Close

Strona 36 z 50 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 500
  1. #351

    Domyślnie

    Dlatego ja często ląduje we Wrocławiu na plenerze Pergole i okolice Hali Ludowej - nie wszystkim PM zależy na wyjazdach i sceneriach rodem z bajki, często chcą szybko odbębnić plener, nie jeżdżąc gdzieś daleko tracąc na to cały dzień i ta zdolność szukania ciekawych miejsc nie ma niczego wspólnego z oczekiwaniami PM - ciekawe miejsca też często to miejsca w których płaci się za możliwość fotografowania


    Zamek Książ :
    ZAMEK (do 2 h) + TARASY ***
    + PALMIARNIA 400zł

    ZAMEK (do 2 h) + TARASY ***
    300zł

    itp.


    ale to wszystko wychodzi podczas rozmów z MP - dlatego trzeba być komunikatywnym a kwestia sprzętu to naprawdę mało istotna rzecz, nigdy nie miałem MP która zapytała o sprzęt - to ich najmniej obchodzi, zawszę pytają o pokazanie zdjęć - portfolio i pytają szczegółowo o przebieg pracy, przeważnie pierwsza rozmowa przez telefon, oraz pierwsze spotkanie i prezentacja siebie i swojego portfolio dają im możliwość zdecydowania się czy podpiszą umowę czy nie. Dlatego warto zaczynać od pracy nad sobą, nad poziomem doświadczeniem, swoim portfolio a na końcu zastanawiać się nad narzędziami do pracy, które biorąc pod uwagę że zaczyna się taką pracę, nie powinno być takich wątpliwości i zapytań - mz. jak ktoś ma takie wątpliwości to jeszcze nie czas ... Chyba że faktycznie ktoś ma jakiś patent że pójdzie z prezentacją mając 20zdjęć i będzie nudził MP na temat posiadanego sprzętu, zachwalając narzędzia
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 18-10-2014 o 10:10

  2. #352
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Ale tu przecież nikt nawet nie wspomniał o "braniu młodych na sprzęt", że tak to ujmę a od dwóch postów przekonujesz, że to nie jest istotne dla młodych - to chyba (mam nadzieję) każdy z nas wie sprzęt dobieramy by NAM się dobrze pracowało no i częściowo dla jakości (technicznej) materiału. Szczerze mówiąc jakbym szukał (jako klient) fotografa i ktoś by mi powiedział "słuchajcie ja mam sprzęt najlepszej klasy, wydałem na niego pierdylion złotówek i nikt w mieście nie ma lepszego" to bym chyba go zignorował na starcie za sam taki tekst, bo tzn. że nie jest w stanie mnie przekonać efektami swojej pracy tylko próbuje mi zaimponować w zasadzie nie wiadomo czym.

    edit:
    Mam jedno pytanie jeszcze. W tym roku i na początku przyszłego nie mam żadnych wesel wśród rodziny/znajomych; czy będzie to nietaktem "w branży" zapytać jakiegoś fotografa np o możliwość współtowarzyszenia mu jako drugi fotograf? Oczywiście PM musi się na to zgodzić, wiadomo. Ja będę się starać nie utrudniać jemu pracy - bo to jego obecność/praca będzie ważniejsza. W zamian fotograf będzie mógł przekazać młodym moje zdjęcia jeśli uzna za stosowne, a ja chciałbym mieć możliwość wstawienia ich do folio. No i oczywiście doświadczenie ze zrobienia całego reportażu ad A do Z na wagę złota. Bo wcześniej robiłem to niejako przy okazji. Jakie jest Wasze zdanie?
    PS: jakby ktoś tu był chętny by pomóc w tej dziedzinie to jestem z Częstochowy.
    Ostatnio edytowane przez sonicq ; 18-10-2014 o 13:19

  3. #353

    Domyślnie

    Panowie, mówienie że sprzęt to mało istotna rzecz lub wręcz nieistotna w temacie ślubów to lekka przesada. Takim piewcom proponuję iść i ogranąć tak ważną imprezę jak ślub D3100 z kitowym N18-55 i wtedy zobaczyć, czy sprzęt nie jest tu ważny. Osobiśce wolałbym wziąć fotografa mającego D3 aniżeli D3100.
    Nikon

  4. #354

    Domyślnie

    Ja wolałbym wziąć takiego, który robi "lepsze" zdjęcia (przez "" rozumiem, że lepsze to te, które mi się bardziej podobają)

    Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
    12 14 28 35 85

  5. #355
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Panowie, mówienie że sprzęt to mało istotna rzecz lub wręcz nieistotna w temacie ślubów to lekka przesada. Takim piewcom proponuję iść i ogranąć tak ważną imprezę jak ślub D3100 z kitowym N18-55 i wtedy zobaczyć, czy sprzęt nie jest tu ważny. Osobiśce wolałbym wziąć fotografa mającego D3 aniżeli D3100.
    Ostatnio widziałem cały reportaż z kitowego 18-105 ale wyglądał tak jak kosztował, mnie osobiście się nie podobał ale znajdą się klienci którym to wystarczy, więc nie mam nic przeciwko jeśli tylko ktoś ma ochotę.

  6. #356

    Domyślnie

    Puszka FX oraz 35mm i mamy cały kotlet. Jak matryca duza to kropowac można. Albo do tego jakies 50 czy 85 i lampa. Ot i tyle.
    Ale FX plus 35mm styknie na stówkę na całość.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #357

    Domyślnie

    W tej chwili sprzęt jest najmniej istotny, w tej chwili każdą lustrzanką średniej klasy idzie ogarnąć temat (jak ktoś ogarnie możliwości sprzętu) ja nie mówię o kicie i jakimś D3000, bo również dobrze można porównać to do robienia aparatem z telefonu kom. Rozchodziło mi się o to że nie trzeba mieć torby obiektywów, 2 - najdroższych body, i 5lamp, jak ktoś ogarnia temat to wystarczy nawet 35 mm i obojętnie jaki FX.

    sonicq .
    Co do brania suportów, dodatkowych fotografów ja osobiście nie lubię z kimś pracować, wszystko ogarniam sam, poza tym w tych czasach już wystarczająco że goście z aparatami biegają przed księdzem i go drażnią, wczoraj miałem dwóch gości z lustrzankami którzy biegali na całej ceremonii, co prawda zachowywali się dyskretnie i jakoś nie wchodzili specjalnie mi w drogę w kadr ale były dwa momenty w których kler przestał głosić mowę i czekał chwilkę aż będzie mniejsze zamieszanie z aparatami Pamiętać też trzeba, że jak weźmie się asyste, to warto dogadać się z PM żeby wykupiła na weselu dodatkowe miejsce, bo przecież człowiek pod kiblem nie będzie siedział z własnymi kanapkami

    Ale są fotografowie, którzy potrzebują asystentów - musisz takich szukać


    a najlepszym sposobem, jest znalezienie PM która będzie chciała fotografa na swój ślub "nauka=za zdjęcia" wtedy najszybciej się uczysz, wiesz że musisz zrobić, a jak coś sknocisz to podpisujesz między nimi umowę na jakiej zasadzie się umawialiście i gdy czegoś nie zrobisz to nikt nie ma prawa do Ciebie mieć pretensji
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-10-2014 o 12:46

  8. #358
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    123

    Domyślnie

    Kurczeblade świetny ten Twój przepis na zestaw do ślubniaków.

  9. #359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Endriu129 Zobacz posta
    Kurczeblade świetny ten Twój przepis na zestaw do ślubniaków.
    poczułem ironie

  10. #360
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    zintensyfikowałem swoje działania i szukam możliwości zdobycia doświadczenia gdzie mogę... wczoraj po północy (w sumie to dziś) umówiłem się na plener i dziś się spotkaliśmy Udało się namówić znajomych którzy niedawno mieli ślub i dali radę porobić za króliki doświadczalne Trochę w sumie wyszło tak, że byli już uszykowani na plener z kimś, ale coś się z tym terminem wysypało, a nie chcieli tracić dobrej pogody. Było ciężko bo z racji ograniczeń czasowych robiliśmy zdjęcia koło południa i światło grzało za mocno, do tego mocny wiatr Omawianego sprzętu jeszcze nie mam bo w tym tygodniu dopiero założę DG i zamówię wszystko więc walczyłem głównie z d90 i 85 1.4 D, materiału jeszcze nie przeglądałem na kompie ale na początku mocne światło + 85 1.4D = konkretna aberracja (1.4 w sensie obiektywu bo domykałem mocno). Zobaczę później z kompa co wyjdzie, ale w kilku strzałach pokładam duże nadzieje.
    W tygodniu dalsze poszukiwania okazji do złapania doświadczenia, może coś jesiennego się uda zrobić.

    i w tym temacie postaram się już nie pisać o tym bo zaczynam OT generować

Strona 36 z 50 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •