Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849
Pokaż wyniki od 481 do 484 z 484

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    za 3000 możesz mieć eizo CS 2420, z Adobe rgb, świetny monitor.
    To w takim razie jak podsumować jakość proponowanego Neca? Kapitalny? Rewelacyjny? W końcu to zupełnie inna liga...
    D3 & D700 | 50/1.8 | 16-35/4 l 24-70/2.8 | 70-200/2.8 | 200-500/5.6 | SB-910 | YN-468 II | YN-568 EX | Fotopro MGA-684 + 62Q
    Lowepro Whistler BP 350 AW, Flipside Sport 15AW, Photo Sport 200AW II | Camrock X60 Tank | RS Dual X Promax Steroids | zawsze przy sobie Lumia 1520

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To w takim razie jak podsumować jakość proponowanego Neca? Kapitalny? Rewelacyjny? W końcu to zupełnie inna liga...
    Nie wiem, możliwe. Tylko trzeba się zastanowić co jest w nim lepszego i czy to coś jest warte takiej dopłaty, oba mają. Jeżeli ktoś szuka monitora Adobe rgb trzymającego parametry itp to CS 2420 uważam jest zupełnie wystarczający, tym bardziej, że 16:10 to bardziej "fotograficzna" proporcja niż 16:9.. Jeżeli ktoś naprawdę widzi (a nie przeczyta) różnicę i wartość dodaną w tym drugim to dopłaci 30% więcej. Tylko ktoś, kto ową różnice widzi to chyba nie ma takich dylematów NEC to świetny sprzęt i porównując parametryczne tę samą pułkę to za te same parametry eizo policzy sobie raczej sporo więcej.
    Puszka + T 24-70 VC + N 35 1.8 ED + T 85 1.8 VC + T 70-200 VC G2 + TC 2x

Domyślnie

Nie robię ślubów, więc proszę o korektę jak się bym gdzieś mylił .
    1.Monitor warto kupić od razu dobry. Ja używam Eizo CG2420 i spokojnie mogę go polecić. Nie wiem jakie parametry ma NEC wiec nie nakłaniam do żadnego z nich. Zdjęcia ślubne chyba są najczęściej drukowane, wiec warto wiedzieć jak będą wyglądały jeszcze przed drukiem.
    2 Aparat. Jako użytkownik D810 polecę Ci D750, albo D4.
    3. Obiektywy. Stałki na jedno body to trudna sprawa. Przyda się pas i może szelki. Polecam polską firmę Reporter. Bardzo dobra jakość i wszystko można kupić na części. Każdą spinkę itp.
    4. Lampy. Ja mimo wszystko polecam kupić YN o ile kupisz dwie. Mam ich kilka i są zawodne, co musisz mieć na uwadze. Ale są tanie, naja wbudowany nadajnik i TTL (w tych lepszych). Mając dwie jak jedna wysiądzie to zawsze druga zostaje. A w plenerze za dnia jedna lampa to za mała moc i szybko się nagrzeje. Warto mieć dwie. SB są bardziej niezawodne, ale kupisz w tej cenie jedną (co prawda masz drugą) i zabawa w nadajniki. To zawsze komplikuje.
    D810, Nikory 14-24,24-70,70-200, Sigma 85/1.4, www.krzysztofkozicki.pl

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Pabianice k/Lodzi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tak jak koledzy pisali. Jeśli masz w planach zacząć na jedno body to D750 + jakiś 24-75 wystarczy Ci spokojnie. Ale tak jak @madebyzosiek napisał dorzuć sobie do dobrej lampy, chociaż już D910 nigdzie używanej nie dostaniesz. Jeśli chcesz inwestować w stalki to wyłącznie mając dwa body, w innym wypadku strasznie nie wygodne jest i będą Ci uciekać dobre kadry. Pamiętaj że jak kupisz sobie jedno body i zaczniesz mieć pierwsze śluby, a nie będziesz miał zapasowego body to staraj się pożyczać od kogoś. Bo złapać na początek opinie że coś siadło na ślubie i nie miało się zapasowego sprzętu to strzał kolano przy starcie, a start z tego wszystkiego jest najtrudniejszy, i nikt nie chciałby mieć na początku takiej opinii. Ja jak nie miałem drugiego body i przesiadałem się do Nikona i nie było kasy na drugi aparat, to pożyczałem od kolegi Canona na każdy ślub za jakiegoś czteropaka, nie chciał za bardzo pożyczać, ale dogadaliśmy się że odpowiadam za jego sprzęt w 100% i że nie będzie używany, będzie leżał w torbie tylko na w razie awarii mojego i się na ten sposób godził

Ja jednak uznałbym ze jasne 35 do ślubów to jest „must have”, w ciemnym kościele zejście z 2.8 do 1.4 a tym samym z iso 6400 do iso 1600 lub z 12 800 na 3200 ma bardzo duży wpływ na jakość.

Wolałbym tez kupić 3x quadralie stroboss 60 niż jedna 910.
    Z 3 lampami na sali to już można nieźle pokombinować. A jak nawali to masz zapas. Ja używam i sobie chwale.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849

Uprawnienia umieszczania postów