwa, jak ktoś się nie zna super na fotografii - w tym wypadku jeśli państwo młodzi nigdy nie mieli styczności z profesjonalną fotografią - to będą zachwyceni zdjęciami i nie ogarną, że mogłyby być lepsze. Też na ślubie bardziej chodzi o emocje, im się będzie podobać, kiedy fotograf uchwyci te podniosłe chwile, tak mi się wydaje, a jakość jest na 2 miejscu. No i też jest grupa klientów, którzy niestety na tego typu okazje preferują kiczowate zdjęcia.

  2. #452

    Domyślnie

    Witam szanowne grono po dłuższej przerwie (tak długiej że login zapomniałem nawet :P )
    Planuję w przyszłym tygodniu zakupić trochę sprzętu, fotografuję prawie 10 lat z małą przerwą i trochę się sprzętowo zasiedziałem. Robię generalnie reportaż i "okolicznościaki". Macie jakieś doświadczenie z zakupem sprzętu za większą kwotę (około 18-20 k) i jakimś rabatem lub jakimiś gratisami od sklepów czy to internetowych czy stacjonarnych? Dopowiem że zaszedłem do fotojokera bo mam pod nosem to myślałem, że gość mnie śmiechem zabije na pytanie o rabat. Może internet już wycisnął tak ceny że faktycznie nie ma z czego ( aczkolwiek w fotojokerze nawet 750 zł "wymień stare na nowe" nie dają.

    Korzystając podpytam jeszcze ślubniaków jakich lamp używacie ? Szukam czegoś pod nowy zestaw: planuje D750, T24-70mm 2,8 G2, 35mm 1,8, Samyang 8 mm f/3.5 może coś tu dorzucę jeszcze.

    Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź

  3. #453
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jedź do Szwajcarii na zakupy, serio
    Nasze sieciówki foto to kpina, zaglądnij z konkretnymi zapytaniami do euro rtv, można sporo wynegocjować bo obsługa kontaktuje się z managerem i dają ciekawe zniżki.

  4. #454

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jedź do Szwajcarii na zakupy, serio
    Nasze sieciówki foto to kpina, zaglądnij z konkretnymi zapytaniami do euro rtv, można sporo wynegocjować bo obsługa kontaktuje się z managerem i dają ciekawe zniżki.
    Faktycznie, Na szybko
    - D750 za 6200 tys
    - T 24-70 2,8 G2 4600
    to juz 2k taniej
    i jeszcze do tego jakieś bonusy dają na zakupy
    Ceny z mediamarkt

  5. #455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Benzo Zobacz posta
    Samyang 8 mm f/3.5
    Ale wiesz że to rybka DX?

    Może jeszcze jakąś lampę dorzuć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #456

    Domyślnie

    Tak wiem, myślałem założyć to tylko na D90 (ale się waham) Właśnie pisałem z myślą o doradzeniu w temacie lampy. SB-700? a może w tej cenie ze 2 sztuki YN-685? plus jakiś wyzwalacz RF-605 ?

  7. #457

    Domyślnie

    Jak chcesz YN685, to jako wyzwalacz lepiej 622TX. Będzie zdalna kontrola + przeniesienie TTL, nie samo wyzwolenie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #458

    Domyślnie

    YN są spoko lampami. Mam kilka różnych modeli. Nigdy nie zabieraj jednej, bo niestety czasami potrafi zamarudzić i warto mieć coś innego jako zapas
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  9. #459

    Domyślnie

    Masz rację, wezmę YN622N-TX i chyba ze dwie sztuki Yongnuo YN-685 powinno grac? ew. coś innego polecacie?

  10. #460

    Domyślnie

    Zakupy w Szwajcarii rzeczywiście taniej, ale jak masz działalność i chcesz wciągnąć w koszty to taniej nie będzie bo trzeba doliczyć 23% VAT.
    Polskie sklepy też dają rabaty, ale nie żadne sieciówki. Możesz zobaczyć w notopstryk.pl lub accord-foto.pl - kilka lat temu jak kupowałem to oba sklepy miały jedne z lepszych cen, a do tego jeszcze dawali rabat. Ostatecznie kupiłem w notopstryk, mimo mniejszego rabatu, ale znacznie bliżej mi do Wrocławia.


    Co do lamp - YN-685 są całkiem fajne, ale zawsze jedna na zapas (z resztą przy lampach Nikona też dobrze mieć zapas, bo też zdarza się im zastrajkować). No i cena lamp Nikona - SB-700 droższa od YN-685, a dużo słabsza i mniej funkcji, a SB-5000 ma cenę z kosmosu. Jedynie musisz pamiętać, że lampy YN nie mają iTTL-BL, mają tylko "czysty" iTTL.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 46 z 50 PierwszyPierwszy ... 364445464748 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •