Close

Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 500
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    za 3000 możesz mieć eizo CS 2420, z Adobe rgb, świetny monitor.
    To w takim razie jak podsumować jakość proponowanego Neca? Kapitalny? Rewelacyjny? W końcu to zupełnie inna liga...

  2. #482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To w takim razie jak podsumować jakość proponowanego Neca? Kapitalny? Rewelacyjny? W końcu to zupełnie inna liga...
    Nie wiem, możliwe. Tylko trzeba się zastanowić co jest w nim lepszego i czy to coś jest warte takiej dopłaty, oba mają. Jeżeli ktoś szuka monitora Adobe rgb trzymającego parametry itp to CS 2420 uważam jest zupełnie wystarczający, tym bardziej, że 16:10 to bardziej "fotograficzna" proporcja niż 16:9.. Jeżeli ktoś naprawdę widzi (a nie przeczyta) różnicę i wartość dodaną w tym drugim to dopłaci 30% więcej. Tylko ktoś, kto ową różnice widzi to chyba nie ma takich dylematów NEC to świetny sprzęt i porównując parametryczne tę samą pułkę to za te same parametry eizo policzy sobie raczej sporo więcej.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #483

    Domyślnie

    Nie robię ślubów, więc proszę o korektę jak się bym gdzieś mylił .
    1.Monitor warto kupić od razu dobry. Ja używam Eizo CG2420 i spokojnie mogę go polecić. Nie wiem jakie parametry ma NEC wiec nie nakłaniam do żadnego z nich. Zdjęcia ślubne chyba są najczęściej drukowane, wiec warto wiedzieć jak będą wyglądały jeszcze przed drukiem.
    2 Aparat. Jako użytkownik D810 polecę Ci D750, albo D4.
    3. Obiektywy. Stałki na jedno body to trudna sprawa. Przyda się pas i może szelki. Polecam polską firmę Reporter. Bardzo dobra jakość i wszystko można kupić na części. Każdą spinkę itp.
    4. Lampy. Ja mimo wszystko polecam kupić YN o ile kupisz dwie. Mam ich kilka i są zawodne, co musisz mieć na uwadze. Ale są tanie, naja wbudowany nadajnik i TTL (w tych lepszych). Mając dwie jak jedna wysiądzie to zawsze druga zostaje. A w plenerze za dnia jedna lampa to za mała moc i szybko się nagrzeje. Warto mieć dwie. SB są bardziej niezawodne, ale kupisz w tej cenie jedną (co prawda masz drugą) i zabawa w nadajniki. To zawsze komplikuje.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tak jak koledzy pisali. Jeśli masz w planach zacząć na jedno body to D750 + jakiś 24-75 wystarczy Ci spokojnie. Ale tak jak @madebyzosiek napisał dorzuć sobie do dobrej lampy, chociaż już D910 nigdzie używanej nie dostaniesz. Jeśli chcesz inwestować w stalki to wyłącznie mając dwa body, w innym wypadku strasznie nie wygodne jest i będą Ci uciekać dobre kadry. Pamiętaj że jak kupisz sobie jedno body i zaczniesz mieć pierwsze śluby, a nie będziesz miał zapasowego body to staraj się pożyczać od kogoś. Bo złapać na początek opinie że coś siadło na ślubie i nie miało się zapasowego sprzętu to strzał kolano przy starcie, a start z tego wszystkiego jest najtrudniejszy, i nikt nie chciałby mieć na początku takiej opinii. Ja jak nie miałem drugiego body i przesiadałem się do Nikona i nie było kasy na drugi aparat, to pożyczałem od kolegi Canona na każdy ślub za jakiegoś czteropaka, nie chciał za bardzo pożyczać, ale dogadaliśmy się że odpowiadam za jego sprzęt w 100% i że nie będzie używany, będzie leżał w torbie tylko na w razie awarii mojego i się na ten sposób godził

    Ja jednak uznałbym ze jasne 35 do ślubów to jest „must have”, w ciemnym kościele zejście z 2.8 do 1.4 a tym samym z iso 6400 do iso 1600 lub z 12 800 na 3200 ma bardzo duży wpływ na jakość.

    Wolałbym tez kupić 3x quadralie stroboss 60 niż jedna 910.
    Z 3 lampami na sali to już można nieźle pokombinować. A jak nawali to masz zapas. Ja używam i sobie chwale.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Dokładnie, ale trzeba mieć szczęście. Ja nabyłem 910 w stanie idealnym wizualnie i technicznie za 900 zł, miałem szczęście Co do monitora to za 3000 możesz mieć eizo CS 2420, z Adobe rgb, świetny monitor.
    Na co mu Adobe RGB?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  6. #486

    Domyślnie

    A jak wy używacie tych trzech lamp na sali? Rozstawiacie na statywach? Nie boicie się, że ktoś to przewróci?

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Nie boicie się, że ktoś to przewróci?
    Zdarzało mi się rozstawiać lampy na różnych balach czy innych iwentach i mi to do głowy nie przyszło. Określiłbym to jako ryzyko zawodowe.

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A jak wy używacie tych trzech lamp na sali? Rozstawiacie na statywach? Nie boicie się, że ktoś to przewróci?
    Tak rozstawiam po kątach na statywach lub czasem obok kolumny lub orkiestry, zdarzyło mi się postawić na kolumnie, bez statywu. Na statywach mam lampy manualne godox TT 600 kompatybilne z quadralite, ryzyko niewielkie bo lampa kosztowała około 300 pln nowa, sprawdza się świetnie.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #489

  10. #490

    Domyślnie

    Różnie w zależności od sali, albo w sufit albo w ścianę albo goła lampa na wprost, albo z jakimś małym softboksem. Nie ma jednego przepisu na błyskanie.

Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •