Close

Strona 5 z 50 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 500
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nigel Zobacz posta
    Tyle, ze pozniej ciezko to precyzyjnie wyliczyc w biznesplanie i harmonogramie zakupow - wiec i trudniej o kase wlasnie na marketingowe dzialania.

    Dlaczego trudno? Pytasz o ofertę kilku firm od www i pozycjonowania i masz czarno na białym co i za ile. Wiem, bo sam mam umowę z firmą pozycjonującą (inna branża) i są to wyraźne stawki i sztywny cennik. Wizytówki, foldery też są z cennikami wyraźnymi. Co z tego, że nakupisz sprzętu, to klienta znaleźć nie pomoże. Chyba, że chodzi tylko o to, żeby przecipieć 2 lata na małym zusie i potem zamknąć działalność i mieć sprzęt
    Ostatnio edytowane przez orelob ; 22-01-2014 o 12:45

  2. #42

    Domyślnie

    To inaczej, bo zbyt duzo skrot myslowy zrobilem i troche nie tak to napisalem
    Ciezko dostac kase, na dzialanie promocyjnie, i przynajmniej u mnie tak bylo, ze moga stanowic one tylko maly procent kwoty dotacji.
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  3. #43

    Domyślnie

    @orelob nie chodzi o to ale wychodzę z założenia, że prędzej znajdę kilka stów na te ulotki, banery itp niż 5k na obiektyw... dlatego wolę dotację wykorzystać na rzeczy, na które nie będę sobie mógł szybko pozwolić - myślałem o 85 1.8G ale powiem szczerze, że obecnie mam Samyanga i dość często wykorzystuję przysłonę 1.4 czy 1.6, no chyba, że kupiłbym 1.8G dla AF a SY trzymałbym dla obrazka

    @nigel zgadza się nie mogą przekraczać 5% kwoty dotacji
    12 14 28 35 85

  4. #44

    Domyślnie

    No jak na marketing nie możesz przeznaczyć więcej niż 5% to faktycznie nie ma o czym mówić. Zapewniam cię, że dobra strona i pozycjonowanie na konkurencyjne frazy (bo po co ci strona jak jej nie widać w sieci) to dużo większy wydatek niż parę stówek Ale w tej sytuacji nie ma o czym gadać, kupuj tak dobry sprzęt na jaki masz kasę..

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orelob Zobacz posta
    Gripa też bym nie brał, po co? Ja bym wziął 2 dodatkowe baterie i styka spokojnie. Szybkostrzelność poprawisz? Co z tego jak bufor nieduży Lepiej zainwestować w naprawdę szybkie karty a te też swoje kosztują..
    Dodatkowe aku i szybkostrzelność to akurat imo mało istotne zalety gripa. Ważniejsze jest wygodne trzymanie - po pół dnia bez gripa ręka by mi odpadła, cholernie nie wygodnie, zwłaszcza jak założysz dłuższe cięższe szkło i/lub lampe.

  6. #46

    Domyślnie

    To już najlepiej sprawdzić na sobie, jednemu odpadnie bez gripa a drugi będzie chwalił lekkość i kompaktowość takiego zestawu D610 + 35 + 85, robi na zastanym i grip to mu potrzebny jak kwiatek w klapie marynarki.

  7. #47

    Domyślnie

    Generalnie już przy D90 grip dał mi tyle, że jak go przykręciłem tak już został - jest o niebo wygodniej! Dlatego jak tylko zostanie kasa to grip być musi (ale traktuje to na zasadzie "jak zostanie kasa")
    12 14 28 35 85

  8. #48

    Domyślnie

    Sęk w tym, że nie jak zostanie - bo Ty to musisz przewidziec w harmonogramie zakupów.
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Generalnie już przy D90 grip dał mi tyle, że jak go przykręciłem tak już został - jest o niebo wygodniej! Dlatego jak tylko zostanie kasa to grip być musi (ale traktuje to na zasadzie "jak zostanie kasa")
    I tu wychodzi owa "ergonomia" D90 (czy większych i cięższych body), o którą całkiem niedawno było tyle hałasu w jednym z wątków. Wg. niektórych nawet waga D4 nie miała żadnego znaczenia przy długim foceniu a tu proszę znacznie lżejszy D90 może dać się jednak w kość i trzymanie go nie jest wygodne (czytaj nie jest ergonomiczne). Hmm... jak widać grip przy dłuższych imprezach to podstawa...
    Nikon

  10. #50

    Domyślnie

    Grip daje mi też jeszcze jedną ważną "funkcję". Nie mając gripa czasem zdarzyło mi się przeoczenie (że pada bateria) i uciekało mi coś co mogłem sfotografować. Oczywiście nie mówię tu o kluczowych momentach ale jednak wymiana trwa chwilę, przez którą skupiamy się wyłącznie na aparacie a nie na ty co dzieje się dookoła... Odkąd mam gripa coś takiego miejsca nie miało bo aparat przełączy się na drugą baterię i po sprawie Może to być dla niektórych śmieszne ale dla mnie to np duży plus. Jeśli chodzi o zwiększenie szybkostrzelności to krótko pisząc mam to gdzieś

    EDYTA:
    @nigel chodzi oczywiście o to, że jak zostanie przy planowaniu
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 22-01-2014 o 16:20
    12 14 28 35 85

Strona 5 z 50 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •