Close

Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 500
  1. #21

    Domyślnie

    co do mnie ja tak tylko teoretycznie pisalem o tych zdj z malpki bo czesto taki watek w wypowiedziach czytalem co mnie dziwi troche ze ktos kto dostal dotacje i kupil sprzet a potem zdj ...jesli chodzi o kazdego to daj boze samego mega swiatla i jazda na presecie przy wywolywaniu, jak mowie sam mysle ze bede stawal nad takim dylematem

    jesli zas chodzi o 35 dx na fx winieta nawet ta delikatna na slubach czasem dodaje smaczku, sa tez szkla w wersji d sam mialem okazje uzywac takiej 35 f2 i ostra od pelnej dziury skubana i naprawde szybka

  2. #22

    Domyślnie

    Taką właśnie mam i polecam, ale tylko z rynku wtórnego (nowej się nie opłaca kupić, skoro 35mm 1.8 ED pod pełną klatkę już puka do drzwi), więc autora to raczej nie urządza, bo musiałby założyć przy pisaniu wniosku, że znajdzie się ktoś, kto sprzeda mu używkę z fakturą w ciągu 2 miesięcy od otrzymania pieniędzy z urzędu.

  3. #23

    Domyślnie

    Mi powiedziano, że jeżeli chcę zwiększyć szansę na dotację to raczej, żeby wnioskować wyłącznie sprzęt nowy... Z 35 biorę pod uwagę na chwilę obecną jedynie Sigmę 35 1.4A... chociaż mógłbym się zastanowić aby po prostu używać na starcie swojej DXowej
    12 14 28 35 85

  4. #24

    Domyślnie

    Mam ten sam dylemat z dokupieniem reszty tak jak Ty, mam już parę drobiazgów

    D-800
    Nikon70-200 vrii
    sigma 35 1.4
    sb-900
    statywy i takie tam
    D-90 ale nie liczę bo po przesiadce na d-800 ciężko mi wracać do niego

    najgorszy jest ten mętlik, dylemat w głowie...
    to co chciał bym dobrać to

    sb-910 lub 700
    N 85 1.8 G
    N 24 1.4 G
    eizo cx 270
    tablet Wacom

    wacham się w wyborze drugiego body N 610-czy drugie d800

    może jakieś podpowiedzi od kolegów którzy mieli talie same dylematy

  5. #25

    Domyślnie

    Piszesz o Sigmie 35 1.4 powiem ze super obiektyw choć dopatruje się w niej ostatnio małego minusa, kiedy pracuje z lampą zaczyna fiksować Af.

  6. #26

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem d600/610 jedynie jako zapas do lepszego body z lepszym af. jako podstawa to IMO lekka porażka. Będzie ci ciężko ale jak się uprzesz to dasz rade.
    .........

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    moim skromnym zdaniem d600/610 jedynie jako zapas do lepszego body z lepszym af. jako podstawa to IMO lekka porażka. Będzie ci ciężko ale jak się uprzesz to dasz rade.

    A skąd taka opinia ? masz i z własnego doświadczenia taki wniosek czy wyczytałeś biadolenie na forum osób które go w rękach na ślubie nie miały ?
    D800| D610| 14-24mm | 70-200mm VRII | sigma 35 mm ART | SB910|900|FOMEI PANTHER 600 MINI | EIZO CS230 | PIXEL KING|SanDisc CF 32 GB x 6 | Lowepro Vertex 200 AW

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    moim skromnym zdaniem d600/610 jedynie jako zapas do lepszego body z lepszym af. jako podstawa to IMO lekka porażka. Będzie ci ciężko ale jak się uprzesz to dasz rade.
    Nom. Bez D4 nie zbliżaj się do kotleta, bo porażka.

  9. #29

    Domyślnie

    35 1.8 DX z D600 przeleciałem już 4śluby, teraz poszły 3 studniówki i praktycznie nie ściągam tego szkła, możesz spokojnie ten obiektyw używać, czasami winieta dodaje uroku na ślubniakach, a jak przeszkadza to mały problem usunąć. Zapasowe body pożyczam i leży w torbie, często przy sobie mam 35 G na body + 50 G mieści się w kieszeni dosłownie, a 85 leży w torbie, jeżeli wiesz jak wygląda ślub, to nie powinno Ci sprawić problemu zmienianie szkieł, poza tym zobaczysz że 35 z FX to praktycznie cały ślub, chociaż czasami brakuje czegoś szerszego, dlatego weź tą tokinę. Ślub to nie wojna, nie trzeba chodzić obwieszonym sprzętem, jak ma się wyczucie i doświadczenie to spokojnie można zmieniać stałki. Sigmy mz. nie kupuj ciężka, nie musisz mieć F1.4 d600/610 spokojnie światło nadrabia dobrym używalnym ISO "pamiętaj też że niedługo wyjdzie 35 1.8 pod FX"

    Ja wielbię DX 35 ponieważ z D600 przy repo tworzy świetny leciutki duecik!
    Zainwestuj w stałeczki... Mi się odechciało Tamrona/Nikkora 24-70 po podpięciu do D600 jak mi wisiał taki klocek dopięty do zgrabnego aparatu
    a w przyszłości może dozbierasz na drugie body "dla wygody, ponieważ moim zdaniem z jednym body można sobie spokojnie poradzić + stałki- chyba że ktoś dla lansu biega zamiast z 3 obiektywami to z czterdziestoma"


    Podobno dotacje były 2007-2013 only a teraz jakieś kredyty z ulgami ... ? ( ale gdzieś mi się to obiło o uszy, dokładnie nie wiem )
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-01-2014 o 23:13

  10. #30

    Domyślnie

    Moja propozycja:

    - kup Tokinę 11-16 2.8 do zapięcia na stałe na D90 + SB600/Sb700

    - D600 + 35 1.8 G, 50 1.8 G, 85 1.8 G i tutaj Twoja SB900 się przyda

    Tarmon 17-50 2.8 pod młotek na Allegro

    Co do D600/D610 vs D800 to w tym drugim z najistotniejszych spraw zyskujesz 1/8000s, karty CF i ... dobry AF - prawdziwy killer na ciemnych salach lub szybkiej akcji
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 30-09-2016 o 16:53 Powód: brzydkie słowo
    lovestorymakers.com

Strona 3 z 50 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •