Close

Strona 37 z 50 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 500
  1. #361
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    nie mogę już edytować więc dodam jeszcze, w temacie wcześniej omawianego kompletu sprzętu..

    Dziś robiłem ten plener z młodymi, którzy chcieli motocykl w kadrach więc żeby go fajnie złapać to musiałem zapiać 18-105 i na szerokim końcu porobiłem trochę zdjęć i chyba te 18mm mnie w pełni zadowalało do takich klatek (choć ciekawe jak by było na czymś jeszcze szerszym), a to na DXie daje 27mm, a że będę zamawiał 28 1.8G to chyba obejdę się dłużej bez jakiegoś ultra szerokiego szkła A optycznie 28 zdaje się być spoko.

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Panowie, mówienie że sprzęt to mało istotna rzecz lub wręcz nieistotna w temacie ślubów to lekka przesada. Takim piewcom proponuję iść i ogranąć tak ważną imprezę jak ślub D3100 z kitowym N18-55 i wtedy zobaczyć, czy sprzęt nie jest tu ważny. Osobiśce wolałbym wziąć fotografa mającego D3 aniżeli D3100.
    Jaka wielka strata dla starszych pokoleń, że gdy nie było D4, 5DMKII i innych wynalazków a tylko Pracktica MTL i ORWO Color Nc 19 nikt wtedy nie robił zdjęć ze ślubów. A do tego Pentaconem SIX TL gdzie na jednej rolce filmu można było zrobić aż 12 zdjęć to fotografowałem tylko martwą naturę.

  3. #363

    Domyślnie

    Kiedyś ludzie krzesali ogień krzemieniem, ale kto do tego chce wracać? Sprzęt nie zastąpi oka fotografa, ale mówić, że nie ma znaczenia czym się robi, to paplanina różnej maści "artystów". Dobry sprzęt ułatwia pracę, tak uważam i tego zdania nie zmienię.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Jaka wielka strata dla starszych pokoleń, że gdy nie było D4, 5DMKII i innych wynalazków a tylko Pracktica MTL i ORWO Color Nc 19 nikt wtedy nie robił zdjęć ze ślubów. A do tego Pentaconem SIX TL gdzie na jednej rolce filmu można było zrobić aż 12 zdjęć to fotografowałem tylko martwą naturę.
    Zdaje się, że nie chodzi tu o ogólną możliwość robienia zdjęć czym popadnie, a jednak o efekt finalny i za żadne skarby nie uwierzę, że sprzęt z poprzedniej epoki możne nawet stanąć w szranki z najwyższą półką obecnych cyfrówek.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  5. #365

    Domyślnie

    A ja ci powiem ze dla siebie uzupelnialem kadry z kotleta Analogiem jakis czas temu.
    Nikkormatem. Stary jak diabli sprzet. I było po zeskanowaniu super. Wiec...?
    Choc tez wole nowe klamoty... To oczywista oczywistość mz
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Jaka wielka strata dla starszych pokoleń, że gdy nie było D4, 5DMKII i innych wynalazków a tylko Pracktica MTL i ORWO Color Nc 19 nikt wtedy nie robił zdjęć ze ślubów. A do tego Pentaconem SIX TL gdzie na jednej rolce filmu można było zrobić aż 12 zdjęć to fotografowałem tylko martwą naturę.
    Dopiero teraz zauważyłem, że odniosłeś się do mojej wypowiedzi. Hmm... miałem ją skomentować ale właściwie przedmówcy wszystko za mnie już napisali.
    Nikon

  7. #367
    neiko
    Gość

    Domyślnie

    zestaw nr 2

  8. #368

    Domyślnie Sprzęt a umiejętności

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Dopiero teraz zauważyłem, że odniosłeś się do mojej wypowiedzi. Hmm... miałem ją skomentować ale właściwie przedmówcy wszystko za mnie już napisali.
    Oczywiście, że to był żart. Ja też długo ewoluowałem poprzez różne Finepixy, Canony 300D itd. Ale kiedyś będąc gościem przyglądałem się parze tak zwanych fotografów ślubnych. Oboje mieli po 20 lat i sprzęt z górnej półki. Tak na oko to zrobili po 2-3 tyś. zdjęć. Można by z ich kadrów zmontować pewnie niezły ruchomy film. Brak podstawowej wiedzy o ekspozycji i kompozycji nadrabiali kompulsywnym spoglądaniem na ekran monitora. Widok żałosny.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Oczywiście, że to był żart. Ja też długo ewoluowałem poprzez różne Finepixy, Canony 300D itd. Ale kiedyś będąc gościem przyglądałem się parze tak zwanych fotografów ślubnych. Oboje mieli po 20 lat i sprzęt z górnej półki. Tak na oko to zrobili po 2-3 tyś. zdjęć. Można by z ich kadrów zmontować pewnie niezły ruchomy film. Brak podstawowej wiedzy o ekspozycji i kompozycji nadrabiali kompulsywnym spoglądaniem na ekran monitora. Widok żałosny.
    Może sprawiali tylko takie wrażenie, bo skoro mieli tylko po 20 lat a już zarobili na sprzęt z górnej półki to znaczy, że na brak zleceń chyba nie narzekają.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Oczywiście, że to był żart. Ja też długo ewoluowałem poprzez różne Finepixy, Canony 300D itd. Ale kiedyś będąc gościem przyglądałem się parze tak zwanych fotografów ślubnych. Oboje mieli po 20 lat i sprzęt z górnej półki. Tak na oko to zrobili po 2-3 tyś. zdjęć. Można by z ich kadrów zmontować pewnie niezły ruchomy film. Brak podstawowej wiedzy o ekspozycji i kompozycji nadrabiali kompulsywnym spoglądaniem na ekran monitora. Widok żałosny.
    Na pewno robili lepsze wrażenie niż stare wygi co siedzą i piją z zespołem i czasem coś sfocą, robiąc przy tym minę "o ludzie, znów muszę zrobić zdjęcie..."
    Lepiej jest wywalać nieudane kadry, niż żałować tych niezrobionych w ogóle, rutyna potrafi zgubić...

Strona 37 z 50 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •